Image
23.8.2016 0 Comments

Nové batérie od SolidEnergy sľubujú dvojnásobok energie a menšie rozmery

Spoločnosť založená výskumníkmi z MIT sa chystá uviesť na trh novú nabíjaciu lítiovo-kovovú batériu, ktorá ponúka dvojnásobnú energetickú kapacitu ako dnešné lítiovo-iónové batérie používané v spotrebnej elektronike.

Spoločnosť SolidEnergy Systems, ktorú v roku 2012 založil absolvent MIT Čchi-Cchao Chu, vyvinula „bezanódovú“ lítiovo-kovovú batériu, ktorá môže mať vďaka dvojnásobnej hustote energie polovičnú veľkosť a ponúknuť rovnakú výdrž ako dnešné Li-Ion batérie používané v smartfónoch, elektromobiloch, zariadeniach wearables či dronoch. Prípadne môže pri rovnakých rozmeroch poskytnúť dvojnásobnú výdrž. Oproti bežnej Li-Ion batérii je materiál anódy, teda grafit nahradený tenkou lítiovo-kovovou fóliou, ktorá môže pojať viac iónov a poskytnúť tak väčšiu energetickú kapacitu.

Hoci lítiovo-kovové batérie mávajú krátku výdrž, nedajú sa nabíjať a sú nestále, chemická modifikácia elektrolytu, ktorý má teraz kvapalnú aj pevnú zložku, umožní ich nabíjanie a zvýši bezpečnosť. Navyše batérie možno vyrábať s použitím existujúcich lítiovo-iónových výrobných zariadení.

V októbri 2015 SolidEnergy demonštroval vôbec prvý funkčný prototyp dobíjacej lítiovo-kovovej smartfónovej batérie s dvojitou hustotou energie. Od investorov získal vtedy viac ako 12 miliónov dolárov. Pri polovičnej veľkosti lítiovo-iónovej batérie používanej v iPhone 6 (1,8 Ah) ponúkala 2,0 Ah.

SolidEnergy chce uviesť na trh batérie pre smartfóny a wearables na začiatku roka 2017, batérie pre autá na elektrický pohon sú naplánované na rok 2018. No ako prvé prídu batérie pre drony, a to už v novembri tohto roka.

Zdroj: news.mit.edu

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá