Image
24.4.2015 0 Comments

Nová aktualizácia Android Wear dá používateľom smart hodiniek väčšiu slobodu

Android-Wear.jpg Google oznámil, že inteligentné hodinky s operačným systémom Android Wear bude už čoskoro možné používať aj vtedy, ak budú pripojené k sieti Wi-Fi vzdialenej tisíce kilometrov od Wi-Fi alebo mobilnej siete, ku ktorej je pripojený smartfón používateľa.

Android Wear tak používateľom ponúkne väčšiu slobodu než Apple Watch, ktorý musí byť pripojený k tej istej sieti Wi-Fi ako iPhone používateľa (a hodinky nesmú byť od iPhonu príliš ďaleko).

Jednotliví výrobcovia k svojim smart hodinkám v tomto ohľade pristupujú rôznymi spôsobmi - niektoré sú párované s telefónmi cez Bluetooth, iné (ako napríklad Samsung Gear S) môžu fungovať úplne nezávisle, čo však prináša veľkú nevýhodu - používateľovi chodí ďalší účet za použité dáta.

Nie je zatiaľ jasné, či používatelia chcú mať na svojich zápästiach nezávisle fungujúce hodinky alebo smart watch skôr vnímajú ako prostriedok na zobrazovanie upozornení. Napríklad Apple Watch umožní svojmu používateľovi ísť do telocvične a nechať smartfón zamknutý v blízkej skrinke (ak sú obe zariadenia pripojené k rovnakej Wi-Fi).

Používatelia hodiniek s operačným systémom Android Wear však budú môcť vďaka novej aktualizácii, ktorá bude k dispozícii v priebehu niekoľkých týždňov, nechať svoj androidový telefón doma a aj tak využívať väčšinu jeho funkcií.

„Ak sú vaše hodinky pripojené k sieti Wi-Fi a váš telefón má prístup k dátam, budete schopní dostávať upozornenia, odosielať správy a používať všetky svoje obľúbené aplikácie," uviedol na blogu Googlu David Singleton. Telefón teda používateľ bude musieť mať pripojený k Wi-Fi či mobilnej sieti tak či tak a v prípade, že bude chcieť hodinky používať dlhší čas a nechať smartfón doma, bude telefón musieť byť pripojený do nabíjačky.

Ako dodala hovorkyňa Googlu, používateľ bude musieť, samozrejme, vtedy, ak nebude nablízku žiadna známa sieť Wi-Fi, ale iba nová chránená sieť, zadávať heslo. No pri miestach, ktoré navštevuje často, už heslá budú zadané a hodinky sa k sieťam budú automaticky pripájať.

Okrem novej podpory Wi-Fi aktualizácia 5.1.1 pre Android Wear prinesie aj novú funkciu, ktorá bude šetriť batériu hodiniek označovanú ako always-on apps. Tá funguje takto: ak používateľ používa napríklad aplikáciu máp, tá zostane zapnutá tak dlho, kým ju bude používateľ potrebovať, a tak nezmizne vždy, keď používateľ spustí ruku k zemi (ako je to teraz).

Displej bude plnofarebný, keď sa používateľ na hodinky bude pozerať, ale zosivie, len čo sa naň používateľ pozerať prestane. Vďaka tomu, že sa aplikácia nebude vypínať, bude sa šetriť energia, ktorá je inak potrebná na jej každé opätovné otvorenie.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá