Image
23.4.2014 0 Comments

Nová verzia Raspberry Pi má veľkosť pamäťového modulu. Obsahuje viac modulárneho open source hardvéru

raspberry_pi_compute_modul.png Miniatúrny počítač Raspberry Pi by sa čoskoro mohol dostať do ľubovoľného zariadenia, ktoré potrebuje zabudovaný výpočtový výkon. Nadácia Raspberry Pi totiž oznámila novú verziu tejto platformy, ktorá je zameraná na úplne novú triedu zariadení a aplikácií. Volá sa Raspberry Pi Compute Module a všetky základné funkcie predchádzajúcej verzie sú teraz obsiahnuté na ploche vo veľkosti pamäťového modulu pre notebooky.

Je určený na použitie vo vlastných návrhoch dosiek plošných spojov rôznych výrobcov zariadení. Hardvér zostal rovnaký - 700 MHz procesor BCM2835, 512 MB RAM a 4 GB flashového úložiska eMMC. Modul s rozmermi 67,6 × 30 mm sa hodí do štandardného slotu DDR2 SODIMM.


Zároveň s týmto produktom prichádza na trh aj IO board, modul s potrebnými konektormi, do ktorého možno ľahko pripojiť výpočtovú časť. IO board má rovnaký typ vstupných a výstupných rozhraní ako bežný Rasberry Pi, ibaže s tým rozdielom, že je úplne open source.

io_board.jpeg

Keďže nový modul poskytuje otvorený dizajn vstupných, výstupných a napájacích komponentov, nadácia dúfa, že tento maličký počítač sa dostane do širšieho spektra priemyselných a zabudovaných (embedded) riešení. Samozrejme, nové možnosti sa otvárajú aj pre domácich majstrov, ktorí budú mať k dispozícii detailné schémy. Tie im pomôžu realizovať nové projekty.

Pri objednaní 100 kusov je cena za 1 kus 30 dolárov. Pri objednávkach po jednotlivých kusoch bude cena o niečo vyššia. Predaj sa má začať v júni tohto roka.

Zdroj: arstechnica.com
raspberrypi.org


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá