Image
20.11.2012 0 Comments

Nintendo uviedlo na trh konzolu Wii U, o ktorej tvrdí, že zmení spôsob hrania videohier

Japonský výrobca herných zariadení Nintendo uviedol v nedeľu na americký trh svoju novú hernú konzolu Wii U, o ktorej tvrdí, že zmení spôsob výroby a hrania videohier. Wii U je k dispozícii v dvoch verziách - bielej s 8 GB pamäte a cenou 300 dolárov a 32 GB čiernej za 350 dolárov.

nintendo_WiiU.jpg

Nová konzola disponuje vlastným displejom, takže hráč bude preskakovať z televíznej obrazovky na displej konzoly a vďaka funkcii TVii bude môcť používať konzolu ako diaľkový ovládač. Táto funkcia však bude dostupná až od decembra.


No služby na streaming videa, ako Hulu Plus, Netflix a Amazon Instant Video, v čase uvedenia konzoly na americký trh ešte neboli dostupné a podľa vyjadrenia výrobcu sa pridajú „počas najbližších týždňov".

Do marca budúceho roka chce Nintendo ponúknuť 50 hier pre Wii U, pri jeho uvedení na americký trh bolo dostupných 29 hier, okrem iného hra s populárnou postavou Super Mario, karaoke s názvom Sing Party a herné tituly tretích strán, napr. ZombiU a Assassin's Creed III od Ubisoftu či Call of Duty: Black Ops 2 od spoločnosti Activision.

Podľa najnovších správ je už konzola vypredaná a na eBay sa ponúka za 500 dolárov. No objavili sa aj prvé sťažnosti používateľov na problémy s touto novinkou. Mnohé funkcie si vraj vyžadujú aktualizáciu firmvéru, pričom ide o download 1 GB dát, ktorý môže trvať aj hodinu, s ďalšou polhodinou treba rátať na inštaláciu.

Na európsky trh sa má nová konzola uviesť 30. novembra. Silnú konkurenciu však bude pre ňu predstavovať revolučná konzola Ouya, ktorá by sa mala na trhu objaviť začiatkom budúceho roka.

Zdroj: hexus.net
neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Produkty

Smart okuliare ponúknu cez rozšírenú realitu rovnaké funkcie ako smart hodinky. Uvidíme ich na CES 2017

01.12.2016 00:19

Výrobca Vuzix sa snaží spojiť svet nositeľnej elektroniky s rozšírenou realitou vo svojich inteligentných slnečných okuliaroch Blade 3000. Majú poskytnúť používateľovi priehľadový displej, ktorý v mno ...

Produkty

ASUS ZenFone 3 Max v predaji už aj na Slovensku. S veľkou 4100 mAh batériou dokáže fungovať v pohotovostnom režime až mesiac

30.11.2016 00:07

Spoločnosť ASUS uviedla do predaja nový smartfón ASUS ZenFone 3 Max. Novinka v portfóliu smartfónov ZenFone 3 ponúka 5,2-palcový HD IPS displej, procesor MediaTek a najmä veľkú 4100 mAh batériu, ktorá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá