Image
2.4.2015 0 Comments

Nová mobilná aplikácia Adobe má uľahčiť prácu návrhárom

comp_cc.png Adobe rozširuje svoje portfólio aplikácií - pridáva doň mobilnú aplikáciu Comp CC, ktorá je v súčasnosti k dispozícii pre iPad. Umožní návrhárom zachytiť svoje prvotné nápady na mobilnom zariadení.

Produktový manažér Adobe Will Eisley vyjadril presvedčenie, že nová aplikácia rozšíri tvorivé postupy dizajnérov a umožní im nahradiť klasické pero a papier mobilným zariadením. Nebudú musieť svoje pôvodné ručne kreslené návrhy prevádzať do digitálnej podoby.

Na zjednodušenie práce Adobe vytvoril súpravu gest, ktoré aplikácia automaticky premietne do konkrétneho prvku. Ak chcete napríklad na stránku doplniť textové pole, stačí nakresliť prstom čiaru a na jej koniec pridať bodku. A ak ho chcete zmazať, jednoducho nakreslíte nad ním kľukatú čiaru a je preč.

compcc_draw_gestures.png

Ak máte základ hotový, aplikácia vám umožní prepínať sa medzi režimom kreslenia a editačným režimom, kde môžete presúvať jednotlivé útvary a upravovať svoj návrh. Zároveň získate aj prístup k svojim prácam uloženým na Adobe Creative Cloude, ktoré môžu pochádzať z iných mobilných alebo desktopových aplikácií Adobe.

Comp CC je prvá mobilná aplikácia Adobe, ktorá je spojená s TypeKitom, takže máte k dispozícii všetky bežné fonty.

Podľa Eisleyho Comp CC nie je pokus o vytvorenie verzie InDesignu pre iPad. Chceli len umožniť návrhárom, aby v prvej fáze práce nemuseli používať pero a papier a ušetrili tak čas. K dispozícii však nie je obojstranný tok medzi mobilnou a desktopovou aplikáciou - ak svoj projekt odošlete na počítač a tam budete pokračovať v jeho úpravách, už ho nemôžete posunúť späť do mobilného zariadenia.

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá