1.4.2014 0 Comments

Nová aplikácia easyParameter App spoločnosti Eaton umožňuje ovládanie strojov a strojových zariadení smartfónom

Spoločnosť Eaton Electric s.r.o. prichádza s novou aplikáciou easyParameter App určenou pre komunikáciu s riadiacim relé easy800, ktoré uľahčuje ovládanie a kontrolu strojových zariadení a výrobných liniek v priemyselnej prevádzke. Prostredníctvom aplikácie je možné vytvárať individuálne užívateľské ovládacie rozhranie s rôznymi úrovňami užívateľských práv a definovať, ktoré parametre budú na čítanie a ktoré k zápisu. Aplikácia je navrhnutá pre smartfóny a tablety s OS Android a je dostupná bezplatne na stiahnutie.

Pomocou aplikácie easyParameter App môžu výrobcovia strojov, strojových zariadení a celých výrobných prevádzok vytvárať svoje vlastné používateľské rozhrania, ktoré zjednodušia ovládanie aj kontrolu zariadení a výrobných liniek v priemyselnej prevádzke.

Komunikácia s riadiacim relé až na 10 metrov
Aplikácia je navrhnutá pre smartfóny a tablety s operačným systémom Android (verzia 2.2 a vyššia) vybavené Bluetooth technológiou. Komunikácia s riadiacim relé easy800 prebieha cez Bluetooth adaptér (EASY800-BLT-ADP) s dosahom až 10 metrov.

Je možné definovať, ktoré parametre budú na čítanie a ktoré k zápisu
Prostredníctvom aplikácie easyParameter App, môže programátor používateľského rozhrania definovať, ktoré parametre (dátum, čas, aktuálne hodnoty a parametre funkčného bloku, týždenné alebo ročné spínacie hodiny, stav bitu) budú iba na čítanie a ktoré bude možné prepisovať. Stavy vstupov a výstupov sú k dispozícii vždy len na čítanie.

K tvorbe užívateľského rozhrania 25 operátorských stránok
Užívateľ aplikácie sa môže rozhodnúť, ktoré z nasledujúcich prvkov budú iba na čítanie a ktoré k zápisu: individuálne prevádzkové hodnoty zariadení; jednotky, v ktorých budú hodnoty špecifikované a pri akých krokoch sa budú meniť; horné a dolné limity. Konštruktéri strojových zariadení a výrobných liniek majú k tvorbe používateľského rozhrania k dispozícii až 25 rôznych operátorských stránok, z ktorých každá obsahuje až 250 prvkov.

Užívateľské rozhrania s rôznymi úrovňami práv
Ďalšou výhodou aplikácie je možnosť vytvoriť používateľské rozhrania s rôznymi úrovňami prístupových práv na ovládanie zariadenia, či linky. Pre zabránenie neautorizovaného prístupu k riadiacemu relé je možné aplikáciu zabezpečiť pomocou osemmiestneho PIN kódu.

Možnosť bezplatného stiahnutia easyParameter App
Aplikácia je dostupná bezplatne k stiahnutiu na www.play.google.com pod kľúčovým slovom "EASY800". Zároveň je potrebné stiahnutie Excel súboru (easyParameter_Configuration_Vxx.xlsm), ktorý je k dispozícii na adrese www.eaton.eu/easy. Prostredníctvom tohto súboru je možné následne vytvoriť ovládacie užívateľské rozhranie.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá