Image
20.11.2012 0 Comments

Nintendo uviedlo na trh konzolu Wii U, o ktorej tvrdí, že zmení spôsob hrania videohier

Japonský výrobca herných zariadení Nintendo uviedol v nedeľu na americký trh svoju novú hernú konzolu Wii U, o ktorej tvrdí, že zmení spôsob výroby a hrania videohier. Wii U je k dispozícii v dvoch verziách - bielej s 8 GB pamäte a cenou 300 dolárov a 32 GB čiernej za 350 dolárov.

nintendo_WiiU.jpg

Nová konzola disponuje vlastným displejom, takže hráč bude preskakovať z televíznej obrazovky na displej konzoly a vďaka funkcii TVii bude môcť používať konzolu ako diaľkový ovládač. Táto funkcia však bude dostupná až od decembra.


No služby na streaming videa, ako Hulu Plus, Netflix a Amazon Instant Video, v čase uvedenia konzoly na americký trh ešte neboli dostupné a podľa vyjadrenia výrobcu sa pridajú „počas najbližších týždňov".

Do marca budúceho roka chce Nintendo ponúknuť 50 hier pre Wii U, pri jeho uvedení na americký trh bolo dostupných 29 hier, okrem iného hra s populárnou postavou Super Mario, karaoke s názvom Sing Party a herné tituly tretích strán, napr. ZombiU a Assassin's Creed III od Ubisoftu či Call of Duty: Black Ops 2 od spoločnosti Activision.

Podľa najnovších správ je už konzola vypredaná a na eBay sa ponúka za 500 dolárov. No objavili sa aj prvé sťažnosti používateľov na problémy s touto novinkou. Mnohé funkcie si vraj vyžadujú aktualizáciu firmvéru, pričom ide o download 1 GB dát, ktorý môže trvať aj hodinu, s ďalšou polhodinou treba rátať na inštaláciu.

Na európsky trh sa má nová konzola uviesť 30. novembra. Silnú konkurenciu však bude pre ňu predstavovať revolučná konzola Ouya, ktorá by sa mala na trhu objaviť začiatkom budúceho roka.

Zdroj: hexus.net
neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá