Image
15.10.2015 0 Comments

Nová klávesnica SwiftKey využíva neurónovú sieť a myslí ako človek

Nech sú naše smartfóny akékoľvek šikovné, pri automatickej predikcii slov počas písania vedia narobiť poriadne zmätky. Nová klávesnica SwiftKey však bude používať neurónové siete a myslí podobne ako človek.

Až doteraz väčšina prognostických modelov pre klávesnice využívala softvér, ktorý bral do úvahy posledné slovo, prípadne dve slová a hľadal štatisticky najpravdepodobnejšie nasledujúce slovo, ktoré potom navrhol. Takýto model však úplne ignoruje kontext vety.

Neurónová sieť virtuálnej klávesnice SwiftKey využíva iný model. Softvér je zatiaľ v štádiu alfa, a ak ho chcete vyskúšať, môžete si ho zadarmo stiahnuť do svojho androidového zariadenia (funguje však len pre angličtinu). Každému slovu vo vete priradí číselný kód, založený na predchádzajúcom tréningu uskutočnenom na najbežnejších anglických vetách používaných v mobilnej komunikácii. Tieto kódy potom neurónová sieť porovnáva a výstupom je ideálny kód predikcie. Klávesnica následne hľadá slová, ktoré najviac zodpovedajú tomuto kódu, a odporúča ich.

swiftkey.jpg

Neurónový model SwiftKey je schopný zmysluplne zachytiť vzťah medzi slovami. Chápe podobnosť slov, čo umožňuje porovnávať slová v reálnom čase. V rámci neurónového modelu môžu byť slová zobrazené v zoskupeniach, kde sa nachádzajú na rôznom stupni vzájomnej blízkosti. Toto porozumenie umožňuje klávesnici predvídať aj slová, s ktorými sa vo fáze učenia nikdy nestretla v danom kontexte vety.

Klávesnica SwiftKey s neurónovou sieťou je badateľne lepšia v rozpoznávaní kontextu a správne slovo objaví veľmi rýchlo. Je to veľký krok k tomu, aby sa naše smartfóny stali jednoduchšie použiteľnými, ale ide aj o významný pokrok v oblasti umelej inteligencie. Tím SwiftKey vytvoril softvér, ktorý jazykovo rozmýšľa ako človek, navyše sa technológiu podarilo vtesnať do rozmerov telefónu a nepotrebuje pripojenie k rozsiahlym superpočítačom. Tvorcovia očakávajú, že ich technológia zásadne zmení spôsob zadávania textu na inteligentných telefónoch v priebehu nasledujúcich piatich rokov.


Zdroj: gizmodo.com
blog.swiftkey.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá