Image
9.9.2016 0 Comments

Nová verzia 3D pera umožní tlačiť drevené, medené aj bronzové sošky

Možno si ešte niektorí spomeniete na pero 3Doodler, ktorého tvorcovia pred tromi rokmi spustili veľmi úspešnú kampaň na Kickstarteri. Fungovalo ako 3D tlačiareň a používateľ mohol kreslením vo vzduchu vytvárať jednoduché 3D modely, rôzne šperky, dekoratívne prvky a pod. pomocou súvislého prúdu ohriateho plastu, ktorý na vzduchu rýchlo stuhol.

Teraz jeho tvorcovia prichádzajú s novou verziou 3Doodler Pro, ktorá umožňuje tlač z nových materiálov s obsahom pravého dreva, medi a bronzu. Samozrejme, pero netaví meď, ale pridáva častice kovu a drevnej štiepky do základnej plastovej náplne. Výsledkom sú výtlačky s vôňou a vzhľadom dreva alebo medené a bronzové modely, ktoré žiaria, ak na ne zasvietite.

Ďalší zaujímavý tlačový materiál je polykarbonát, ktorý vyžaduje vysokú teplotu topenia a ochladzuje sa a tuhne veľmi rýchlo. Je teda ideálny na 3D tlač vo vzduchu. Zaujímavá je aj nová nylonová náplň s názvom Flexy, ktorá pripomína tkaninu a hodí sa na dizajny, ktoré treba ohýbať, skladať či skrúcať.

Nové materiály umožňujú oveľa lepšiu kontrolu nad procesom tlače ako predchádzajúce, ktoré boli vhodné len na tlač základných modelov. 3Doodler Pro je vybavený LCD displejom a prepínačom teploty, pričom si používateľ môže zvoliť teplotu až do 250 °C a takisto zapnúť nevyhnutný ventilátor, variabilne sa dá nastaviť aj rýchlosť. Súčasťou balenia je aj náhradná prenosná batéria.

3Doodler Pro stojí 249 dolárov, čo je výhodná cena v porovnaní s bežnými 3D tlačiarňami. Zatiaľ je k dispozícii len v obchodoch MoMA design, ale čoskoro sa objaví aj na Amazone a v ďalších obchodných reťazcoch.

Zdroj: engadget.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá