Image
26.5.2014 0 Comments

Nielen pre študentov: Prvá čítačka elektronických kníh so zabudovaným fotoaparátom

Ultra_life style.jpg Do zadnej strany čítačky PocketBook Ultra bol vstavaný fotoaparát s LED bleskom, automatickým zaostrovaním a rozlíšením 5 Mpx. Zhotovené obrázky možno použiť buď ako šetrič obrazovky čítačky, alebo ich možno preniesť do počítača a ďalej spracúvať v plných farbách pre rodinný archív.

Hlavný benefit spojenia čítačky elektronických kníh a fotoaparátu je však možnosť odfotiť text študijných či iných materiálov, previesť ho vďaka predinštalovanému softvérovému vybaveniu do editovateľnej podoby a následne čítať v čítačke ako elektronickú knihu. Túto vlastnosť ocenia nielen študenti, ale aj ľudia, ktorí chcú pokračovať v čítaní svojej rozčítanej papierovej knihy na cestách. Možnosť fotografovania a rozpoznávania tlačeného textu je užitočná aj pri práci s dokumentmi. Kamera v kombinácii s predinštalovaným softvérom dokáže prečítať aj čiarové a QR kódy.

Ďalšia zásadná inovácia je použitie displeja novej generácie E Ink Carta s rozlíšením HD 1024 × 758 bodov a 212 dpi. Za zlých svetelných podmienok môžu čitatelia využiť možnosti nasvietenia displeja s pomocou LED. Úroveň nasvietenia možno regulovať v novom rozhraní veľmi jednoducho.

650(ultra)_emerald_en_front(photo).jpg

So vstavaným 6-palcovým displejom sú rozmery čítačky PocketBook Ultra iba 162,7 × 106,7 × 7,9 mm (je len nepatrne väčšia než papier formátu A5) a hmotnosť len 175 gramov. Tlačidlá na otáčanie stránky na zadnom paneli umožnili efektívne využiť celý povrch prístroja a dať používateľovi viac možností pri jeho držaní.

Nové používateľské rozhranie, ktoré je prvýkrát použité práve v tejto čítačke, bolo navrhnuté tak, aby použitie čítačky bolo intuitívnejšie a čítanie pohodlnejšie. Hlavná strana, ktorá sa načíta pri zapnutí čítačky, je zároveň knižnicou. Knihy sú logicky zoradené tak, že ako prvé uvidí používateľ graficky zobrazené obálky titulov, ktoré mal naposledy otvorené, a pod nimi potom knihy, ktoré boli do čítačky stiahnuté ako posledné. Aktívne zóny v dolnej a hornej časti obrazovky umožňujú rýchly prístup do menu.

Nová čítačka podporuje viac ako 20 populárnych textových a obrazových formátov a obsahuje množstvo predinštalovaných slovníkov ABBYY Lingvo. 4 GB vnútornej pamäte a slot na karty microSD umožňujú mať celú knižnicu na dosah ruky. Výkonný 1 GHz procesor s podporou 512 MB ​​operačnej pamäte zaisťuje hladké a rýchle otáčanie stránok.

650(ultra)_darkbrown_en_front-bottom-left(photo).jpg

Nová čítačka PocketBook Ultra je vybavená aj audiokonektorom na pripojenie slúchadiel alebo reproduktorov. Cez ne možno nielen počúvať hudbu uloženú vo formáte MP3, ale aj nechať čítačku s využitím nástroja Text-to-Speech predčítať elektronickú knihu. Táto funkcia podporuje množstvo jazykov. Prístup k internetu cez vstavané rozhranie Wi-Fi otvára široké možnosti na prenos kníh do čítačky a využitie služby ReadRate na sociálnych sieťach. Knihy a ďalší obsah možno nahrávať do čítačky buď po pripojení k počítaču káblom, alebo aj oveľa pohodlnejšie bezdrôtovo s využitím služby Send To PocketBook, prípadne pomocou predinštalovanej aplikácie Dropbox.

PocketBook Ultra bude k dispozícii v troch farbách - smaragdovej, bielej a tmavohnedej.

Čítačka PocketBook Ultra bude na trhu koncom júna tohto roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá