Image
8.2.2016 0 Comments

Nové grafické karty AMD FirePro premenia obyčajný počítač na grafický superstroj

AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. Riešenie má meno FirePro S7150, respektíve S7150 x2. Ide o prvé grafické karty od AMD podporujúce hardvérovú virtualizáciu a prácu či hranie hier v cloude.

Virtuálna technológia GPU od AMD môže byť pre mnohých používateľov vyslobodením, pretože na rozbehnutie virtuálneho desktopu postačuje základný procesor, navyše väčšina firiem nedisponuje hardvérom, ktorý by bol schopný utiahnuť náročné grafické operácie.

Vďaka FirePro S7150 však budú môcť používatelia rozbehnúť napríklad aj hry napísané v DirectX a OpenGL či aplikácie na úpravu videa a grafiky napísané v OpenCL. Poprední výrobcovia serverov zatiaľ grafiky FirePro testujú, verejnosti by mali byť k dispozícii zhruba v polovici roka.

Pracovná záťaž sa pri virtualizácii rozloží medzi viac serverov, aby sa vyvážilo využitie systému a spotreba energie. Karty FirePro však nedokážu záťaž rozložiť medzi sebou, v dôsledku toho v praxi bude zrejme dochádzať k tomu, že niektoré budú preťažené a iné, naopak, úplne nevyužité.

A hoci jedna FirePro x2 vydá za 32 virtuálnych GPU na 32 virtuálnych prístrojoch, vzhľadom na uvedené kvalita výkonu bude kolísať v závislosti od počtu pripojených GPU. Podľa vyjadrenia AMD však spoločnosť pracuje na tom, aby v budúcnosti jednotlivé karty dokázali rozložiť záťaž aj medzi sebou a k tomuto kolísaniu nedochádzalo.

A doplňme ešte technické špecifikácie: karta S7150 je vybavená 2048 procesormi, disponuje 8 GB pamäte GDDR5 a spotrebúva 150 W. S7150 x2 obsahuje dvojnásobok procesorov aj dvojnásobok pamäte a spotrebuje 265 W energie.

Pre AMD tak ide o prvú alternatívu ku konkurenčnej nVidii a jej virtualizačnému GPU založenému na platforme GRID.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá