Image
3.12.2015 0 Comments

Nové Lenovo počítače YOGA so systémom Windows 10 s vysokou prenosnosťou

Viacrežimový konvertibilný notebook Lenovo YOGA 900 a prenosný all-in-one domáci počítač YOGA Home 900 posúvajú hranice prispôsobivej prenosnosti

Spoločnosť Lenovo oznámila uvedenie Lenovo YOGA 900 a YOGA Home 900, dvoch nových počítačov so systémom Windows 10, ktoré sú skvelé pre mobilnú prácu i na hranie. Pred štyrmi rokmi spoločnosť Lenovo začala meniť spôsob, ako ľudia vnímajú používanie počítača spojením inovatívneho dizajnu a funkcionality, aby vytvorilo celosvetovo prvý konvertibilný notebook v podobe originálneho modelu YOGA. Dnes je nový YOGA 900 najtenším Intel Core i konvertibilným notebookom na svete,1 pričom prináša rovnováhu výkonu a mobility vďaka náramkovému pántu, ktorý je pre YOGA notebooky typický. Konvertibilný notebook YOGA 900 je tenký, ľahký a výkonnejší ako kedykoľvek predtým, zatiaľ čo prenosný all-in-one počítač YOGA Home 900 je ešte univerzálnejší vďaka stovkám nových vzdelávacích, zábavných a pracovných aplikácií, ako aj vylepšenému rozhraniu AURA 3.0. S 27-palcovým dotykovým displejom, integrovanou batériou a tiež tenkým a ľahkým dizajnom posúva model YOGA Home 900 hranice výkonu a funkcionality stolového počítača a pretvára ho na mobilné zariadenie, ktoré sa dá zdieľať a používať kdekoľvek doma.

Technológie sa prispôsobujú životným štýlom

Konvertibilný notebook Lenovo YOGA 900

Ako celosvetovo najtenší konvertibilný notebook Intel Core i s najnovším Intel procesorom 6.generácie Core až po i7 je nový Lenovo YOGA 900 nádherne tenký a ľahký ako pierko (14.9 mm a 1.29 kg) a zároveň úžasne výkonný. YOGA 900 poskytuje flexibilitu vďaka štyrom režimom používania (notebook, stojan, stan, tablet), vďaka čomu môžu užívatelia pracovať, sledovať obsah alebo hrať hry v rôznych scenároch. Lenovo vytvorilo notebook so svojím, charakteristicky odlišným, náramkovým pántom, vyrobeným z viac ako 800 komplexne pospájaných samostatných kúskov. Tento vylepšený náramkový pánt zabezpečuje výrazne ľahšiu rotáciu - čo užívateľom umožňuje jednoducho otáčať a skladať ich YOGA 900 notebook do rôznych režimov. Konvertibilný notebook tiež naplno využíva funkciu Windows 10 Continuum, s ktorou sa užívatelia YOGA 900 môžu plynule presúvať medzi režimami notebooku a tabletu. Má o 50 percent väčšiu energetickú hustotu batérie (v porovnaní s predchádzajúcou generáciou), ktorá umožňuje až do 9 hodín[1] lokálneho video prehrávania. Počnúc prácou alebo letom na dlhú vzdialenosť v režime notebook, cez filmový maratón v režime stojan až po čítanie pri dochádzaní do práce v režime tablet - super ľahký YOGA 900 sa vie zohnúť do takmer akejkoľvek pozície, aby zapadol do života svojich užívateľov.

YOGA_Home_900aw.jpg

IPS displej QHD+ (3200x1800) s uhlopriečkou 13.3-palcov poskytuje široký zorný uhol, ktorý naplno využíva nový systém Windows 10 a prináša digitálny obsah v pestrých farbách. Zážitky zo zábavy sú intenzívnejšie vďaka stereo reproduktorom JBL® a ozvučeniu Dolby Audio® Premium, ktoré prinášajú vynikajúci zvuk v jasnej a čistej kvalite. Užívatelia môžu doslova kdekoľvek uniknúť do sveta s kvalitou domáceho kina - vďaka ozvučeniu, ktoré sa dynamicky prispôsobuje s cieľom priniesť zážitok z virtuálneho priestorového ozvučenia prostredníctvom reproduktorov YOGA 900 a slúchadiel. Nový notebook YOGA 900 je navrhnutý s SSD diskom od firmy Samsung® a väčšou kapacitou pamäte (až do 16 GB) pre vyššiu spoľahlivosť a rýchlosť s minimálnym hlukom. Pozoruhodné je, že aj napriek štíhlemu dizajnu Lenovo zlepšilo chladiaci systém až do 30 percent. Vďaka odlišnému riešeniu chladenia a jedinečne navrhnutému ventilátoru nielen lepšie chladí, ale je aj tichší a zostáva čistejší.

All-in-one prenosný desktop počítač Lenovo YOGA Home 900

Poskytujúc plnohodnotný počítačový zážitok zo stolového počítača - a oveľa viac - nový Lenovo YOGA Home 900 spochybňuje koncept typického desktopu. Je navrhnutý s cieľom zabezpečiť prenosnosť, oslobodil sa od obmedzení káblov a pracovných stolov a dostane sa takmer do každého rohu vášho domova. Disponujúc Intel procesorom až 5. generácie Core i7, voliteľnou grafikou NVIDIA® GeForce® 940A, operačným systémom Windows 10 a výdržou batérie až do troch hodín[2], YOGA Home 900 prináša výkon na úrovni desktopu a produktivity nech ste kdekoľvek a zároveň poskytuje nový stupeň pohlcujúcej zábavy.

Dokonalejšie rozhranie AURA 3.0 prináša vylepšené rozpoznávanie tvárí pri fotení ako aj editovacie funkcie. Užívatelia môžu svoj YOGA Home 900 položiť, spustiť AURA 3.0 a majú jednoduchý prístup k fotkám, videám a stovke nových zábavných, pracovných a vzdelávacích aplikácií prostredníctvom nového obchodu AURA Store, ktorý je už prepojený s obchodom Windows Store. Starostlivo vybraný rad aplikácií z Windows Store funguje najlepšie s dotykovými funkciami veľkého 27-palcového displeja zariadenia YOGA Home 900. YOGA Home 900 skúma nové spôsoby ako viac zblížiť súčasné rodiny a priateľov, od prezerania albumov digitálnych fotografií, umeleckých prejavov s kreatívnymi aplikáciami na kreslenia a úpravu fotografií, usporiadanie večera hier s Air Hockey, až po premenenie obyčajného video chatu na rodinné stretnutie.

Citácie

"Od kedy sme pred tromi rokmi s modelom YOGA zaviedli novú kategóriu konvertibilných notebookov vieme, že ľuďom sa páči flexibilita a prenosnosť nášho multirežimového dizajnu," povedal Dilip Bhatia, viceprezident, Worldwide Marketing and User Experience, PC & Enterprise Business Group, Lenovo. "Nové YOGA 900 a YOGA Home 900 nie sú našimi tradičnými počítačmi. Pozorne sme preskúmali reálne potreby užívateľov, a na základe toho sme ich urobili tak tenké a ľahké ako sa len dalo, aby sme dosiahli prenosnosť, ktorú potrebujú a zároveň sme zvýšili výkonnosť týchto počítačov a vylepšili typický YOGA náramkový pánt, vďaka čomu sú rotácia a prechod medzi jednotlivými režimami ešte plynulejšie a jednoduchšie."

"Windows 10 bol vytvorený s cieľom pomôcť ľuďom robiť veľké veci a nové počítače YOGA od Lenovo boli zostavené tak, aby maximalizovali všetky výnimočné funkcie tohto operačného systému, ako napríklad Cortana, osobná asistentka, ktorá vás sprevádza z jedného zariadenia na druhé alebo náš fantastický nový prehliadač, Microsoft Edge," uviedol Joe Belfiore, korporátny viceprezident, Operating Systems Group, Microsoft Corp. "S Lenovom sme v zákulisí úzko spolupracovali, aby sme zabezpečili, že ich nové počítače naozaj uvedú do života to najlepšie z Windows 10 a nadšene očakávame reakcie zákazníkov na ich nové počítače YOGA 900 a YOGA Home 900."

Cena a dostupnosť

Lenovo YOGA 900: S cenou od 1189 EUR prichádza v niekoľkých farbách: mandarínková oranžová, platinová strieborná a šampanská zlatá. Bude dostupný v sieti obchodných predajcov spoločnosti Lenovo od decembra 2015.

Lenovo YOGA Home 900: S cenou od 1599 EUR bude dostupný od decembra u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá