Image
19.2.2014 0 Comments

Nové funkcie a nástroje vo Windows Phone 8.1. Pozrite sa, na čo sa môžeme tešiť.

windows-phone-8.1.jpg Vývojári neudržali tajomstvo pod pokrievkou a na internet uniklo vývojárske SDK pripraveného mobilného systému Windows Phone 8.1. Čo nové teda ďalšia verzia prinesie?

Informácií o budúcich funkciách a nástrojoch Windows Phone 8.1 sa vďaka SDK na internete objavilo veľké množstvo. Vývojári Jeremy Sinclair a Jesse Leskinen z nich zostavili prehľadný zoznam, vďaka ktorému si každý môže urobiť dobrú predstavu o podobe systému, ktorý sa prezýva aj Windows Phone Blue.

Hneď na prvom mieste zoznamu je uvedená možnosť zdieľania zabezpečených bezdrôtových sietí s ostatnými kontaktmi v telefóne. Heslo pritom zostane neviditeľné, takže sieť budú môcť ostatní používatelia využívať iba vo chvíli, keď im to dovolíte.

Nové možnosti získajú aj operátori. Na diaľku budú môcť nastaviť limity na prenos dát, voľné minúty a iné obmedzenia. Rovnako tak budú môcť do telefónov inštalovať určité aplikácie, len čo dôjde k rozpoznaniu ich SIM karty.

Z uniknutého SDK ďalej vyplynulo, že sa zmení spôsob zobrazovania upozornení zo sociálnych sietí. Novo sa tieto správy objavia v tzv. akčnom centre po prejdení prstom po hornej časti displeja.

Používatelia takisto dostanú možnosť nastavenia automatických aktualizácií aplikácií, možnosť skenovania dokumentov cez Office Lens, podporu šifrovaných e-mailov alebo lepšiu synchronizáciu aplikácií.

Okrem informácií získaných z SDK po internete koluje aj veľa ďalších „zaručených" správ o Windows Phone 8.1. Napríklad sa má už za hotové, že sa v novom systéme objaví hlasová asistentka Cortana, ktorá má byť akousi obdobou známejšej Siri z iOS. Iné zdroje zase hovoria o telefónoch, na ktorých sa WP 8.1 objaví. Konkrétne má ísť o prístroje Nokia Lumia 1820, Lumia 1525 a Lumia 1520V.

Živo sa tiež diskutuje o pravdepodobnom dátume vydania aktualizácie. Microsoft zatiaľ nič nepotvrdil, ale rôzne zdroje sa zhodujú, že k vydaniu dôjde v júli alebo v auguste tohto roka. V tomto prípade je však reč o finálnej spotrebiteľskej verzii. Vývojársku verziu Windows Phone 8.1 by mal Microsoft uvoľniť o niečo skôr, pravdepodobne v apríli, pričom prístup k nej údajne získajú iba vývojári vlastniaci účet nástroja App Studio.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá