Image
26.4.2016 0 Comments

Nová verzia Opery pridáva VPN zadarmo na anonymný prístup k internetu

Nová vývojárska betaverzia webového prehliadača Opera pre Mac a PC prichádza s integrovanou bezplatnou sieťou VPN (Virtual Private Network) s neobmedzenou šírkou pásma. Tá pomáha používateľovi skryť svoju identitu pri surfovaní alebo mu umožní prístup na webové stránky, ktoré by za normálnych okolností nebol schopný prezerať. Internetová prevádzka používateľov bude presmerovaná cez servery v rôznych krajinách, čo sťažuje jej sledovanie hackermi či vládnymi agentúrami.

Opera uvádza, že VPN šifruje dáta 256-bitovým šifrovaním a skryje vašu skutočnú IP adresu za virtuálnu, pričom si môžete vybrať IP adresu v Spojených štátoch amerických, Kanade alebo v Nemecku.

Samozrejme, že VPN sa môže použiť aj na nelegálne aktivity. Po celé roky napríklad zahraniční používatelia sledovali americký Netflix cez VPN, aby mohli vidieť filmy, ktoré neboli k dispozícii v ich krajine. Netflix však s týmito praktikami pred istým časom skoncoval.

Integrovanie VPN do Opery nie je až také prekvapivé, pretože spoločnosť približne pred rokom kúpila SurfEasy, kanadského poskytovateľa siete VPN, ktorého služby teraz používa. No túto službu už Netflix i Hulu majú na zozname a prehrávanie obsahu jej nepovolia.

Každopádne je to však  zaujímavý ťah od Opery, ktorý jej zrejme pomôže prilákať viac používateľov (v súčasnosti sa jej trhový podiel podľa rôznych štatistík pohybuje medzi 1 až 5 %). Spoločnosť už skôr zabudovala do svojho prehliadača softvér na blokovanie reklamy, integrovaním VPN brnká na rovnakú strunu.

Zdroj: theverge.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá