Image
26.9.2016 0 Comments

Nová konkurencia pre Whatsapp, Viber a Messenger. Google Allo ponúka čet s umelou inteligenciou

Google spustil inteligentnú aplikáciu na zasielanie správ Allo a dúfa, že bude konkurovať službám Whatsapp, Facebook Messenger a Apple iMessage.

Allo spája to najlepšie z prediktívnych a vyhľadávacích funkcií Googlu s úplne novou funkciou osobného asistenta. Na jej používanie sa nevyžaduje účet Google a podporuje individuálne aj skupinové konverzácie. Od ostatných messagingových aplikácií sa líši svojimi smart funkciami – môže odpovedať na správy za vás (funkcia sa nazýva Inteligentné odpovede - Smart Replies) a má in-app asistenta s názvom @google (Google Assistant), ktorý môže vyhľadávať na internete, prehrávať video či navrhnúť vám reštauráciu. Nie je to jednoduchý messagingový bot, je založený na umelej inteligencii.

Aplikácia Allo je k dispozícii pre iOS a Android a vychádza zo systému strojového učenia Googlu, takže sa učí z rozhovorov s používateľom a jej odpovede a návrhy sú s postupom času stále vhodnejšie. Virtuálny asistent môže poskytnúť rôzne aktuálne informácie, napr. správy, počasie, informácie o reštauráciách a letoch a pod.

Existujú dva spôsoby interakcie s Google Assistant – môžete četovať priamo s ním alebo si ho zavolať počas četovania s priateľmi, a to správou začínajúcou sa @google.

Správy zasielané cez Allo sú šifrované v predvolenom nastavení, ale nepoužíva sa end-to-end šifrovanie. Môžete si však zvoliť aj anonymný čet (režim inkognito), ktorý využíva end-to-end šifrovanie. Správy z takejto konverzácie sa nearchivujú a môžu byť samodeštrukčné. K dispozícii je aj funkcia blokovania zobrazovania nových správ na uzamykacej obrazovke telefónu.

Google prednedávnom spustil aj aplikáciu na videohovory s názvom Duo, ktorou chce takisto konkurovať najobľúbenejším komunikačným kanálom.

Zdroj: mashable.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá