Image
6.8.2014 0 Comments

Nová generácia čítačiek e-kníh PocketBook skonvertuje text do zvuku

pocketbook-inkpad.jpg Po dvoch rokoch od svojho boomu prichádzajú na trh nové a dokonalejšie čítačky elektronických kníh. Hitom budú zariadenia so zabudovaným fotoaparátom, ako aj čítačky schopné konvertovať písaný text do hovoreného slova.

K zakúpenie čítačky elektronických kníh čoraz častejšie pristupujú najmä spotrebitelia, ktorým už nevyhovuje čítanie na podsvietenom tablete, pretože im po čase unavuje oči. Naopak, čitačky sú k očiam šetrné a zabraňujú syndrómu počítačového videnia.

Už začiatkom augusta vstúpi do predaja dlho očakávaná novinka PocketBook Ultra - prvá čítačka elektronických kníh na svete kombinujúca funkciu elektronického papiera a vstavaného fotoaparátu, ktorá umožní prevod nafoteného textu do editovanej podoby.

Fotoaparát je vybavený aj s LED bleskom, automatickým zaostrovaním a rozlíšením 5 MP. Kamera v kombinácii s predinštalovaným softvérom dokáže prečítať aj čiarové a QR kódy. Ďalšou zásadnou inováciou je použitie displeja novej generácie E Ink Carta s rozlíšením HD 1024 x 758 bodov a 212 dpi. Ten zobrazí text a všetky ďalšie informácie s vyšším kontrastom i ostrosťou, než kedykoľvek predtým. Za zlých svetelných podmienok môžu čitatelia využiť možnosti nasvietenia displeja s pomocou LED. Cena PocketBook 840 InkPad sa pohybuje od 162 euro.

Čítačka PocketBook InkPad s 8-palcovým displejom bude mať funkciu Text-To-Speech, ktorá dokáže previesť elektronický text do hovoreného slova. Čítačka umožní počúvať hudbu či audioknihy v mp3 formáte. Predinštalované sú tiež slovníky ABBYY Lingvo, ktoré pomáhajú čitateľom pochopiť význam neznámych slov pri čítaní kníh v cudzích jazykoch.

Vstavané Wi-Fi rozhranie otvára možnosť zdieľania názorov k obľúbeným knihám na sociálnych sieťach pomocou služby ReadRate. Integrované nástroje Dropbox a „Send To PocketBook" umožnia ľahké nahrávanie kníh a ďalšieho obsahu do čítačky bez nutnosti použitia kábla. Cena PocketBook 840 InkPad sa pohybuje od 188 euro.

Táto čítačka sa po pár dňoch predaja vyšvihla na popredné miesto v predaji na slovenskom trhu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá