16.10.2012 0 Comments

Nová verzia Oracle Exalogic Elastic Cloud prináša vysoký výkon aj pre komplexné úlohy

Spoločnosť Oracle uvádza systém Oracle Exalogic Elastic Cloud vo verzii X3-2. Ide o hardvérové i softvérové riešenie navrhnuté ako celok na optimálnu prevádzku aj tých najnáročnejších podnikových aplikácií.

Systém Oracle Exalogic Elastic Cloud ponúka maximálny výkon, spoľahlivosť a škálovateľnosť pre podnikové aplikácie mnohých typov (Oracle Fusion Middleware, Oracle Applications, aplikácie založené na jazyku Java), znižuje celkové náklady na vlastníctvo (TCO), obmedzuje riziká pri nasadzovaní aj prevádzke, zvyšuje produktivitu užívateľov a ponúka na jednom mieste podporu pre celú architektúru.

Nová verzia Oracle Exalogic X3-2 používa najmodernejšie a najrýchlejšie procesory, pamäte flash i sieťové technológie.

Systém je vhodný na prevádzku kritických aplikácií aj nasadenie vysoko škálovateľných súkromných cloudov na princípe infraštruktúry ako služby (infrastructure-as-a-service, IaaS). Nová verzia X3-2 umožňuje nasadzovať aplikácie až v 60-krát vyššej hustote, čo je dané kombináciou hardvérovej podpory pre virtualizáciu a zvýšením fyzickej pamäte RAM (z 2,9 TB vo verzii X2-2 na 7,7 TB vo verzii X3-2 v konfigurácii full rack).

Systém plne využíva najnovšie procesory Intel® Core™ (Sandy Bridge) Xeon, čo oproti predchádzajúcej verzii umožňuje až 3,5-krát vyšší výkon aplikácií. Jednotlivé konfigurácie obsahujú o 33 % viac procesorových jadier (napr. pri konfigurácii full rack nárast z 360 jadier vo verzii X2-2 na 480 jadier pri novej verzii). Plná podpora virtualizácie na úrovni serverov, sietí aj úložísk by mala o 95 % skrátiť čas potrebný na nasadzovanie aplikácií. Navyše je k dispozícii správa celej infraštruktúry (IaaS management), ktorá podporuje rýchle nasadzovanie aplikácií pomocou predpripravených šablón.

Súčasťou systému je nový licenčný model Trusted Partitions, ktorý umožňuje flexibilné nasadzovanie softvéru spoločnosti Oracle. Nový Oracle Exalogic X3-2 nie je navyše drahší než predošlá verzia, takže zákazníci získajú za rovnakú cenu výkonnejší hardvér.

Oracle Exalogic X3-2 prináša okrem Oracle Exalogic Elastic Cloud Software 2.0 systém na správu Oracle Enterprise Manager 12c. Ten umožňuje jednotné riadenie celého prostredia, od úrovne aplikácií až po disky. S predchádzajúcou verziou Oracle Exalogic X2-2 je nový systém plne kompatibilný.

Oracle Exalogic nasadili zatiaľ zákazníci v 43 krajinách. Pomáha im znižovať zložitosť IT prostredia a maximalizovať návratnosť doterajších i budúcich investícií do softvéru spoločnosti Oracle. Ide napr. o logickú voľbu na prevádzku balíka aplikácií Oracle Applications alebo produktov Oracle Fusion Middleware. Pre platformu Oracle Exalogic je certifikovaných viac ako 300 nezávislých dodávateľov softvéru (ISV), ktorí spolu s ďalšími kvalifikovanými členmi siete Oracle PartnerNetwork optimalizujú svoje aplikácie pre toto prostredie. Pri novej verzii uvádzajú dramatické zvýšenie výkonu prakticky všetkých štandardných aplikácií pre systémy Oracle Linux alebo Oracle Solaris.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá