Image
6.9.2012 0 Comments

Nokia predstavila nové zaujímavé Lumie – umožňujú aj bezdrôtové nabíjanie

Spoločnosť Nokia oficiálne predstavila nové modely telefónov Lumia 820 a 920, ktoré využívajú operačný systém Windows Phone 8, umožňujú bezdrôtové nabíjanie a zaujmú aj ďalšími vlastnosťami.

nokia_lumia_59.jpg

Lumia 920 je nová vlajká loď operačného systému Windows Phone 8. Zariadenie disponuje dvojjadrovým procesorom Snapdragon S4 s pracovnou frekvenciou 1,5 GHz a 4,5-palcovým HD+ displejom PureMotion. Ten ponúka rozlíšenie 1280 × 768 a podľa Nokie je až o 25 % žiarivejší v porovnaní s ostatnými špičkovými displejmi. Obrazovka telefónu je zaujímavá aj z hľadiska ďalších vlastností - ide o najrýchlejší LCD displej, ktorý Nokia doteraz použila vo svojich modeloch, a vďaka technológii Super Sensitive Touch môžete telefón ovládať aj s rukavicami na rukách. Displej dokáže určiť slnečné svetlo a na základe toho prispôsobiť farebnosť a jas.

Telefóny dnes predstavujú ideálny nástroj na fotenie a nahrávanie videa - Nokia si to veľmi dobre uvedomuje a potenciálnych zákazníkov chce osloviť aj kamerou PureView. Tá nemá rozlíšenie 41 Mpix ako nedávno uvedená Nokia 808, ale aj rozlíšenie 8 Mpix v tomto prípade postačí. Lumia 920 disponuje hardvérovou stabilizáciou obrazu a výborne si poradí aj s fotografiami v slabo osvetlenom prostredí. Samozrejmá je integrácia s cloudovou službou SkyDrive, odfotené fotografie sa automaticky nahrávajú do vášho internetového úložiska.

Lumia 920 zaujme aj bezdrôtovým dobíjaním - podporovaná je technológia Qi, ako aj nabíjacie stanice vybavené technológiou NFC. Telefón disponuje interným úložiskom s veľkosťou 32 GB, no podpora karty MicroSD chýba. Zariadenie sa na trhu objaví ešte v priebehu tohto roka.


Lumia 820 spadá do strednej triedy. Z hľadiska technických parametrov využíva model totožný procesor ako Lumia 920 - dvojjadrový Snapdragon S4. Nechýba 1 GB operačnej pamäte a 4,3-palcový OLED displej ClearBlack s rozlíšením 800 × 480. Lumia 820 je vybavená 8 Mpix digitálnym fotoaparátom, nie je však použitá technológia PureView, model disponuje optikou Carl Zeiss. Zariadenie obsahuje interné úložisko vo veľkosti 8 GB, v tomto prípade však Nokia pridala aj podporu kariet MicroSD. Základná výbava neumožňuje bezdrôtové nabíjanie, používatelia si však môžu kúpiť špeciálny zadný kryt, ktorý telefónu pridá okrem podpory tejto funkcie aj podporu technológie NFC. Telefón sa podobne ako Lumia 920 objaví na trhu v priebehu tohto roka, v oboch prípadoch však cena nie je známa.


Zdroj: nokia.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá