Image
6.8.2014 0 Comments

Nová generácia čítačiek e-kníh PocketBook skonvertuje text do zvuku

pocketbook-inkpad.jpg Po dvoch rokoch od svojho boomu prichádzajú na trh nové a dokonalejšie čítačky elektronických kníh. Hitom budú zariadenia so zabudovaným fotoaparátom, ako aj čítačky schopné konvertovať písaný text do hovoreného slova.

K zakúpenie čítačky elektronických kníh čoraz častejšie pristupujú najmä spotrebitelia, ktorým už nevyhovuje čítanie na podsvietenom tablete, pretože im po čase unavuje oči. Naopak, čitačky sú k očiam šetrné a zabraňujú syndrómu počítačového videnia.

Už začiatkom augusta vstúpi do predaja dlho očakávaná novinka PocketBook Ultra - prvá čítačka elektronických kníh na svete kombinujúca funkciu elektronického papiera a vstavaného fotoaparátu, ktorá umožní prevod nafoteného textu do editovanej podoby.

Fotoaparát je vybavený aj s LED bleskom, automatickým zaostrovaním a rozlíšením 5 MP. Kamera v kombinácii s predinštalovaným softvérom dokáže prečítať aj čiarové a QR kódy. Ďalšou zásadnou inováciou je použitie displeja novej generácie E Ink Carta s rozlíšením HD 1024 x 758 bodov a 212 dpi. Ten zobrazí text a všetky ďalšie informácie s vyšším kontrastom i ostrosťou, než kedykoľvek predtým. Za zlých svetelných podmienok môžu čitatelia využiť možnosti nasvietenia displeja s pomocou LED. Cena PocketBook 840 InkPad sa pohybuje od 162 euro.

Čítačka PocketBook InkPad s 8-palcovým displejom bude mať funkciu Text-To-Speech, ktorá dokáže previesť elektronický text do hovoreného slova. Čítačka umožní počúvať hudbu či audioknihy v mp3 formáte. Predinštalované sú tiež slovníky ABBYY Lingvo, ktoré pomáhajú čitateľom pochopiť význam neznámych slov pri čítaní kníh v cudzích jazykoch.

Vstavané Wi-Fi rozhranie otvára možnosť zdieľania názorov k obľúbeným knihám na sociálnych sieťach pomocou služby ReadRate. Integrované nástroje Dropbox a „Send To PocketBook" umožnia ľahké nahrávanie kníh a ďalšieho obsahu do čítačky bez nutnosti použitia kábla. Cena PocketBook 840 InkPad sa pohybuje od 188 euro.

Táto čítačka sa po pár dňoch predaja vyšvihla na popredné miesto v predaji na slovenskom trhu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá