28.11.2012 0 Comments

Nová éra efektívneho ovládania Smart TV s viac ako 700 filmami zadarmo

Nezávislý časopis dTest testoval diaľkový ovládač LG a uznal, že sa jedná o pomerne pohodlný spôsob ovládania LG Smart televízorov oproti konkurenčným riešeniam. Navyše môže každý divák teraz sledovať až 700 filmov zadarmo prostredníctvom LG Smart TV.

Takzvaný magický diaľkový ovládač, ktorý spoločnosť LG pridáva ku každému Smart LG 3D televízoru, bol testovaný nezávislou organizáciou TEST vydávajúci časopis dTest. Z hodnotenia vyšlo najavo, že LG ovládač funguje oveľa lepšie a rýchlejšie, ako iné ovládania od konkurencie. Navyše možno v Smart LG televízoroch teraz sledovať až 700 filmov zadarmo vďaka ponuke FILMBOX a Topfun.

Časopis dTest otestoval v októbri 2012 inteligentné televízory rôznych značiek s pripojením k internetu, trojrozmerným obrazom a novinkami v ovládaní týchto televízorov. Jedným zo spôsobov je možnosť ovládať televízor magickým diaľkovým ovládačom od LG, o ktorom časopis dTest doslovne píše: "Nájdeme na ňom (na ovládači LG - pozn.) Len niekoľko tlačidiel a rolovacie koliesko ako na myši slúžiace pre prepínanie kanálov, prechádzanie zoznamov a posuvu webových stránok. Koliesko zároveň slúži ako tlačidlo pre potvrdenie akcie. "

Časopis dTest vo svojom hodnotení ďalej uvádza: "... jedná sa o pomerne pohodlný spôsob ovládania webového prehliadača a aplikácií aj bežných funkcií televízora. V každom prípade to funguje oveľa lepšie a rýchlejšie, než ovládanie gestami u televízorov Samsung. "

Viac ako 700 filmov zadarmo
Magický diaľkový ovládač možno použiť so Smart LG televízormi a navyše u tohtoročných modelov, ktoré si zákazníci kúpili alebo ešte len zakúpia, majú možnosť sledovať zadarmo viac ako 700 filmov. LG totiž uzavrelo spoluprácu s poskytovateľmi televízneho obsahu FILMBOX Live a Topfun a na majiteľa chytrých LG televízorov (modelov 2012) čaká nepreberné množstvo zábavy, filmov a dokumentov. Stačí sa len zaregistrovať. Detailné informácie, ako postupovať nájde používateľ na http://www.lg.com/cz/promotions/vouchersmarttv.

V novembri tohto roka LG spustilo tiež aplikáciu TV SME, najväčšieho slovenského vydavateľa, v ktorej užívateľ nájde všetky videá, vrátane spravodajstva či zábavných relácií a výpravnej relácie pre milovníkov áut, k dispozícii je aj archív videí. "Táto aplikácia je ďalším dôkazom toho, že Smart televízory LG predbehnú klasické sledovanie televízie. Divák už nemusí čakať na to, aký pasívne obsah mu televízna stanica poskytne, ale sám si vyberie, o aké informácie má záujem," povedal Martin Malý, tlačový hovorca LG. "Do budúcnosti LG pripravuje spustenie Voyo.cz, Voyo.sk a HBO Go pre Českú republiku a Slovensko, čím používateľom sprístupníme najširšiu ponuku od hlavných poskytovateľov filmovej zábavy na trhu," dodal M. Malý.

V polovici tohto roka LG uvoľnilo na LG Smart televíziách (modeloch 2012) aktualizáciu softvéru, ktorá umožňuje sprevádzkovať funkciu HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) pre Českú republiku. Spotrebitelia tak môžu plne využiť výhody hybridného televízneho vysielania (HbbTV), ktorá prepája televíziu a širokopásmový internet a umožňuje vyhľadávať informácie alebo ich zdieľať s priateľmi priamo počas sledovania televízneho programu. "Už nemusíte odbiehať k počítaču, keď chcete vedieť podrobnosti o filme, ktorý práve sledujete, alebo štatistiky prebiehajúceho športového zápasu. Televízna stanica vyberá z internetu obsah ako je text, fotografie, audio aj video, ktoré tematicky prepája s práve sledovaným programom," doplnil M. Malý.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá