Image
23.4.2014 0 Comments

Nová verzia Raspberry Pi má veľkosť pamäťového modulu. Obsahuje viac modulárneho open source hardvéru

raspberry_pi_compute_modul.png Miniatúrny počítač Raspberry Pi by sa čoskoro mohol dostať do ľubovoľného zariadenia, ktoré potrebuje zabudovaný výpočtový výkon. Nadácia Raspberry Pi totiž oznámila novú verziu tejto platformy, ktorá je zameraná na úplne novú triedu zariadení a aplikácií. Volá sa Raspberry Pi Compute Module a všetky základné funkcie predchádzajúcej verzie sú teraz obsiahnuté na ploche vo veľkosti pamäťového modulu pre notebooky.

Je určený na použitie vo vlastných návrhoch dosiek plošných spojov rôznych výrobcov zariadení. Hardvér zostal rovnaký - 700 MHz procesor BCM2835, 512 MB RAM a 4 GB flashového úložiska eMMC. Modul s rozmermi 67,6 × 30 mm sa hodí do štandardného slotu DDR2 SODIMM.


Zároveň s týmto produktom prichádza na trh aj IO board, modul s potrebnými konektormi, do ktorého možno ľahko pripojiť výpočtovú časť. IO board má rovnaký typ vstupných a výstupných rozhraní ako bežný Rasberry Pi, ibaže s tým rozdielom, že je úplne open source.

io_board.jpeg

Keďže nový modul poskytuje otvorený dizajn vstupných, výstupných a napájacích komponentov, nadácia dúfa, že tento maličký počítač sa dostane do širšieho spektra priemyselných a zabudovaných (embedded) riešení. Samozrejme, nové možnosti sa otvárajú aj pre domácich majstrov, ktorí budú mať k dispozícii detailné schémy. Tie im pomôžu realizovať nové projekty.

Pri objednaní 100 kusov je cena za 1 kus 30 dolárov. Pri objednávkach po jednotlivých kusoch bude cena o niečo vyššia. Predaj sa má začať v júni tohto roka.

Zdroj: arstechnica.com
raspberrypi.org


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá