Image
26.9.2016 0 Comments

Nové Zoner Photo Studio X prináša vrstvy, fyzické produkty z vlastných fotiek a prechádza na predplatené licencie

Obľúbený český program pre správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio prichádza na trh v novej verzii pod označením X. Prináša všetkým fotografom modul Editor vylepšený o prácu s vrstvami pre ešte väčšie možnosti úprav fotografií, sadu nedeštruktívnych prechodových filtrov , nové možnosti triedenia a nástroje pre prehľadnú prácu s fotografiami. Nový modul Vytvoriť umožňuje tvorbu fotokníh, fotoobrazov a kalendárov z vlastných fotografií, ktoré môžete zo ZPS rovno aj objednať. To všetko je novo pripravené v podobe cenovo výhodných predplatených licencií.

Nový Editor s vrstvami a formátom * .ZPS
"
Prostredníctvom editačných vrstiev v Editore postupne dokončujeme redesign, s ktorým sme začali pred pár rokmi. Zároveň máme radosť, že nám tieto zmeny prinesú viac možností v ďalšom vývoji, "hovorí produktový manažér Jan Kupčík.

Vrstvy zjednodušujú náročnejšie úpravy fotografií a prácu s textom alebo kolážami. Môžete tak experimentovať so svojimi snímkami oveľa viac než doteraz. V súvislosti s vrstvami prichádza Zoner Photo Studio X s vlastným formátom * .ZPS, do ktorého môžete uložiť rozpracovanú fotografiu vrátane vrstiev a neskôr sa k nej prípadne vrátiť.

Výroba fotoproduktov z vlastných fotiek
V module Vytvoriť si z vlastných fotografií navrhnete fotoknihu, kalendár alebo fotoobraz, priamo zo Zoner Photo Studia, objednáte ich výrobu a za pár dní už budete držať vytlačené spomienky v ruke. V module Vytvoriť nájdete aj vytvorenie koláží a tlačových zostáv k domácej tlači a tiež novinku minulého roka - vytvorenie videoprezentácií alebo timelapse videí z vlastných fotografií.

Ceny jednotlivých fotopredmetov nájdete na: www.zoner.cz/photo-studio/fotopredmety.aspx.

Ďalšie funkcie v module Vyvolať
Ďalšie vylepšenia dostal aj modul Vyvolať určený pre nedeštruktívne úpravy. Pribudla úprava expozície s posuvníkom Odstránenie oparu, ktorý na fotkách potláča mliečny závoj spôsobený hmlou alebo dymom.

Zásadným vylepšením prešiel nástroj Prechodový filter. Filtrov teraz môžete na fotkách nedeštruktívne použiť hneď niekoľko a upravovať pomocou nich farebnosť, expozíciu, sýtosť a ďalšie parametre. Ďalej aj v module Vyvolať môžete pomocou nástroja Zrovnanie línií narovnať zbiehajúce sa línie napríklad při fotkách budov.

Prehliadanie podľa miesta nafotenia v Správcovi
Zoner Photo Studio X nezabúda ani na organizáciu a triedenie fotografií. Katalóg ponúka nový pohľad na váš fotoarchív cez Lokácia. Fotky označené miestom nafotenia (GPS), buď pri fotení alebo neskôr v režime Mapa, ZPS automaticky roztriedi podľa údajov o polohe do skupín podľa krajín, regiónov a obcí.

Snímky s podobným obsahom určené pre vytvorenie panorám alebo HDR môžete zoskupiť, aby nezaberali príliš veľa miesta. Zoner Photo Studio X integruje cloudové úložisko, takže sa rýchlejšie dostanete k svojim fotkám na úložiskách Google Disk, Microsoft OneDrive, Dropbox a na Facebooku.

Predplatené licencie
K zásadným zmenám Zoner Photo Studia X patrí aj nový spôsob licencovania. Program kúpite za pravidelný ročný poplatok 47,88 €, teda iba 3,99 € za mesiac používania. Rozšírenie na obľúbenú rodinnú licenciu je dostupné za 17,88 €, vychádza teda na 1,49 € za každý mesiac. Majitelia predchádzajúcich verzií sa môžu tešiť na výhodné podmienky predplatného.

V ponuke zostáva aj krabicové balenie za jednorazový príplatok 13 €. Obsahuje príručku s praktickými radami k používaní ZPS X a 8GB flash disk s inštaláciou ZPS, ktorý je vhodný na ďalšie používanie ako externé médium.

Plná verzia Zoner Photo Studia X je k stiahnutiu  a vyskúšaniu na 30 dní zadarmo na adrese www.zoner.sk.

Novinkové video je k zhliadnutiu na adrese https://youtu.be/x8f6qkhU6bo.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá