Image
25.2.2014 0 Comments

Nová generácia hodiniek Galaxy Gear má operačný systém Tizen

galaxy_gear2_neo.jpg Samsung päť mesiacov po uvedení svojich inteligentných hodiniek Galaxy Gear uvádza na trh ich druhú generáciu, a to hneď v podobe dvoch zariadení - Galaxy Gear 2 a Galaxy Gear 2 Neo. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, že v modeli Neo chýba fotoaparát.

Aj na modeli Gear 2 sa uskutočnila zmena a teraz je fotoaparát integrovaný do tela hodiniek, a nie do remienka, ako to bolo pri prvej generácii. A sú tu aj ďalšie aktualizácie - oba modely obsahujú snímač tepovej frekvencie a režim cvičenia. Okrem toho sú hodinky vybavené aj hudobným prehrávačom a umožňujú bezdrôtový výstup zvuku do slúchadiel cez Bluetooth.

A jeden bonus navyše: hodinky majú aj infračervený vysielač, takže ich možno použiť ako diaľkový ovládač televízora rovnako ako najnovšie smartfóny a tablety Samsungu.

A ešte jedna zaujímavosť - nová generácia inteligentných hodiniek beží na operačnom systéme Tizen, o ktorom sa Samsung vyjadril, že je to jeho oficiálny operačný systém pre nositeľnú elektroniku (wearables), nahradí v nej doterajší Android. Postupne, ako sa čoraz viac zariadení stáva „inteligentnými", možno rátať s rozpútaním novej platformovej vojny a zdá sa, že nominantom Samsungu v nej je Tizen.

Nevedno, ako to bude s kompatibilitou aplikácií, no podľa tvrdenia výrobcu bude možné používať Gear 2 a Gear 2 Neo s desiatkami telefónov značky Samsung.

A ešte pár slov o technických parametroch - rovnako ako pôvodný Galaxy Gear budú mať aj nové modely 1,63-palcový dotykový displej s rozlíšením 320 × 320. Dvojjadrový procesor bude taktovaný na 1 GHz (pôvodný Gear mal jednojadrový 800 MHz čip), RAM bude mať nezmenenú kapacitu 512 MB a rovnaká zostane aj interná pamäť - 4 GB.

Gear 2 s fotoaparátom má hmotnosť 68 gramov a Gear 2 Neo iba 54 gramov. Ceny zatiaľ nie sú známe, ale novinky by sa mali na pultoch predajní objaviť v apríli.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá