Image
14.9.2012 0 Comments

Nintendo WiiU vychádza v EÚ tento rok

Nintendo počas svojej konferencie Direct vrhlo svetlo na dátum vydania svojej konzoly WiiU. Podobne ako inde vo svete aj do Európy sa dostane v dvoch verziách - lacnejšej Basic s 8 GB pamäťou a drahšej Premium s 32 GB pamäťou. Obe budú v predaji od 30. novembra za bližšie neurčenú sumu.
Nintendo-WiiU.jpg

Nintendo necháva voľnú ruku obchodníkom, ktorí rozhodnú, koľko bude konzola stáť. Môžeme však vychádzať z amerických cien - Basic za 299 a Premium za 349 dolárov.

Model Basic bude mať v balení bielu konzolu, biely tabletový ovládač GamePad a potrebnú kabeláž vrátane HDMI.

Model Premium spoznáte podľa čiernej konzoly a čierneho GamePadu, v škatuli však bude navyše sensor bar, nabíjacia kolíska pre ovládač a hra Nintendoland.

Konzola WiiU bude úplne kompatibilná so softvérom Wii (WiiWare + Virtual Console), ako aj hardvérom. Ak už túto konzolu doma máte, pokojne môžete použiť ovládače aj senzor. S uvedením WiiU na trh sa objaví aj štartovací balík s jedným Wiimotom, Nunchakom a senzorom.

Z hardvérovej stránky WiiU má 20× väčšiu pamäť ako Wii, kapacitu 2 GB si delia na polovicu hry a operačný systém. Konzola zvládne grafiku v rozlíšeniach 720 aj 1080p.

Medzi prvými uvádzacími titulmi budú New Super Mario Bros. U, Rayman: Legends, ZombiU či Mass Effect 3 a FIFA 13.

Zdroj: www.sector.skNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá