Image
24.4.2015 0 Comments

Nová aktualizácia Android Wear dá používateľom smart hodiniek väčšiu slobodu

Android-Wear.jpg Google oznámil, že inteligentné hodinky s operačným systémom Android Wear bude už čoskoro možné používať aj vtedy, ak budú pripojené k sieti Wi-Fi vzdialenej tisíce kilometrov od Wi-Fi alebo mobilnej siete, ku ktorej je pripojený smartfón používateľa.

Android Wear tak používateľom ponúkne väčšiu slobodu než Apple Watch, ktorý musí byť pripojený k tej istej sieti Wi-Fi ako iPhone používateľa (a hodinky nesmú byť od iPhonu príliš ďaleko).

Jednotliví výrobcovia k svojim smart hodinkám v tomto ohľade pristupujú rôznymi spôsobmi - niektoré sú párované s telefónmi cez Bluetooth, iné (ako napríklad Samsung Gear S) môžu fungovať úplne nezávisle, čo však prináša veľkú nevýhodu - používateľovi chodí ďalší účet za použité dáta.

Nie je zatiaľ jasné, či používatelia chcú mať na svojich zápästiach nezávisle fungujúce hodinky alebo smart watch skôr vnímajú ako prostriedok na zobrazovanie upozornení. Napríklad Apple Watch umožní svojmu používateľovi ísť do telocvične a nechať smartfón zamknutý v blízkej skrinke (ak sú obe zariadenia pripojené k rovnakej Wi-Fi).

Používatelia hodiniek s operačným systémom Android Wear však budú môcť vďaka novej aktualizácii, ktorá bude k dispozícii v priebehu niekoľkých týždňov, nechať svoj androidový telefón doma a aj tak využívať väčšinu jeho funkcií.

„Ak sú vaše hodinky pripojené k sieti Wi-Fi a váš telefón má prístup k dátam, budete schopní dostávať upozornenia, odosielať správy a používať všetky svoje obľúbené aplikácie," uviedol na blogu Googlu David Singleton. Telefón teda používateľ bude musieť mať pripojený k Wi-Fi či mobilnej sieti tak či tak a v prípade, že bude chcieť hodinky používať dlhší čas a nechať smartfón doma, bude telefón musieť byť pripojený do nabíjačky.

Ako dodala hovorkyňa Googlu, používateľ bude musieť, samozrejme, vtedy, ak nebude nablízku žiadna známa sieť Wi-Fi, ale iba nová chránená sieť, zadávať heslo. No pri miestach, ktoré navštevuje často, už heslá budú zadané a hodinky sa k sieťam budú automaticky pripájať.

Okrem novej podpory Wi-Fi aktualizácia 5.1.1 pre Android Wear prinesie aj novú funkciu, ktorá bude šetriť batériu hodiniek označovanú ako always-on apps. Tá funguje takto: ak používateľ používa napríklad aplikáciu máp, tá zostane zapnutá tak dlho, kým ju bude používateľ potrebovať, a tak nezmizne vždy, keď používateľ spustí ruku k zemi (ako je to teraz).

Displej bude plnofarebný, keď sa používateľ na hodinky bude pozerať, ale zosivie, len čo sa naň používateľ pozerať prestane. Vďaka tomu, že sa aplikácia nebude vypínať, bude sa šetriť energia, ktorá je inak potrebná na jej každé opätovné otvorenie.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá