Image
19.2.2014 0 Comments

Nové funkcie a nástroje vo Windows Phone 8.1. Pozrite sa, na čo sa môžeme tešiť.

windows-phone-8.1.jpg Vývojári neudržali tajomstvo pod pokrievkou a na internet uniklo vývojárske SDK pripraveného mobilného systému Windows Phone 8.1. Čo nové teda ďalšia verzia prinesie?

Informácií o budúcich funkciách a nástrojoch Windows Phone 8.1 sa vďaka SDK na internete objavilo veľké množstvo. Vývojári Jeremy Sinclair a Jesse Leskinen z nich zostavili prehľadný zoznam, vďaka ktorému si každý môže urobiť dobrú predstavu o podobe systému, ktorý sa prezýva aj Windows Phone Blue.

Hneď na prvom mieste zoznamu je uvedená možnosť zdieľania zabezpečených bezdrôtových sietí s ostatnými kontaktmi v telefóne. Heslo pritom zostane neviditeľné, takže sieť budú môcť ostatní používatelia využívať iba vo chvíli, keď im to dovolíte.

Nové možnosti získajú aj operátori. Na diaľku budú môcť nastaviť limity na prenos dát, voľné minúty a iné obmedzenia. Rovnako tak budú môcť do telefónov inštalovať určité aplikácie, len čo dôjde k rozpoznaniu ich SIM karty.

Z uniknutého SDK ďalej vyplynulo, že sa zmení spôsob zobrazovania upozornení zo sociálnych sietí. Novo sa tieto správy objavia v tzv. akčnom centre po prejdení prstom po hornej časti displeja.

Používatelia takisto dostanú možnosť nastavenia automatických aktualizácií aplikácií, možnosť skenovania dokumentov cez Office Lens, podporu šifrovaných e-mailov alebo lepšiu synchronizáciu aplikácií.

Okrem informácií získaných z SDK po internete koluje aj veľa ďalších „zaručených" správ o Windows Phone 8.1. Napríklad sa má už za hotové, že sa v novom systéme objaví hlasová asistentka Cortana, ktorá má byť akousi obdobou známejšej Siri z iOS. Iné zdroje zase hovoria o telefónoch, na ktorých sa WP 8.1 objaví. Konkrétne má ísť o prístroje Nokia Lumia 1820, Lumia 1525 a Lumia 1520V.

Živo sa tiež diskutuje o pravdepodobnom dátume vydania aktualizácie. Microsoft zatiaľ nič nepotvrdil, ale rôzne zdroje sa zhodujú, že k vydaniu dôjde v júli alebo v auguste tohto roka. V tomto prípade je však reč o finálnej spotrebiteľskej verzii. Vývojársku verziu Windows Phone 8.1 by mal Microsoft uvoľniť o niečo skôr, pravdepodobne v apríli, pričom prístup k nej údajne získajú iba vývojári vlastniaci účet nástroja App Studio.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá