Image
23.8.2016 0 Comments

Nové batérie od SolidEnergy sľubujú dvojnásobok energie a menšie rozmery

Spoločnosť založená výskumníkmi z MIT sa chystá uviesť na trh novú nabíjaciu lítiovo-kovovú batériu, ktorá ponúka dvojnásobnú energetickú kapacitu ako dnešné lítiovo-iónové batérie používané v spotrebnej elektronike.

Spoločnosť SolidEnergy Systems, ktorú v roku 2012 založil absolvent MIT Čchi-Cchao Chu, vyvinula „bezanódovú“ lítiovo-kovovú batériu, ktorá môže mať vďaka dvojnásobnej hustote energie polovičnú veľkosť a ponúknuť rovnakú výdrž ako dnešné Li-Ion batérie používané v smartfónoch, elektromobiloch, zariadeniach wearables či dronoch. Prípadne môže pri rovnakých rozmeroch poskytnúť dvojnásobnú výdrž. Oproti bežnej Li-Ion batérii je materiál anódy, teda grafit nahradený tenkou lítiovo-kovovou fóliou, ktorá môže pojať viac iónov a poskytnúť tak väčšiu energetickú kapacitu.

Hoci lítiovo-kovové batérie mávajú krátku výdrž, nedajú sa nabíjať a sú nestále, chemická modifikácia elektrolytu, ktorý má teraz kvapalnú aj pevnú zložku, umožní ich nabíjanie a zvýši bezpečnosť. Navyše batérie možno vyrábať s použitím existujúcich lítiovo-iónových výrobných zariadení.

V októbri 2015 SolidEnergy demonštroval vôbec prvý funkčný prototyp dobíjacej lítiovo-kovovej smartfónovej batérie s dvojitou hustotou energie. Od investorov získal vtedy viac ako 12 miliónov dolárov. Pri polovičnej veľkosti lítiovo-iónovej batérie používanej v iPhone 6 (1,8 Ah) ponúkala 2,0 Ah.

SolidEnergy chce uviesť na trh batérie pre smartfóny a wearables na začiatku roka 2017, batérie pre autá na elektrický pohon sú naplánované na rok 2018. No ako prvé prídu batérie pre drony, a to už v novembri tohto roka.

Zdroj: news.mit.edu

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá