Image
2.4.2015 0 Comments

Nová mobilná aplikácia Adobe má uľahčiť prácu návrhárom

comp_cc.png Adobe rozširuje svoje portfólio aplikácií - pridáva doň mobilnú aplikáciu Comp CC, ktorá je v súčasnosti k dispozícii pre iPad. Umožní návrhárom zachytiť svoje prvotné nápady na mobilnom zariadení.

Produktový manažér Adobe Will Eisley vyjadril presvedčenie, že nová aplikácia rozšíri tvorivé postupy dizajnérov a umožní im nahradiť klasické pero a papier mobilným zariadením. Nebudú musieť svoje pôvodné ručne kreslené návrhy prevádzať do digitálnej podoby.

Na zjednodušenie práce Adobe vytvoril súpravu gest, ktoré aplikácia automaticky premietne do konkrétneho prvku. Ak chcete napríklad na stránku doplniť textové pole, stačí nakresliť prstom čiaru a na jej koniec pridať bodku. A ak ho chcete zmazať, jednoducho nakreslíte nad ním kľukatú čiaru a je preč.

compcc_draw_gestures.png

Ak máte základ hotový, aplikácia vám umožní prepínať sa medzi režimom kreslenia a editačným režimom, kde môžete presúvať jednotlivé útvary a upravovať svoj návrh. Zároveň získate aj prístup k svojim prácam uloženým na Adobe Creative Cloude, ktoré môžu pochádzať z iných mobilných alebo desktopových aplikácií Adobe.

Comp CC je prvá mobilná aplikácia Adobe, ktorá je spojená s TypeKitom, takže máte k dispozícii všetky bežné fonty.

Podľa Eisleyho Comp CC nie je pokus o vytvorenie verzie InDesignu pre iPad. Chceli len umožniť návrhárom, aby v prvej fáze práce nemuseli používať pero a papier a ušetrili tak čas. K dispozícii však nie je obojstranný tok medzi mobilnou a desktopovou aplikáciou - ak svoj projekt odošlete na počítač a tam budete pokračovať v jeho úpravách, už ho nemôžete posunúť späť do mobilného zariadenia.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá