Image
24.6.2016 0 Comments

Nová produktová rada WD Pro zjednodušuje prácu všetkým profesionálom a kreatívcom

Western Digital Corporation (“Western Digital”) (NASDAQ: WDC), spoločnosť s vedúcim postavením na trhu ukladacích technológií a riešení pre zálohovanie, dnes uviedla dve novinky z novej produktovej rady WD Pro Series. Mobilné bezdrôtové úložisko My Passport® Wireless Pro Wi-Fi® a sieťové úložisko My Cloud® Pro.
Oba produkty sú navrhnuté a určené predovšetkým pre profesionálnym používateľov z kreatívneho prostredia. Zjednodušujú bezproblémový prenos digitálneho obsahu medzi rôznymi zariadeniami a súčasne zachovávajú spoľahlivosť a výkon produktov WD bez ohľadu na to, či používatelia momentálne pracujú vo fotoštúdiu, mimo neho, alebo doma editujú zhotovené fotografie a videozáznamy. Oba produkty využívajú aplikáciu My Cloud mobile app. Nová verzia tejto aplikácie bude uvedená súčasne s obomi produktami a bude kompatibilná s aplikáciami Adobe® Creative Cloud®.  Navyše, ako My Passport Wireless Pro tak My Cloud Pro sú kompatibilné s aplikáciou Plex™ Media Server a spoločne s operačným systémom My Cloud OS 3 umožňujú ľahké editovanie, streamovanie a zdieľanie digitálneho obsahu.


„Mobilita, spoľahlivosť, kapacita, rýchlosť a interoperabilita sú kľúčovými parametrami pre kreatívnych profesionálov. Spoliehajú na kvalitu a výkon technológií, ktoré používajú pre ukladanie svojej celoživotnej práce,“ hovorí Sven Rathjen, viceprezident WD pre marketing digitálnych úložísk a dodáva:  „Radu WD Pro sme vytvorili ako komplexné riešenie s bohatou výbavou pre ukladanie dát. Produkty sú navrhnuté tak, aby sa ľahko stali súčasťou pracovného procesu bez ohľadu na to, kde práve používatelia fotografujú či filmujú. S produktmi rady WD Pro je ukladanie, prenos, zálohovanie, spracovávanie a dokonca i možnosť streamovania dát na ďalšie zariadenie kedykoľvek a kdekoľvek k dispozícii.“

My Passport Wireless Pro
Mobilné úložisko dát My Passport Wireless Pro poskytuje kreatívnym profesionálom a multimediálnym nadšencom možnosť nechať notebook doma i v prípade, kedy robia fotografické alebo videozáznamy mimo ateliér a fotoštúdio. Mobilné úložisko využíva priame Wi-Fi pripojenie a používatelia môžu automaticky zálohovať dáta z kompatibilných fotoaparátov, tak isto ako ukladať, editovať a prenášať digitálny obsah bezproblémovo až z ôsmich ďalších pripojených zariadení. Radené pripojenia umožňujú rýchlejší prenos dát a obsahujú i vstavanú čítačku SD kariet a port USB 2.0.
Mobilný bezdrôtový disk My Passport Wireless Pro je dostupný v kapacitách až 3 TB a vstavaná batéria udrží zariadenie v prevádzke po dobu až 10 hodín*. Disk môže slúžiť i pre dobíjanie ostatných mobilných zariadení ako napríklad smartfónov, fotoaparátov alebo videokamier.
My Passport Wireless Pro je plne kompatibilný s aplikáciami Adobe’s Creative Cloud, a umožňuje tak spracovávať zhotovené fotografie a videozáznamy i mimo ateliér. Aplikácia Plex Media Server potom umožňuje streamovať dáta a prehrávať až štyri súbory naraz a to všetko na cestách, mimo kanceláriu či fotoštúdio.

My Cloud Pro Series sieťové úložisko
Ako náhle sú fotografie alebo videozáznamy zhotovené, nastáva čas ich spracovania a editovania. Sieťové úložisko My Cloud Pro túto časť práce bezproblémovo prevezme. Je dostupné v kapacite až 32 TB a je optimalizované pre import dát z kompatibilných fotoaparátov, z čítačiek kariet a ďalších zariadení s rozhraním USB, a to všetko len stlačením zálohovacieho tlačidla. Jednoducho pripojte fotoaparát a kompatibilné USB zariadenie, stlačte tlačidlo a všetky nové súbory sa automaticky importujú a uložia.
Toto rýchle úložisko s vysokou ukladacou kapacitou ponúka taktiež hardvérový videoprocesor a poskytuje profesionálom toľko potrebnú kapacitu. Vysoký výkon pri transkódování zabezpečuje, že My Cloud Pro môže nahrať, editovať, ukladať a streamovať digitálny obsah v obľúbených formátoch vrátane 4K. Ucelená ponuka možností, ktoré toto sieťové úložisko poskytuje, zahŕňa kompatibilitu s aplikáciou Plex Media Server pre ukladanie a optimalizáciu multimediálnej knižnice pri využití aplikácie My Cloud a webového rozhrania MyCloud.com pre vzdialený prístup. Zariadenie je určené predovšetkým pre profesionálnych používateľov, zachovalo si však ľahké nastavenie a používanie.

Cena a dostupnosť
Zariadenie My Passport Wireless Pro Wi-Fi je dostupné v internetovom obchode  wdstore.com a prostredníctvom vybraných distribútorov a predajcov vrátene Amazon.com. Doporučená koncová cena je s ohľadom na kapacitu od 230 do 259 EUR.  Na produkt je poskytovaná obmedzená dvojročná záruka. O záručných podmienkach viac na  support.wdc.com/warranty.

Sieťový disk My Cloud Pro Series je k dostupný v internetovom obchode  wdstore.com a prostredníctvom vybraných distribútorov a predajcov vrátane Amazon.com  Doporučená koncová cena v závislosti na kapacite je 450 EUR až 1 750 EUR. Na produkt je poskytovaná obmedzená dvojročná záruka v prípade produktu zakúpeného bez interných diskov. Trojročná záruka potom na produkty osadené pevnými diskami.  O záručných podmienkach viac na  support.wdc.com/warranty 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá