Image
23.4.2014 0 Comments

Nová verzia Raspberry Pi má veľkosť pamäťového modulu. Obsahuje viac modulárneho open source hardvéru

raspberry_pi_compute_modul.png Miniatúrny počítač Raspberry Pi by sa čoskoro mohol dostať do ľubovoľného zariadenia, ktoré potrebuje zabudovaný výpočtový výkon. Nadácia Raspberry Pi totiž oznámila novú verziu tejto platformy, ktorá je zameraná na úplne novú triedu zariadení a aplikácií. Volá sa Raspberry Pi Compute Module a všetky základné funkcie predchádzajúcej verzie sú teraz obsiahnuté na ploche vo veľkosti pamäťového modulu pre notebooky.

Je určený na použitie vo vlastných návrhoch dosiek plošných spojov rôznych výrobcov zariadení. Hardvér zostal rovnaký - 700 MHz procesor BCM2835, 512 MB RAM a 4 GB flashového úložiska eMMC. Modul s rozmermi 67,6 × 30 mm sa hodí do štandardného slotu DDR2 SODIMM.


Zároveň s týmto produktom prichádza na trh aj IO board, modul s potrebnými konektormi, do ktorého možno ľahko pripojiť výpočtovú časť. IO board má rovnaký typ vstupných a výstupných rozhraní ako bežný Rasberry Pi, ibaže s tým rozdielom, že je úplne open source.

io_board.jpeg

Keďže nový modul poskytuje otvorený dizajn vstupných, výstupných a napájacích komponentov, nadácia dúfa, že tento maličký počítač sa dostane do širšieho spektra priemyselných a zabudovaných (embedded) riešení. Samozrejme, nové možnosti sa otvárajú aj pre domácich majstrov, ktorí budú mať k dispozícii detailné schémy. Tie im pomôžu realizovať nové projekty.

Pri objednaní 100 kusov je cena za 1 kus 30 dolárov. Pri objednávkach po jednotlivých kusoch bude cena o niečo vyššia. Predaj sa má začať v júni tohto roka.

Zdroj: arstechnica.com
raspberrypi.org


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá