Image
20.11.2012 0 Comments

Nintendo uviedlo na trh konzolu Wii U, o ktorej tvrdí, že zmení spôsob hrania videohier

Japonský výrobca herných zariadení Nintendo uviedol v nedeľu na americký trh svoju novú hernú konzolu Wii U, o ktorej tvrdí, že zmení spôsob výroby a hrania videohier. Wii U je k dispozícii v dvoch verziách - bielej s 8 GB pamäte a cenou 300 dolárov a 32 GB čiernej za 350 dolárov.

nintendo_WiiU.jpg

Nová konzola disponuje vlastným displejom, takže hráč bude preskakovať z televíznej obrazovky na displej konzoly a vďaka funkcii TVii bude môcť používať konzolu ako diaľkový ovládač. Táto funkcia však bude dostupná až od decembra.


No služby na streaming videa, ako Hulu Plus, Netflix a Amazon Instant Video, v čase uvedenia konzoly na americký trh ešte neboli dostupné a podľa vyjadrenia výrobcu sa pridajú „počas najbližších týždňov".

Do marca budúceho roka chce Nintendo ponúknuť 50 hier pre Wii U, pri jeho uvedení na americký trh bolo dostupných 29 hier, okrem iného hra s populárnou postavou Super Mario, karaoke s názvom Sing Party a herné tituly tretích strán, napr. ZombiU a Assassin's Creed III od Ubisoftu či Call of Duty: Black Ops 2 od spoločnosti Activision.

Podľa najnovších správ je už konzola vypredaná a na eBay sa ponúka za 500 dolárov. No objavili sa aj prvé sťažnosti používateľov na problémy s touto novinkou. Mnohé funkcie si vraj vyžadujú aktualizáciu firmvéru, pričom ide o download 1 GB dát, ktorý môže trvať aj hodinu, s ďalšou polhodinou treba rátať na inštaláciu.

Na európsky trh sa má nová konzola uviesť 30. novembra. Silnú konkurenciu však bude pre ňu predstavovať revolučná konzola Ouya, ktorá by sa mala na trhu objaviť začiatkom budúceho roka.

Zdroj: hexus.net
neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá