Image
22.4.2016 0 Comments

Nové čipy Intel Apollo Lake sú prísľubom lacnejších, ale výkonných „cloudbookov“

Procesory Intel Atom sa síce zlepšili a ponúkajú za málo peňazí viac muziky, ale stále niet pochýb o tom, že ide o nízkorozpočtové systémy. Počítače s nimi majú málo pamäte RAM a vylučujú použitie na náročné úlohy, ako je napr. práca so 4K videom. No teraz Intel umožnil pohľad na nový SoC Apollo Lake, ktorý by mohol vniesť trocha života aj do kategórie lacných počítačov.

Je nielen kompaktnejší, ale aj výkonnejší, takže výrobcom počítačov umožní vytvoriť štíhlejšie zariadenia s menšími kompromismi. Môžu použiť napríklad menšie batérie bez nepriaznivého dosahu na ich výdrž. Vďaka integrovaniu komponentov priamo do čipovej súpravy alebo napájaním na základnú dosku sa dá na každom zariadení ušetriť 5 až 7 dolárov. Ušetrené peniaze potom možno použiť na viac RAM, lepšie displeje a pod.

Apollo Lake je postavený na mikroarchitektúre Goldmont a využíva technológie z architektúry Skylake, ktorá umožňuje prehrávanie 4K videa. Takisto pomôže dostať do lacnejších počítačov nové technológie, ako je napr. port USB-C. Intel hovorí o výraznom zvýšení efektivity, s čím zrejme súvisí aj zníženie príkonu. Konkrétne čísla však neuvádza.  

Intel cieli čipy Apollo Lake  výslovne do „cloudbookov“, podobných chromebookom od Googlu, ktoré by sa mali pohybovať v cenovom pásme 169 – 269 dolárov.

Procesory majú byť hotové v druhej polovici tohto roka, takže prvé zariadenia s nimi by sa mohli dostať na trh na jeseň počas predvianočnej sezóny.

Zdroj: engadget.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá