Image
17.2.2014 0 Comments

Nová aplikácia Speedometer upozorní šoféra na radary

speedometer.jpg Ani vás už nebaví večná hra na skrývačku? Spoločnosť Sygic predstavila novú aplikáciu, ktorá by mala zmierniť stres spojený s každodenným dochádzaním do práce. Aplikácia Speedometer by Sygic, doteraz dostupná len pre androidové zariadenia, je už k dispozícii aj pre telefóny s operačným systémom iOS. Pre zariadenia s operačným systémom Windows Phone 8 bude dostupná v priebehu niekoľkých dní. Aplikácia je pomocníkom pre milióny vodičov, ktorí nemajú prehľad o rozmiestnení rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách.

Radary a kamery na svetelných križovatkách sú čoraz častejším javom na cestách, a tak sa vodiči stále viac obávajú, že sa náhodne dopustia prekročenia rýchlostného limitu, najmä v horšie osvetlených častiach a na málo frekventovaných vedľajších cestách, kde chýba jasné značenie. 

speedometer3.jpg

Vďaka aplikácii Speedometer by Sygic však už nebudú musieť myslieť na to, či práve nevchádzajú do úseku sledovaného radarom, a tak sa budú môcť v plnej miere sústrediť na situáciu na ceste a bezpečnú jazdu. Navyše sa budú môcť podieľať na vytváraní databázy rýchlostných radarov, ktorá sa aktualizuje v reálnom čase.

Aplikácia Speedometer by Sygic ponúka:

upozornenie na 55 000 rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách po celom svete;možnosť upozorniť ostatných vodičov na kamery v okolí stlačením jediného tlačidla;štatistiky o jazdách, okrem iného o čase strávenom za volantom, priemerné rýchlosti a najazdené vzdialenosti;možnosť nastavenia upozornenia na vlastné rýchlostné limity;jednoduché, intuitívne používateľské rozhranie bez zbytočných informácií, ktoré by vodiča mohli rozptyľovať;výhody crowdsourcingovej komunity používateľov, ktorí spoločne aktualizujú databázu rýchlostných radarov a zdieľajú informácie s ostatnými vodičmi.

Speedometer_SK.jpg

Dáta o rýchlostných limitoch a umiestneniach kamier sa ukladajú do telefónu používateľa, takže aplikácia nie je závislá od signálu na mobilných či bezdrôtových sieťach. To je výhodné tak vo vidieckych oblastiach, kde býva občas horší signál, ako aj v mestách, kde sú mobilné siete často preťažené.

iPhone Speedometer.png

Aplikácia Speedometer by Sygic je po celom svete k dispozícii zadarmo v obchodoch iOS App Store, Google Play a do Windows Phone Store príde už čoskoro. Vodiči, ktorí majú okrem upozornenia na kamery, ktoré ponúka aplikácia Speedometer, záujem aj o funkcie navigácie, ako sú podrobné hlasové pokyny či informácie o dopravnej situácii, si môžu stiahnuť aplikáciu Sygic GPS Navigation (k dispozícii v obchodoch iOS App Store a Google Play).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá