Image
6.8.2014 0 Comments

Nová generácia čítačiek e-kníh PocketBook skonvertuje text do zvuku

pocketbook-inkpad.jpg Po dvoch rokoch od svojho boomu prichádzajú na trh nové a dokonalejšie čítačky elektronických kníh. Hitom budú zariadenia so zabudovaným fotoaparátom, ako aj čítačky schopné konvertovať písaný text do hovoreného slova.

K zakúpenie čítačky elektronických kníh čoraz častejšie pristupujú najmä spotrebitelia, ktorým už nevyhovuje čítanie na podsvietenom tablete, pretože im po čase unavuje oči. Naopak, čitačky sú k očiam šetrné a zabraňujú syndrómu počítačového videnia.

Už začiatkom augusta vstúpi do predaja dlho očakávaná novinka PocketBook Ultra - prvá čítačka elektronických kníh na svete kombinujúca funkciu elektronického papiera a vstavaného fotoaparátu, ktorá umožní prevod nafoteného textu do editovanej podoby.

Fotoaparát je vybavený aj s LED bleskom, automatickým zaostrovaním a rozlíšením 5 MP. Kamera v kombinácii s predinštalovaným softvérom dokáže prečítať aj čiarové a QR kódy. Ďalšou zásadnou inováciou je použitie displeja novej generácie E Ink Carta s rozlíšením HD 1024 x 758 bodov a 212 dpi. Ten zobrazí text a všetky ďalšie informácie s vyšším kontrastom i ostrosťou, než kedykoľvek predtým. Za zlých svetelných podmienok môžu čitatelia využiť možnosti nasvietenia displeja s pomocou LED. Cena PocketBook 840 InkPad sa pohybuje od 162 euro.

Čítačka PocketBook InkPad s 8-palcovým displejom bude mať funkciu Text-To-Speech, ktorá dokáže previesť elektronický text do hovoreného slova. Čítačka umožní počúvať hudbu či audioknihy v mp3 formáte. Predinštalované sú tiež slovníky ABBYY Lingvo, ktoré pomáhajú čitateľom pochopiť význam neznámych slov pri čítaní kníh v cudzích jazykoch.

Vstavané Wi-Fi rozhranie otvára možnosť zdieľania názorov k obľúbeným knihám na sociálnych sieťach pomocou služby ReadRate. Integrované nástroje Dropbox a „Send To PocketBook" umožnia ľahké nahrávanie kníh a ďalšieho obsahu do čítačky bez nutnosti použitia kábla. Cena PocketBook 840 InkPad sa pohybuje od 188 euro.

Táto čítačka sa po pár dňoch predaja vyšvihla na popredné miesto v predaji na slovenskom trhu.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá