Image
5.12.2014 0 Comments

Notifikácie z Androidu priamo na vašom monitore?

Poznáte to asi všetci - bežný pracovný deň, sedíte v práci za počítačom, svedomito pracujete a pritom vám často pípa/vibruje mobil. Či už súkromne, alebo služobne, chodia vám najrôznejšie typy správ - SMS, WhatsApp, Viber, Facebook Messenger, k tomu nejaký hovor a notifikácie zo sociálnych sietí.

A neustále brať telefón do ruky a zisťovať, či je to niečo nepodstatné alebo urgentné, je dosť otravné. A najmä rušivé. Čo tak urobiť to oveľa jednoduchšie? Čo tak preniesť si všetky notifikácie na plochu počítača, a keď bude váš telefón hlásiť akúkoľvek udalosť, stačí vám letmý pohľad na monitor a viete, či sa tomu treba alebo netreba venovať. Predstavíme vám niekoľko takýchto užitočných nástrojov.

notifikacie_01.jpg

notifikacie_02.png

Takto vyzerajú desktopové notifikácie z androidového smartfónu v praxi - vľavo notifikácie z aplikácie Android Notifier, vpravo Desktop Notifications

Notification Mirroring

Je to jednoduché. V pozadí tieto aplikácie využívajú knižnicu Androidu, ktorá spravuje notifikácie najrôznejších udalostí (hovor, správa, stav batérie) a aplikácia ich prakticky prečíta, skopíruje a posunie na plochu počítača. Prenos týchto notifikácií funguje bezdrôtovo (Wi-Fi, Bluetooth) alebo cez USB, prípadne ešte jednoduchšie cez internet. Ako rýchlo vás desktop dokáže informovať, čo sa deje na mobile?

Prakticky okamžite - pri správach a e-mailoch sa notifikácia na desktope zobrazí prakticky v rovnakom momente ako na telefóne, pri hovore je oneskorenie menšie ako jedna sekunda. A takýchto aplikácií notification mirror je na trhu viacero, väčšina z nich funguje ako plugin pre webový prehliadač, takže nepotrebuje inštalovať samostatnú aplikáciu do PC. Vybrali sme pre vás 5 podľa nás najlepších aplikácií z tejto kategórie. Chcete vidieť za menej ako 30 sekúnd, ako to celé funguje? Naskenujte si tento QR kód a pozrite si video.

QR_video.png

Desktop Notifications

Bezplatná aplikácia, ktorá je asi najznámejšia zo všetkých a zároveň jej názov jasne napovedá, čo je jej cieľom. Je tu veľmi maličký plugin pre webový prehliadač (Firefox a Chrome), takže nemusíte inštalovať dodatočný softvér. Inštalácia a používanie je nadmieru intuitívne, navyše okrem zobrazenia notifikácií umožňuje na diaľku filtrovať aplikácie, ktoré vám zobrazujú notifikácie, či nastaviť dĺžku zobrazenia notifikácie na desktope. Môžete sledovať súčasne notifikácie z viacerých zariadení, napr. aj z tabletu.

Pushbullet

Pushbullet vznikol pôvodne ako bezplatná aplikácia na zdieľanie poznámok a liniek URL medzi telefónmi (iOS aj Android) a prehliadačmi (dostupné pre Windows). Neskôr pridali autori práve funkciu mirroringu notifikácií a obratom sa stala táto aplikácia jednou z najvyhľadávanejších v danej kategórii. Jej najväčšia výhoda? Stačí, aby ste v plugine Chromu (alebo Firefoxe) zadali to isté meno a heslo do Google účtu, aké používate v telefóne. O všetko ostatné sa potom postará plugin. Zobrazenie notifikácií je možné aj v prípade, že zavriete okno Chromu (ak nastavíte v aplikácii, že zostane bežať na pozadí).

Notifications+

Svojím spôsobom a využitím veľmi podobná aplikácia ako Desktop Notifications. Bezplatná verzia tejto aplikácie umožňuje prijímať notifikácie androidového smartfónu vo webovom prehliadači, jedina podmienka je zadanie mena a hesla vášho účtu Google. Tento plugin je dostupný iba pre prehliadač Chrome. Zaujímavé je, že Notifications+ podporuje rôzne zariadenia súčasne (máte dva smartfóny s Androidom - nijaký problém), môžete si filtrovať notifikácie jednotlivých aplikácií či pracovať iba v režime Wi-Fi. Zaujímavá je možnosť nastavovať správanie aplikácie (zobrazovanie/nezobrazovanie notifikácií) podľa pripojenie k rôznym sieťam Wi-Fi.

AirDroid

TIP_REDAKCIE_PC REVUE_male.jpg Jedna z prvých aplikácií, ktorá umožňovala zrkadlenie notifikácií z androidových smartfónov, resp. skôr plnohodnotnejšiu prácu s celou plochou vášho smartfónu cez webový prehliadač (web.airdroid.com). Takto ho môžete ovládať celý deň bez toho, aby ste ho vytiahli z tašky. Musíte však mať neustále otvorené okno webového prehliadač a aktívne pripojenie k telefónu. AirDroid okrem možnosti ovládania plochy smartfónu pridal aj podporu desktopových notifikácií, takže pre túto aplikáciu je to iba čiastková služba, ktorú ponúka popri mnohých ďalších. Nevýhodou je väčšia spotreba batérie v telefóne pri práci s plochou telefónu cez prehliadač, výhodné však je, že funguje na akomkoľvek webovom prehliadači.

notifikacie_04.jpeg

Otravuje vás stále prerušovať prácu a siahať na telefón? Skúste AirDroid - jeden z najlepších softvérov na ovládanie telefónu. Takto vyzerá mirroring kompletnej plochy vášho smartfónu v okne webového prehliadača.

Android Notifier

Aby sme sa neobmedzovali iba na Windows, posledná aplikácia z nášho výberu je v princípe samostatne inštalovateľný softvér do PC. Ide však o open source nástroj, pričom rozšírenie do PC je dostupné rovnako pre Windows, Mac aj Linux a bezdrôtový prenos môžete aktivovať cez Bluetooth a Wi-Fi. Mobil však musí byť v priamom spojení s aplikáciou, neumožňuje diaľkové ovládanie a prijímanie notifikácií cez cloud, teda cez internet. Toto je skôr utilitka pre geakov, ktorí si ju budú chcieť upraviť a nájdu ju voľne na SourceForge.net.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá