Image
25.2.2014 0 Comments

Nová generácia hodiniek Galaxy Gear má operačný systém Tizen

galaxy_gear2_neo.jpg Samsung päť mesiacov po uvedení svojich inteligentných hodiniek Galaxy Gear uvádza na trh ich druhú generáciu, a to hneď v podobe dvoch zariadení - Galaxy Gear 2 a Galaxy Gear 2 Neo. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, že v modeli Neo chýba fotoaparát.

Aj na modeli Gear 2 sa uskutočnila zmena a teraz je fotoaparát integrovaný do tela hodiniek, a nie do remienka, ako to bolo pri prvej generácii. A sú tu aj ďalšie aktualizácie - oba modely obsahujú snímač tepovej frekvencie a režim cvičenia. Okrem toho sú hodinky vybavené aj hudobným prehrávačom a umožňujú bezdrôtový výstup zvuku do slúchadiel cez Bluetooth.

A jeden bonus navyše: hodinky majú aj infračervený vysielač, takže ich možno použiť ako diaľkový ovládač televízora rovnako ako najnovšie smartfóny a tablety Samsungu.

A ešte jedna zaujímavosť - nová generácia inteligentných hodiniek beží na operačnom systéme Tizen, o ktorom sa Samsung vyjadril, že je to jeho oficiálny operačný systém pre nositeľnú elektroniku (wearables), nahradí v nej doterajší Android. Postupne, ako sa čoraz viac zariadení stáva „inteligentnými", možno rátať s rozpútaním novej platformovej vojny a zdá sa, že nominantom Samsungu v nej je Tizen.

Nevedno, ako to bude s kompatibilitou aplikácií, no podľa tvrdenia výrobcu bude možné používať Gear 2 a Gear 2 Neo s desiatkami telefónov značky Samsung.

A ešte pár slov o technických parametroch - rovnako ako pôvodný Galaxy Gear budú mať aj nové modely 1,63-palcový dotykový displej s rozlíšením 320 × 320. Dvojjadrový procesor bude taktovaný na 1 GHz (pôvodný Gear mal jednojadrový 800 MHz čip), RAM bude mať nezmenenú kapacitu 512 MB a rovnaká zostane aj interná pamäť - 4 GB.

Gear 2 s fotoaparátom má hmotnosť 68 gramov a Gear 2 Neo iba 54 gramov. Ceny zatiaľ nie sú známe, ale novinky by sa mali na pultoch predajní objaviť v apríli.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá