Image
26.9.2016 0 Comments

Nová konkurencia pre Whatsapp, Viber a Messenger. Google Allo ponúka čet s umelou inteligenciou

Google spustil inteligentnú aplikáciu na zasielanie správ Allo a dúfa, že bude konkurovať službám Whatsapp, Facebook Messenger a Apple iMessage.

Allo spája to najlepšie z prediktívnych a vyhľadávacích funkcií Googlu s úplne novou funkciou osobného asistenta. Na jej používanie sa nevyžaduje účet Google a podporuje individuálne aj skupinové konverzácie. Od ostatných messagingových aplikácií sa líši svojimi smart funkciami – môže odpovedať na správy za vás (funkcia sa nazýva Inteligentné odpovede - Smart Replies) a má in-app asistenta s názvom @google (Google Assistant), ktorý môže vyhľadávať na internete, prehrávať video či navrhnúť vám reštauráciu. Nie je to jednoduchý messagingový bot, je založený na umelej inteligencii.

Aplikácia Allo je k dispozícii pre iOS a Android a vychádza zo systému strojového učenia Googlu, takže sa učí z rozhovorov s používateľom a jej odpovede a návrhy sú s postupom času stále vhodnejšie. Virtuálny asistent môže poskytnúť rôzne aktuálne informácie, napr. správy, počasie, informácie o reštauráciách a letoch a pod.

Existujú dva spôsoby interakcie s Google Assistant – môžete četovať priamo s ním alebo si ho zavolať počas četovania s priateľmi, a to správou začínajúcou sa @google.

Správy zasielané cez Allo sú šifrované v predvolenom nastavení, ale nepoužíva sa end-to-end šifrovanie. Môžete si však zvoliť aj anonymný čet (režim inkognito), ktorý využíva end-to-end šifrovanie. Správy z takejto konverzácie sa nearchivujú a môžu byť samodeštrukčné. K dispozícii je aj funkcia blokovania zobrazovania nových správ na uzamykacej obrazovke telefónu.

Google prednedávnom spustil aj aplikáciu na videohovory s názvom Duo, ktorou chce takisto konkurovať najobľúbenejším komunikačným kanálom.

Zdroj: mashable.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá