Image
26.4.2016 0 Comments

Nová verzia Opery pridáva VPN zadarmo na anonymný prístup k internetu

Nová vývojárska betaverzia webového prehliadača Opera pre Mac a PC prichádza s integrovanou bezplatnou sieťou VPN (Virtual Private Network) s neobmedzenou šírkou pásma. Tá pomáha používateľovi skryť svoju identitu pri surfovaní alebo mu umožní prístup na webové stránky, ktoré by za normálnych okolností nebol schopný prezerať. Internetová prevádzka používateľov bude presmerovaná cez servery v rôznych krajinách, čo sťažuje jej sledovanie hackermi či vládnymi agentúrami.

Opera uvádza, že VPN šifruje dáta 256-bitovým šifrovaním a skryje vašu skutočnú IP adresu za virtuálnu, pričom si môžete vybrať IP adresu v Spojených štátoch amerických, Kanade alebo v Nemecku.

Samozrejme, že VPN sa môže použiť aj na nelegálne aktivity. Po celé roky napríklad zahraniční používatelia sledovali americký Netflix cez VPN, aby mohli vidieť filmy, ktoré neboli k dispozícii v ich krajine. Netflix však s týmito praktikami pred istým časom skoncoval.

Integrovanie VPN do Opery nie je až také prekvapivé, pretože spoločnosť približne pred rokom kúpila SurfEasy, kanadského poskytovateľa siete VPN, ktorého služby teraz používa. No túto službu už Netflix i Hulu majú na zozname a prehrávanie obsahu jej nepovolia.

Každopádne je to však  zaujímavý ťah od Opery, ktorý jej zrejme pomôže prilákať viac používateľov (v súčasnosti sa jej trhový podiel podľa rôznych štatistík pohybuje medzi 1 až 5 %). Spoločnosť už skôr zabudovala do svojho prehliadača softvér na blokovanie reklamy, integrovaním VPN brnká na rovnakú strunu.

Zdroj: theverge.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá