Image
2.4.2015 0 Comments

Nová mobilná aplikácia Adobe má uľahčiť prácu návrhárom

comp_cc.png Adobe rozširuje svoje portfólio aplikácií - pridáva doň mobilnú aplikáciu Comp CC, ktorá je v súčasnosti k dispozícii pre iPad. Umožní návrhárom zachytiť svoje prvotné nápady na mobilnom zariadení.

Produktový manažér Adobe Will Eisley vyjadril presvedčenie, že nová aplikácia rozšíri tvorivé postupy dizajnérov a umožní im nahradiť klasické pero a papier mobilným zariadením. Nebudú musieť svoje pôvodné ručne kreslené návrhy prevádzať do digitálnej podoby.

Na zjednodušenie práce Adobe vytvoril súpravu gest, ktoré aplikácia automaticky premietne do konkrétneho prvku. Ak chcete napríklad na stránku doplniť textové pole, stačí nakresliť prstom čiaru a na jej koniec pridať bodku. A ak ho chcete zmazať, jednoducho nakreslíte nad ním kľukatú čiaru a je preč.

compcc_draw_gestures.png

Ak máte základ hotový, aplikácia vám umožní prepínať sa medzi režimom kreslenia a editačným režimom, kde môžete presúvať jednotlivé útvary a upravovať svoj návrh. Zároveň získate aj prístup k svojim prácam uloženým na Adobe Creative Cloude, ktoré môžu pochádzať z iných mobilných alebo desktopových aplikácií Adobe.

Comp CC je prvá mobilná aplikácia Adobe, ktorá je spojená s TypeKitom, takže máte k dispozícii všetky bežné fonty.

Podľa Eisleyho Comp CC nie je pokus o vytvorenie verzie InDesignu pre iPad. Chceli len umožniť návrhárom, aby v prvej fáze práce nemuseli používať pero a papier a ušetrili tak čas. K dispozícii však nie je obojstranný tok medzi mobilnou a desktopovou aplikáciou - ak svoj projekt odošlete na počítač a tam budete pokračovať v jeho úpravách, už ho nemôžete posunúť späť do mobilného zariadenia.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá