Image
15.10.2015 0 Comments

Nová klávesnica SwiftKey využíva neurónovú sieť a myslí ako človek

Nech sú naše smartfóny akékoľvek šikovné, pri automatickej predikcii slov počas písania vedia narobiť poriadne zmätky. Nová klávesnica SwiftKey však bude používať neurónové siete a myslí podobne ako človek.

Až doteraz väčšina prognostických modelov pre klávesnice využívala softvér, ktorý bral do úvahy posledné slovo, prípadne dve slová a hľadal štatisticky najpravdepodobnejšie nasledujúce slovo, ktoré potom navrhol. Takýto model však úplne ignoruje kontext vety.

Neurónová sieť virtuálnej klávesnice SwiftKey využíva iný model. Softvér je zatiaľ v štádiu alfa, a ak ho chcete vyskúšať, môžete si ho zadarmo stiahnuť do svojho androidového zariadenia (funguje však len pre angličtinu). Každému slovu vo vete priradí číselný kód, založený na predchádzajúcom tréningu uskutočnenom na najbežnejších anglických vetách používaných v mobilnej komunikácii. Tieto kódy potom neurónová sieť porovnáva a výstupom je ideálny kód predikcie. Klávesnica následne hľadá slová, ktoré najviac zodpovedajú tomuto kódu, a odporúča ich.

swiftkey.jpg

Neurónový model SwiftKey je schopný zmysluplne zachytiť vzťah medzi slovami. Chápe podobnosť slov, čo umožňuje porovnávať slová v reálnom čase. V rámci neurónového modelu môžu byť slová zobrazené v zoskupeniach, kde sa nachádzajú na rôznom stupni vzájomnej blízkosti. Toto porozumenie umožňuje klávesnici predvídať aj slová, s ktorými sa vo fáze učenia nikdy nestretla v danom kontexte vety.

Klávesnica SwiftKey s neurónovou sieťou je badateľne lepšia v rozpoznávaní kontextu a správne slovo objaví veľmi rýchlo. Je to veľký krok k tomu, aby sa naše smartfóny stali jednoduchšie použiteľnými, ale ide aj o významný pokrok v oblasti umelej inteligencie. Tím SwiftKey vytvoril softvér, ktorý jazykovo rozmýšľa ako človek, navyše sa technológiu podarilo vtesnať do rozmerov telefónu a nepotrebuje pripojenie k rozsiahlym superpočítačom. Tvorcovia očakávajú, že ich technológia zásadne zmení spôsob zadávania textu na inteligentných telefónoch v priebehu nasledujúcich piatich rokov.


Zdroj: gizmodo.com
blog.swiftkey.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá