Image
19.2.2014 0 Comments

Nové funkcie a nástroje vo Windows Phone 8.1. Pozrite sa, na čo sa môžeme tešiť.

windows-phone-8.1.jpg Vývojári neudržali tajomstvo pod pokrievkou a na internet uniklo vývojárske SDK pripraveného mobilného systému Windows Phone 8.1. Čo nové teda ďalšia verzia prinesie?

Informácií o budúcich funkciách a nástrojoch Windows Phone 8.1 sa vďaka SDK na internete objavilo veľké množstvo. Vývojári Jeremy Sinclair a Jesse Leskinen z nich zostavili prehľadný zoznam, vďaka ktorému si každý môže urobiť dobrú predstavu o podobe systému, ktorý sa prezýva aj Windows Phone Blue.

Hneď na prvom mieste zoznamu je uvedená možnosť zdieľania zabezpečených bezdrôtových sietí s ostatnými kontaktmi v telefóne. Heslo pritom zostane neviditeľné, takže sieť budú môcť ostatní používatelia využívať iba vo chvíli, keď im to dovolíte.

Nové možnosti získajú aj operátori. Na diaľku budú môcť nastaviť limity na prenos dát, voľné minúty a iné obmedzenia. Rovnako tak budú môcť do telefónov inštalovať určité aplikácie, len čo dôjde k rozpoznaniu ich SIM karty.

Z uniknutého SDK ďalej vyplynulo, že sa zmení spôsob zobrazovania upozornení zo sociálnych sietí. Novo sa tieto správy objavia v tzv. akčnom centre po prejdení prstom po hornej časti displeja.

Používatelia takisto dostanú možnosť nastavenia automatických aktualizácií aplikácií, možnosť skenovania dokumentov cez Office Lens, podporu šifrovaných e-mailov alebo lepšiu synchronizáciu aplikácií.

Okrem informácií získaných z SDK po internete koluje aj veľa ďalších „zaručených" správ o Windows Phone 8.1. Napríklad sa má už za hotové, že sa v novom systéme objaví hlasová asistentka Cortana, ktorá má byť akousi obdobou známejšej Siri z iOS. Iné zdroje zase hovoria o telefónoch, na ktorých sa WP 8.1 objaví. Konkrétne má ísť o prístroje Nokia Lumia 1820, Lumia 1525 a Lumia 1520V.

Živo sa tiež diskutuje o pravdepodobnom dátume vydania aktualizácie. Microsoft zatiaľ nič nepotvrdil, ale rôzne zdroje sa zhodujú, že k vydaniu dôjde v júli alebo v auguste tohto roka. V tomto prípade je však reč o finálnej spotrebiteľskej verzii. Vývojársku verziu Windows Phone 8.1 by mal Microsoft uvoľniť o niečo skôr, pravdepodobne v apríli, pričom prístup k nej údajne získajú iba vývojári vlastniaci účet nástroja App Studio.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá