Image
26.9.2016 0 Comments

Nová konkurencia pre Whatsapp, Viber a Messenger. Google Allo ponúka čet s umelou inteligenciou

Google spustil inteligentnú aplikáciu na zasielanie správ Allo a dúfa, že bude konkurovať službám Whatsapp, Facebook Messenger a Apple iMessage.

Allo spája to najlepšie z prediktívnych a vyhľadávacích funkcií Googlu s úplne novou funkciou osobného asistenta. Na jej používanie sa nevyžaduje účet Google a podporuje individuálne aj skupinové konverzácie. Od ostatných messagingových aplikácií sa líši svojimi smart funkciami – môže odpovedať na správy za vás (funkcia sa nazýva Inteligentné odpovede - Smart Replies) a má in-app asistenta s názvom @google (Google Assistant), ktorý môže vyhľadávať na internete, prehrávať video či navrhnúť vám reštauráciu. Nie je to jednoduchý messagingový bot, je založený na umelej inteligencii.

Aplikácia Allo je k dispozícii pre iOS a Android a vychádza zo systému strojového učenia Googlu, takže sa učí z rozhovorov s používateľom a jej odpovede a návrhy sú s postupom času stále vhodnejšie. Virtuálny asistent môže poskytnúť rôzne aktuálne informácie, napr. správy, počasie, informácie o reštauráciách a letoch a pod.

Existujú dva spôsoby interakcie s Google Assistant – môžete četovať priamo s ním alebo si ho zavolať počas četovania s priateľmi, a to správou začínajúcou sa @google.

Správy zasielané cez Allo sú šifrované v predvolenom nastavení, ale nepoužíva sa end-to-end šifrovanie. Môžete si však zvoliť aj anonymný čet (režim inkognito), ktorý využíva end-to-end šifrovanie. Správy z takejto konverzácie sa nearchivujú a môžu byť samodeštrukčné. K dispozícii je aj funkcia blokovania zobrazovania nových správ na uzamykacej obrazovke telefónu.

Google prednedávnom spustil aj aplikáciu na videohovory s názvom Duo, ktorou chce takisto konkurovať najobľúbenejším komunikačným kanálom.

Zdroj: mashable.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá