Image
25.2.2014 0 Comments

Nová generácia hodiniek Galaxy Gear má operačný systém Tizen

galaxy_gear2_neo.jpg Samsung päť mesiacov po uvedení svojich inteligentných hodiniek Galaxy Gear uvádza na trh ich druhú generáciu, a to hneď v podobe dvoch zariadení - Galaxy Gear 2 a Galaxy Gear 2 Neo. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, že v modeli Neo chýba fotoaparát.

Aj na modeli Gear 2 sa uskutočnila zmena a teraz je fotoaparát integrovaný do tela hodiniek, a nie do remienka, ako to bolo pri prvej generácii. A sú tu aj ďalšie aktualizácie - oba modely obsahujú snímač tepovej frekvencie a režim cvičenia. Okrem toho sú hodinky vybavené aj hudobným prehrávačom a umožňujú bezdrôtový výstup zvuku do slúchadiel cez Bluetooth.

A jeden bonus navyše: hodinky majú aj infračervený vysielač, takže ich možno použiť ako diaľkový ovládač televízora rovnako ako najnovšie smartfóny a tablety Samsungu.

A ešte jedna zaujímavosť - nová generácia inteligentných hodiniek beží na operačnom systéme Tizen, o ktorom sa Samsung vyjadril, že je to jeho oficiálny operačný systém pre nositeľnú elektroniku (wearables), nahradí v nej doterajší Android. Postupne, ako sa čoraz viac zariadení stáva „inteligentnými", možno rátať s rozpútaním novej platformovej vojny a zdá sa, že nominantom Samsungu v nej je Tizen.

Nevedno, ako to bude s kompatibilitou aplikácií, no podľa tvrdenia výrobcu bude možné používať Gear 2 a Gear 2 Neo s desiatkami telefónov značky Samsung.

A ešte pár slov o technických parametroch - rovnako ako pôvodný Galaxy Gear budú mať aj nové modely 1,63-palcový dotykový displej s rozlíšením 320 × 320. Dvojjadrový procesor bude taktovaný na 1 GHz (pôvodný Gear mal jednojadrový 800 MHz čip), RAM bude mať nezmenenú kapacitu 512 MB a rovnaká zostane aj interná pamäť - 4 GB.

Gear 2 s fotoaparátom má hmotnosť 68 gramov a Gear 2 Neo iba 54 gramov. Ceny zatiaľ nie sú známe, ale novinky by sa mali na pultoch predajní objaviť v apríli.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá