Image
17.2.2014 0 Comments

Nová aplikácia Speedometer upozorní šoféra na radary

speedometer.jpg Ani vás už nebaví večná hra na skrývačku? Spoločnosť Sygic predstavila novú aplikáciu, ktorá by mala zmierniť stres spojený s každodenným dochádzaním do práce. Aplikácia Speedometer by Sygic, doteraz dostupná len pre androidové zariadenia, je už k dispozícii aj pre telefóny s operačným systémom iOS. Pre zariadenia s operačným systémom Windows Phone 8 bude dostupná v priebehu niekoľkých dní. Aplikácia je pomocníkom pre milióny vodičov, ktorí nemajú prehľad o rozmiestnení rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách.

Radary a kamery na svetelných križovatkách sú čoraz častejším javom na cestách, a tak sa vodiči stále viac obávajú, že sa náhodne dopustia prekročenia rýchlostného limitu, najmä v horšie osvetlených častiach a na málo frekventovaných vedľajších cestách, kde chýba jasné značenie. 

speedometer3.jpg

Vďaka aplikácii Speedometer by Sygic však už nebudú musieť myslieť na to, či práve nevchádzajú do úseku sledovaného radarom, a tak sa budú môcť v plnej miere sústrediť na situáciu na ceste a bezpečnú jazdu. Navyše sa budú môcť podieľať na vytváraní databázy rýchlostných radarov, ktorá sa aktualizuje v reálnom čase.

Aplikácia Speedometer by Sygic ponúka:

upozornenie na 55 000 rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách po celom svete;možnosť upozorniť ostatných vodičov na kamery v okolí stlačením jediného tlačidla;štatistiky o jazdách, okrem iného o čase strávenom za volantom, priemerné rýchlosti a najazdené vzdialenosti;možnosť nastavenia upozornenia na vlastné rýchlostné limity;jednoduché, intuitívne používateľské rozhranie bez zbytočných informácií, ktoré by vodiča mohli rozptyľovať;výhody crowdsourcingovej komunity používateľov, ktorí spoločne aktualizujú databázu rýchlostných radarov a zdieľajú informácie s ostatnými vodičmi.

Speedometer_SK.jpg

Dáta o rýchlostných limitoch a umiestneniach kamier sa ukladajú do telefónu používateľa, takže aplikácia nie je závislá od signálu na mobilných či bezdrôtových sieťach. To je výhodné tak vo vidieckych oblastiach, kde býva občas horší signál, ako aj v mestách, kde sú mobilné siete často preťažené.

iPhone Speedometer.png

Aplikácia Speedometer by Sygic je po celom svete k dispozícii zadarmo v obchodoch iOS App Store, Google Play a do Windows Phone Store príde už čoskoro. Vodiči, ktorí majú okrem upozornenia na kamery, ktoré ponúka aplikácia Speedometer, záujem aj o funkcie navigácie, ako sú podrobné hlasové pokyny či informácie o dopravnej situácii, si môžu stiahnuť aplikáciu Sygic GPS Navigation (k dispozícii v obchodoch iOS App Store a Google Play).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá