Image
14.9.2012 0 Comments

Nintendo WiiU vychádza v EÚ tento rok

Nintendo počas svojej konferencie Direct vrhlo svetlo na dátum vydania svojej konzoly WiiU. Podobne ako inde vo svete aj do Európy sa dostane v dvoch verziách - lacnejšej Basic s 8 GB pamäťou a drahšej Premium s 32 GB pamäťou. Obe budú v predaji od 30. novembra za bližšie neurčenú sumu.
Nintendo-WiiU.jpg

Nintendo necháva voľnú ruku obchodníkom, ktorí rozhodnú, koľko bude konzola stáť. Môžeme však vychádzať z amerických cien - Basic za 299 a Premium za 349 dolárov.

Model Basic bude mať v balení bielu konzolu, biely tabletový ovládač GamePad a potrebnú kabeláž vrátane HDMI.

Model Premium spoznáte podľa čiernej konzoly a čierneho GamePadu, v škatuli však bude navyše sensor bar, nabíjacia kolíska pre ovládač a hra Nintendoland.

Konzola WiiU bude úplne kompatibilná so softvérom Wii (WiiWare + Virtual Console), ako aj hardvérom. Ak už túto konzolu doma máte, pokojne môžete použiť ovládače aj senzor. S uvedením WiiU na trh sa objaví aj štartovací balík s jedným Wiimotom, Nunchakom a senzorom.

Z hardvérovej stránky WiiU má 20× väčšiu pamäť ako Wii, kapacitu 2 GB si delia na polovicu hry a operačný systém. Konzola zvládne grafiku v rozlíšeniach 720 aj 1080p.

Medzi prvými uvádzacími titulmi budú New Super Mario Bros. U, Rayman: Legends, ZombiU či Mass Effect 3 a FIFA 13.

Zdroj: www.sector.skNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá