Image
6.9.2012 0 Comments

Nokia predstavila nové zaujímavé Lumie – umožňujú aj bezdrôtové nabíjanie

Spoločnosť Nokia oficiálne predstavila nové modely telefónov Lumia 820 a 920, ktoré využívajú operačný systém Windows Phone 8, umožňujú bezdrôtové nabíjanie a zaujmú aj ďalšími vlastnosťami.

nokia_lumia_59.jpg

Lumia 920 je nová vlajká loď operačného systému Windows Phone 8. Zariadenie disponuje dvojjadrovým procesorom Snapdragon S4 s pracovnou frekvenciou 1,5 GHz a 4,5-palcovým HD+ displejom PureMotion. Ten ponúka rozlíšenie 1280 × 768 a podľa Nokie je až o 25 % žiarivejší v porovnaní s ostatnými špičkovými displejmi. Obrazovka telefónu je zaujímavá aj z hľadiska ďalších vlastností - ide o najrýchlejší LCD displej, ktorý Nokia doteraz použila vo svojich modeloch, a vďaka technológii Super Sensitive Touch môžete telefón ovládať aj s rukavicami na rukách. Displej dokáže určiť slnečné svetlo a na základe toho prispôsobiť farebnosť a jas.

Telefóny dnes predstavujú ideálny nástroj na fotenie a nahrávanie videa - Nokia si to veľmi dobre uvedomuje a potenciálnych zákazníkov chce osloviť aj kamerou PureView. Tá nemá rozlíšenie 41 Mpix ako nedávno uvedená Nokia 808, ale aj rozlíšenie 8 Mpix v tomto prípade postačí. Lumia 920 disponuje hardvérovou stabilizáciou obrazu a výborne si poradí aj s fotografiami v slabo osvetlenom prostredí. Samozrejmá je integrácia s cloudovou službou SkyDrive, odfotené fotografie sa automaticky nahrávajú do vášho internetového úložiska.

Lumia 920 zaujme aj bezdrôtovým dobíjaním - podporovaná je technológia Qi, ako aj nabíjacie stanice vybavené technológiou NFC. Telefón disponuje interným úložiskom s veľkosťou 32 GB, no podpora karty MicroSD chýba. Zariadenie sa na trhu objaví ešte v priebehu tohto roka.


Lumia 820 spadá do strednej triedy. Z hľadiska technických parametrov využíva model totožný procesor ako Lumia 920 - dvojjadrový Snapdragon S4. Nechýba 1 GB operačnej pamäte a 4,3-palcový OLED displej ClearBlack s rozlíšením 800 × 480. Lumia 820 je vybavená 8 Mpix digitálnym fotoaparátom, nie je však použitá technológia PureView, model disponuje optikou Carl Zeiss. Zariadenie obsahuje interné úložisko vo veľkosti 8 GB, v tomto prípade však Nokia pridala aj podporu kariet MicroSD. Základná výbava neumožňuje bezdrôtové nabíjanie, používatelia si však môžu kúpiť špeciálny zadný kryt, ktorý telefónu pridá okrem podpory tejto funkcie aj podporu technológie NFC. Telefón sa podobne ako Lumia 920 objaví na trhu v priebehu tohto roka, v oboch prípadoch však cena nie je známa.


Zdroj: nokia.com

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá