Image
22.4.2016 0 Comments

Nové čipy Intel Apollo Lake sú prísľubom lacnejších, ale výkonných „cloudbookov“

Procesory Intel Atom sa síce zlepšili a ponúkajú za málo peňazí viac muziky, ale stále niet pochýb o tom, že ide o nízkorozpočtové systémy. Počítače s nimi majú málo pamäte RAM a vylučujú použitie na náročné úlohy, ako je napr. práca so 4K videom. No teraz Intel umožnil pohľad na nový SoC Apollo Lake, ktorý by mohol vniesť trocha života aj do kategórie lacných počítačov.

Je nielen kompaktnejší, ale aj výkonnejší, takže výrobcom počítačov umožní vytvoriť štíhlejšie zariadenia s menšími kompromismi. Môžu použiť napríklad menšie batérie bez nepriaznivého dosahu na ich výdrž. Vďaka integrovaniu komponentov priamo do čipovej súpravy alebo napájaním na základnú dosku sa dá na každom zariadení ušetriť 5 až 7 dolárov. Ušetrené peniaze potom možno použiť na viac RAM, lepšie displeje a pod.

Apollo Lake je postavený na mikroarchitektúre Goldmont a využíva technológie z architektúry Skylake, ktorá umožňuje prehrávanie 4K videa. Takisto pomôže dostať do lacnejších počítačov nové technológie, ako je napr. port USB-C. Intel hovorí o výraznom zvýšení efektivity, s čím zrejme súvisí aj zníženie príkonu. Konkrétne čísla však neuvádza.  

Intel cieli čipy Apollo Lake  výslovne do „cloudbookov“, podobných chromebookom od Googlu, ktoré by sa mali pohybovať v cenovom pásme 169 – 269 dolárov.

Procesory majú byť hotové v druhej polovici tohto roka, takže prvé zariadenia s nimi by sa mohli dostať na trh na jeseň počas predvianočnej sezóny.

Zdroj: engadget.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá