Image
8.2.2016 0 Comments

Nové grafické karty AMD FirePro premenia obyčajný počítač na grafický superstroj

AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. Riešenie má meno FirePro S7150, respektíve S7150 x2. Ide o prvé grafické karty od AMD podporujúce hardvérovú virtualizáciu a prácu či hranie hier v cloude.

Virtuálna technológia GPU od AMD môže byť pre mnohých používateľov vyslobodením, pretože na rozbehnutie virtuálneho desktopu postačuje základný procesor, navyše väčšina firiem nedisponuje hardvérom, ktorý by bol schopný utiahnuť náročné grafické operácie.

Vďaka FirePro S7150 však budú môcť používatelia rozbehnúť napríklad aj hry napísané v DirectX a OpenGL či aplikácie na úpravu videa a grafiky napísané v OpenCL. Poprední výrobcovia serverov zatiaľ grafiky FirePro testujú, verejnosti by mali byť k dispozícii zhruba v polovici roka.

Pracovná záťaž sa pri virtualizácii rozloží medzi viac serverov, aby sa vyvážilo využitie systému a spotreba energie. Karty FirePro však nedokážu záťaž rozložiť medzi sebou, v dôsledku toho v praxi bude zrejme dochádzať k tomu, že niektoré budú preťažené a iné, naopak, úplne nevyužité.

A hoci jedna FirePro x2 vydá za 32 virtuálnych GPU na 32 virtuálnych prístrojoch, vzhľadom na uvedené kvalita výkonu bude kolísať v závislosti od počtu pripojených GPU. Podľa vyjadrenia AMD však spoločnosť pracuje na tom, aby v budúcnosti jednotlivé karty dokázali rozložiť záťaž aj medzi sebou a k tomuto kolísaniu nedochádzalo.

A doplňme ešte technické špecifikácie: karta S7150 je vybavená 2048 procesormi, disponuje 8 GB pamäte GDDR5 a spotrebúva 150 W. S7150 x2 obsahuje dvojnásobok procesorov aj dvojnásobok pamäte a spotrebuje 265 W energie.

Pre AMD tak ide o prvú alternatívu ku konkurenčnej nVidii a jej virtualizačnému GPU založenému na platforme GRID.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá