Image
23.8.2016 0 Comments

Nové batérie od SolidEnergy sľubujú dvojnásobok energie a menšie rozmery

Spoločnosť založená výskumníkmi z MIT sa chystá uviesť na trh novú nabíjaciu lítiovo-kovovú batériu, ktorá ponúka dvojnásobnú energetickú kapacitu ako dnešné lítiovo-iónové batérie používané v spotrebnej elektronike.

Spoločnosť SolidEnergy Systems, ktorú v roku 2012 založil absolvent MIT Čchi-Cchao Chu, vyvinula „bezanódovú“ lítiovo-kovovú batériu, ktorá môže mať vďaka dvojnásobnej hustote energie polovičnú veľkosť a ponúknuť rovnakú výdrž ako dnešné Li-Ion batérie používané v smartfónoch, elektromobiloch, zariadeniach wearables či dronoch. Prípadne môže pri rovnakých rozmeroch poskytnúť dvojnásobnú výdrž. Oproti bežnej Li-Ion batérii je materiál anódy, teda grafit nahradený tenkou lítiovo-kovovou fóliou, ktorá môže pojať viac iónov a poskytnúť tak väčšiu energetickú kapacitu.

Hoci lítiovo-kovové batérie mávajú krátku výdrž, nedajú sa nabíjať a sú nestále, chemická modifikácia elektrolytu, ktorý má teraz kvapalnú aj pevnú zložku, umožní ich nabíjanie a zvýši bezpečnosť. Navyše batérie možno vyrábať s použitím existujúcich lítiovo-iónových výrobných zariadení.

V októbri 2015 SolidEnergy demonštroval vôbec prvý funkčný prototyp dobíjacej lítiovo-kovovej smartfónovej batérie s dvojitou hustotou energie. Od investorov získal vtedy viac ako 12 miliónov dolárov. Pri polovičnej veľkosti lítiovo-iónovej batérie používanej v iPhone 6 (1,8 Ah) ponúkala 2,0 Ah.

SolidEnergy chce uviesť na trh batérie pre smartfóny a wearables na začiatku roka 2017, batérie pre autá na elektrický pohon sú naplánované na rok 2018. No ako prvé prídu batérie pre drony, a to už v novembri tohto roka.

Zdroj: news.mit.edu

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá