Image
9.9.2016 0 Comments

Nová verzia 3D pera umožní tlačiť drevené, medené aj bronzové sošky

Možno si ešte niektorí spomeniete na pero 3Doodler, ktorého tvorcovia pred tromi rokmi spustili veľmi úspešnú kampaň na Kickstarteri. Fungovalo ako 3D tlačiareň a používateľ mohol kreslením vo vzduchu vytvárať jednoduché 3D modely, rôzne šperky, dekoratívne prvky a pod. pomocou súvislého prúdu ohriateho plastu, ktorý na vzduchu rýchlo stuhol.

Teraz jeho tvorcovia prichádzajú s novou verziou 3Doodler Pro, ktorá umožňuje tlač z nových materiálov s obsahom pravého dreva, medi a bronzu. Samozrejme, pero netaví meď, ale pridáva častice kovu a drevnej štiepky do základnej plastovej náplne. Výsledkom sú výtlačky s vôňou a vzhľadom dreva alebo medené a bronzové modely, ktoré žiaria, ak na ne zasvietite.

Ďalší zaujímavý tlačový materiál je polykarbonát, ktorý vyžaduje vysokú teplotu topenia a ochladzuje sa a tuhne veľmi rýchlo. Je teda ideálny na 3D tlač vo vzduchu. Zaujímavá je aj nová nylonová náplň s názvom Flexy, ktorá pripomína tkaninu a hodí sa na dizajny, ktoré treba ohýbať, skladať či skrúcať.

Nové materiály umožňujú oveľa lepšiu kontrolu nad procesom tlače ako predchádzajúce, ktoré boli vhodné len na tlač základných modelov. 3Doodler Pro je vybavený LCD displejom a prepínačom teploty, pričom si používateľ môže zvoliť teplotu až do 250 °C a takisto zapnúť nevyhnutný ventilátor, variabilne sa dá nastaviť aj rýchlosť. Súčasťou balenia je aj náhradná prenosná batéria.

3Doodler Pro stojí 249 dolárov, čo je výhodná cena v porovnaní s bežnými 3D tlačiarňami. Zatiaľ je k dispozícii len v obchodoch MoMA design, ale čoskoro sa objaví aj na Amazone a v ďalších obchodných reťazcoch.

Zdroj: engadget.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá