Image
26.4.2016 0 Comments

Nová verzia Opery pridáva VPN zadarmo na anonymný prístup k internetu

Nová vývojárska betaverzia webového prehliadača Opera pre Mac a PC prichádza s integrovanou bezplatnou sieťou VPN (Virtual Private Network) s neobmedzenou šírkou pásma. Tá pomáha používateľovi skryť svoju identitu pri surfovaní alebo mu umožní prístup na webové stránky, ktoré by za normálnych okolností nebol schopný prezerať. Internetová prevádzka používateľov bude presmerovaná cez servery v rôznych krajinách, čo sťažuje jej sledovanie hackermi či vládnymi agentúrami.

Opera uvádza, že VPN šifruje dáta 256-bitovým šifrovaním a skryje vašu skutočnú IP adresu za virtuálnu, pričom si môžete vybrať IP adresu v Spojených štátoch amerických, Kanade alebo v Nemecku.

Samozrejme, že VPN sa môže použiť aj na nelegálne aktivity. Po celé roky napríklad zahraniční používatelia sledovali americký Netflix cez VPN, aby mohli vidieť filmy, ktoré neboli k dispozícii v ich krajine. Netflix však s týmito praktikami pred istým časom skoncoval.

Integrovanie VPN do Opery nie je až také prekvapivé, pretože spoločnosť približne pred rokom kúpila SurfEasy, kanadského poskytovateľa siete VPN, ktorého služby teraz používa. No túto službu už Netflix i Hulu majú na zozname a prehrávanie obsahu jej nepovolia.

Každopádne je to však  zaujímavý ťah od Opery, ktorý jej zrejme pomôže prilákať viac používateľov (v súčasnosti sa jej trhový podiel podľa rôznych štatistík pohybuje medzi 1 až 5 %). Spoločnosť už skôr zabudovala do svojho prehliadača softvér na blokovanie reklamy, integrovaním VPN brnká na rovnakú strunu.

Zdroj: theverge.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá