Image
22.4.2016 0 Comments

Nové čipy Intel Apollo Lake sú prísľubom lacnejších, ale výkonných „cloudbookov“

Procesory Intel Atom sa síce zlepšili a ponúkajú za málo peňazí viac muziky, ale stále niet pochýb o tom, že ide o nízkorozpočtové systémy. Počítače s nimi majú málo pamäte RAM a vylučujú použitie na náročné úlohy, ako je napr. práca so 4K videom. No teraz Intel umožnil pohľad na nový SoC Apollo Lake, ktorý by mohol vniesť trocha života aj do kategórie lacných počítačov.

Je nielen kompaktnejší, ale aj výkonnejší, takže výrobcom počítačov umožní vytvoriť štíhlejšie zariadenia s menšími kompromismi. Môžu použiť napríklad menšie batérie bez nepriaznivého dosahu na ich výdrž. Vďaka integrovaniu komponentov priamo do čipovej súpravy alebo napájaním na základnú dosku sa dá na každom zariadení ušetriť 5 až 7 dolárov. Ušetrené peniaze potom možno použiť na viac RAM, lepšie displeje a pod.

Apollo Lake je postavený na mikroarchitektúre Goldmont a využíva technológie z architektúry Skylake, ktorá umožňuje prehrávanie 4K videa. Takisto pomôže dostať do lacnejších počítačov nové technológie, ako je napr. port USB-C. Intel hovorí o výraznom zvýšení efektivity, s čím zrejme súvisí aj zníženie príkonu. Konkrétne čísla však neuvádza.  

Intel cieli čipy Apollo Lake  výslovne do „cloudbookov“, podobných chromebookom od Googlu, ktoré by sa mali pohybovať v cenovom pásme 169 – 269 dolárov.

Procesory majú byť hotové v druhej polovici tohto roka, takže prvé zariadenia s nimi by sa mohli dostať na trh na jeseň počas predvianočnej sezóny.

Zdroj: engadget.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá