16.10.2012 0 Comments

Nová verzia Oracle Exalogic Elastic Cloud prináša vysoký výkon aj pre komplexné úlohy

Spoločnosť Oracle uvádza systém Oracle Exalogic Elastic Cloud vo verzii X3-2. Ide o hardvérové i softvérové riešenie navrhnuté ako celok na optimálnu prevádzku aj tých najnáročnejších podnikových aplikácií.

Systém Oracle Exalogic Elastic Cloud ponúka maximálny výkon, spoľahlivosť a škálovateľnosť pre podnikové aplikácie mnohých typov (Oracle Fusion Middleware, Oracle Applications, aplikácie založené na jazyku Java), znižuje celkové náklady na vlastníctvo (TCO), obmedzuje riziká pri nasadzovaní aj prevádzke, zvyšuje produktivitu užívateľov a ponúka na jednom mieste podporu pre celú architektúru.

Nová verzia Oracle Exalogic X3-2 používa najmodernejšie a najrýchlejšie procesory, pamäte flash i sieťové technológie.

Systém je vhodný na prevádzku kritických aplikácií aj nasadenie vysoko škálovateľných súkromných cloudov na princípe infraštruktúry ako služby (infrastructure-as-a-service, IaaS). Nová verzia X3-2 umožňuje nasadzovať aplikácie až v 60-krát vyššej hustote, čo je dané kombináciou hardvérovej podpory pre virtualizáciu a zvýšením fyzickej pamäte RAM (z 2,9 TB vo verzii X2-2 na 7,7 TB vo verzii X3-2 v konfigurácii full rack).

Systém plne využíva najnovšie procesory Intel® Core™ (Sandy Bridge) Xeon, čo oproti predchádzajúcej verzii umožňuje až 3,5-krát vyšší výkon aplikácií. Jednotlivé konfigurácie obsahujú o 33 % viac procesorových jadier (napr. pri konfigurácii full rack nárast z 360 jadier vo verzii X2-2 na 480 jadier pri novej verzii). Plná podpora virtualizácie na úrovni serverov, sietí aj úložísk by mala o 95 % skrátiť čas potrebný na nasadzovanie aplikácií. Navyše je k dispozícii správa celej infraštruktúry (IaaS management), ktorá podporuje rýchle nasadzovanie aplikácií pomocou predpripravených šablón.

Súčasťou systému je nový licenčný model Trusted Partitions, ktorý umožňuje flexibilné nasadzovanie softvéru spoločnosti Oracle. Nový Oracle Exalogic X3-2 nie je navyše drahší než predošlá verzia, takže zákazníci získajú za rovnakú cenu výkonnejší hardvér.

Oracle Exalogic X3-2 prináša okrem Oracle Exalogic Elastic Cloud Software 2.0 systém na správu Oracle Enterprise Manager 12c. Ten umožňuje jednotné riadenie celého prostredia, od úrovne aplikácií až po disky. S predchádzajúcou verziou Oracle Exalogic X2-2 je nový systém plne kompatibilný.

Oracle Exalogic nasadili zatiaľ zákazníci v 43 krajinách. Pomáha im znižovať zložitosť IT prostredia a maximalizovať návratnosť doterajších i budúcich investícií do softvéru spoločnosti Oracle. Ide napr. o logickú voľbu na prevádzku balíka aplikácií Oracle Applications alebo produktov Oracle Fusion Middleware. Pre platformu Oracle Exalogic je certifikovaných viac ako 300 nezávislých dodávateľov softvéru (ISV), ktorí spolu s ďalšími kvalifikovanými členmi siete Oracle PartnerNetwork optimalizujú svoje aplikácie pre toto prostredie. Pri novej verzii uvádzajú dramatické zvýšenie výkonu prakticky všetkých štandardných aplikácií pre systémy Oracle Linux alebo Oracle Solaris.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá