Image
27.1.2016 0 Comments

Nikon predstavil nové špičkové zrkadlovky + video

Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber.


Nikon D5

Táto plnoformátová zrkadlovka disponuje systémom automatického zaostrovania novej generácie so 153 zaostrovacími bodmi a 99 krížovými snímačmi. Citlivosť automatického zaostrovania -4 EV (ISO 100, 20 °C) umožňuje dobré fungovanie aj pri slabom osvetlení. Vďaka novej jednotke automatického zaostrovania AF ASIC je automatickému zaostrovaniu vždy vyhradený maximálny výpočtový výkon.


Nový 20,8-megapixelový obrazový snímač CMOS formátu FX a 180 000-pixelový snímač merania RGB poskytujú presné rozpoznanie objektu a detaily na snímkach. Stupňovanie odtieňov je bohatšie a presnejšie a nový systém spracovania obrazu EXPEED 5 zaručuje, že kvalita snímok bude vysoká v štandardnom rozsahu citlivosti ISO.

D5_Front.jpg

Môžete snímať frekvenciou až 12 snímok za sekundu so sledovaním automatickej expozície a s automatickým zaostrovaním so sledovaním objektu, prípadne snímať frekvenciou až 14 snímok za sekundu s predklopením zrkadla. Automatické zaostrovanie so sledovaním objektu a viditeľnosť v hľadáčiku sú pri snímaní rýchlej nepredvídateľnej akcie výrazne lepšie. Vysokovýkonná vyrovnávacia pamäť umožňuje zaznamenať 200 snímok vo formáte NEF (RAW) alebo veľkých snímok vo formáte JPEG v jednej veľmi rýchlej sérii. Stačí to na pokrytie celého finále v šprinte na 100 m bez toho, aby ste zložili prst z tlačidla spúšte. Citlivosť pokrýva scény od jasného slnečného svetla až po astronomický súmrak. Citlivosť môžete posunúť podľa potreby až za hranicu bežných možností v rozsahu ISO 100 až 102 400, rozšíriteľnom až na ekvivalent hodnoty ISO 3 280 000 pri nastavení Hi 5.

D5_back.jpg

Zrkadlovka umožňuje snímať videosekvencie s vysokým rozlíšením 4K/UHD (3840 × 2160 pixelov), frekvenciou 30p/25p/24p a natívnym orezaním pixelov v pomere 1 : 1. Videosekvencie s rozlíšením full HD (1080p) môžete snímať frekvenciami až 50p/60p vo viacerých formátoch. Rýchlejší prenos údajov je možný vďaka dvom novým slotom na karty XQD, novému portu USB 3.0 a až 4-násobne rýchlejšiemu bezdrôtovému pripojeniu.

Nikon D500

Zrkadlovka má snímač formátu FX. Jej dizajn a ergonómia je reakciou na meniaci sa vizuálny vkus spotrebiteľov a sofistikovanejšie potreby nadšencov. Nový model rieši aj neustále rastúcu potrebu nepretržitého prepojenia medzi fotoaparátmi a inými osobnými zariadeniami. Preto disponuje technológiou SnapBridge.

D500_front.jpg

Fotoaparát D500 je vynikajúci pri sledovaní pohybu, pretože obsahuje rovnaký 153-bodový systém automatického zaostrovania novej generácie ako fotoaparát D5. Presné zameranie objektu aj počas rýchleho sériového snímania frekvenciou približne 10 snímok za sekundu zaručuje dobré snímky aj zo športových či iných dynamických scén. Maximálne podporované rozlíšenie videosekvencí je 4K UHD. Toto rozlíšenie podporuje aj nový systém spracovania obrazu EXPEED 5. D500 má aj široký rozsah citlivosti ISO od hodnoty ISO 100 až po ISO 51 200, rozšíriteľný na hodnotu Hi 5 (ekvivalent citlivosti ISO 1 640 000). Vďaka tomu fotoaparát dosahuje výborné výsledky v širokej škále svetelných podmienok.

D500 je prvý v rade fotoaparátov Nikon, ktoré integrujú nepretržité bezdrôtové pripojenie s inteligentnými zariadeniami prostredníctvom nízkoenergetického pripojenia bluetooth. To umožňuje nepretržitý a okamžitý prenos snímok z fotoaparátu do inteligentného zariadenia počas zachytávania v reálnom čase, čím transformuje fotografovanie do sociálneho pripojeného zážitku. Deje sa to automaticky bez nutnosti aktivovať prenos snímok vo fotoaparáte a zároveň sa udržiava spotreba energie na nízkej úrovni na oboch zariadeniach pre používateľov na cestách. Monitor s dotykovým panelom fotoaparátu D500 umožňuje používať rôzne funkcie vrátane okamžitého prepínania snímok pomocou panela na posúvanie záberov a zadávania textu.

D500_back.jpg

Zhrnieme najdôležitejšie technické parametre:

  • 153-bodové automatické zaostrovanie s 99 krížovými snímačmi. Možnosť automaticky zaostrovať je posunutá nadol až do -4 EV pomocou stredového bodu a -3 EV pomocou všetkých ostatných bodov. Nový systém automatického zaostrovania a 180 000-pixelový snímač RGB tiež prispievajú k dosahovaniu výnimočného výkonu automatického zaostrovania pri rôznych motívoch.
  • Rýchle sériové snímanie frekvenciou približne 10 snímok za sekundu až do 200 záberov (14-bitový nekomprimovaný formát RAW).
  • Flexibilitu fotoaparátu zvyšuje aj objektív v súprave, AF-S DX NIKKOR 16 - 80 mm f/2,8 - 4E ED VR, najľahší normálny objektív s 5-násobným zoomom na svete, ktorý má hmotnosť približne iba 1340 g.

Fotoaparát D500 dokáže zaznamenávať videosekvencie s rozlíšením 4K UHD (3840 × 2160)/30p/25p/24p, ako aj videosekvencie s rozlíšením 1080/60p po dobu až 29 min a 59 s. K dispozícii je simultánny výstup prostredníctvom rozhrania HDMI. Takisto možno generovať časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K UHD priamo vo fotoaparáte. V režime full HD alebo HD funkcia elektronickej stabilizácie obrazu fotoaparátu D500 znižuje účinky chvenia fotoaparátu vo vodorovnom, zvislom a rotačnom smere počas zaznamenávania videosekvencie z ruky, zatiaľ čo funkcia Active D-Lighting zachová detaily v jasných a tmavých častiach, aby ste mohli zachytiť video s prirodzeným jasom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá