Image
26.9.2016 0 Comments

Nové Zoner Photo Studio X prináša vrstvy, fyzické produkty z vlastných fotiek a prechádza na predplatené licencie

Obľúbený český program pre správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio prichádza na trh v novej verzii pod označením X. Prináša všetkým fotografom modul Editor vylepšený o prácu s vrstvami pre ešte väčšie možnosti úprav fotografií, sadu nedeštruktívnych prechodových filtrov , nové možnosti triedenia a nástroje pre prehľadnú prácu s fotografiami. Nový modul Vytvoriť umožňuje tvorbu fotokníh, fotoobrazov a kalendárov z vlastných fotografií, ktoré môžete zo ZPS rovno aj objednať. To všetko je novo pripravené v podobe cenovo výhodných predplatených licencií.

Nový Editor s vrstvami a formátom * .ZPS
"
Prostredníctvom editačných vrstiev v Editore postupne dokončujeme redesign, s ktorým sme začali pred pár rokmi. Zároveň máme radosť, že nám tieto zmeny prinesú viac možností v ďalšom vývoji, "hovorí produktový manažér Jan Kupčík.

Vrstvy zjednodušujú náročnejšie úpravy fotografií a prácu s textom alebo kolážami. Môžete tak experimentovať so svojimi snímkami oveľa viac než doteraz. V súvislosti s vrstvami prichádza Zoner Photo Studio X s vlastným formátom * .ZPS, do ktorého môžete uložiť rozpracovanú fotografiu vrátane vrstiev a neskôr sa k nej prípadne vrátiť.

Výroba fotoproduktov z vlastných fotiek
V module Vytvoriť si z vlastných fotografií navrhnete fotoknihu, kalendár alebo fotoobraz, priamo zo Zoner Photo Studia, objednáte ich výrobu a za pár dní už budete držať vytlačené spomienky v ruke. V module Vytvoriť nájdete aj vytvorenie koláží a tlačových zostáv k domácej tlači a tiež novinku minulého roka - vytvorenie videoprezentácií alebo timelapse videí z vlastných fotografií.

Ceny jednotlivých fotopredmetov nájdete na: www.zoner.cz/photo-studio/fotopredmety.aspx.

Ďalšie funkcie v module Vyvolať
Ďalšie vylepšenia dostal aj modul Vyvolať určený pre nedeštruktívne úpravy. Pribudla úprava expozície s posuvníkom Odstránenie oparu, ktorý na fotkách potláča mliečny závoj spôsobený hmlou alebo dymom.

Zásadným vylepšením prešiel nástroj Prechodový filter. Filtrov teraz môžete na fotkách nedeštruktívne použiť hneď niekoľko a upravovať pomocou nich farebnosť, expozíciu, sýtosť a ďalšie parametre. Ďalej aj v module Vyvolať môžete pomocou nástroja Zrovnanie línií narovnať zbiehajúce sa línie napríklad při fotkách budov.

Prehliadanie podľa miesta nafotenia v Správcovi
Zoner Photo Studio X nezabúda ani na organizáciu a triedenie fotografií. Katalóg ponúka nový pohľad na váš fotoarchív cez Lokácia. Fotky označené miestom nafotenia (GPS), buď pri fotení alebo neskôr v režime Mapa, ZPS automaticky roztriedi podľa údajov o polohe do skupín podľa krajín, regiónov a obcí.

Snímky s podobným obsahom určené pre vytvorenie panorám alebo HDR môžete zoskupiť, aby nezaberali príliš veľa miesta. Zoner Photo Studio X integruje cloudové úložisko, takže sa rýchlejšie dostanete k svojim fotkám na úložiskách Google Disk, Microsoft OneDrive, Dropbox a na Facebooku.

Predplatené licencie
K zásadným zmenám Zoner Photo Studia X patrí aj nový spôsob licencovania. Program kúpite za pravidelný ročný poplatok 47,88 €, teda iba 3,99 € za mesiac používania. Rozšírenie na obľúbenú rodinnú licenciu je dostupné za 17,88 €, vychádza teda na 1,49 € za každý mesiac. Majitelia predchádzajúcich verzií sa môžu tešiť na výhodné podmienky predplatného.

V ponuke zostáva aj krabicové balenie za jednorazový príplatok 13 €. Obsahuje príručku s praktickými radami k používaní ZPS X a 8GB flash disk s inštaláciou ZPS, ktorý je vhodný na ďalšie používanie ako externé médium.

Plná verzia Zoner Photo Studia X je k stiahnutiu  a vyskúšaniu na 30 dní zadarmo na adrese www.zoner.sk.

Novinkové video je k zhliadnutiu na adrese https://youtu.be/x8f6qkhU6bo.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá