Image
20.7.2016 0 Comments

Nico360 – najmenšia 360-stupňová kamera na svete už od 99 USD

Hongkonský startup Nicocam predstavil na crowdfundingovom portáli Indiegogo minikameru Nico360, o ktorej tvrdí, že je to najmenšia 360-stupňová kamera na svete. Má rozmery len 46 × 46 × 28 mm a hmotnosť 96 gramov. Hoci je malá, je až prekvapivo výkonná. Vnútri skrýva dva 16-megapixelové snímače Sony, spojené s dvoma širokouhlými objektívmi. Umožňuje nahrávať 360-stupňové video s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov/30 fps, ktoré sa dá ukladať do 32 GB vnútornej pamäte alebo naživo prenášať na zariadenie s Androidom alebo iOS cez Wi-Fi. Podporuje aj náhlavné súpravy na virtuálnu realitu a prehrávanie 360-stupňových videí z internetu.

Je navrhnutá na použitie v teréne, je vodotesná a vzdoruje aj nárazom. Zaznamenáva aj dáta z pohybového senzora, čo sa zíde pri extrémnych športoch. Video sa dá nahrávať v štyroch režimoch: Flat Mode, Sphere Mode, Planet Mode a VR Mode.

Medzi ďalšie vlastnosti patrí technológia bluetooth, 1400 mAh batéria a dokonca aj podpora pre súbory Adobe DNG RAW (pravdepodobne len pre statické zábery). Fotoaparát používa elektronickú stabilizáciu obrazu, ktorá by mala pomôcť znížiť chvenie fotoaparátu.

Videozáznam sa automaticky spája do konečnej 360-stupňovej podoby prostredníctvom sprievodnej mobilnej aplikácie. Okrem verzie pre iOS a Android je aplikácia NicoVR k dispozícii aj pre Windows PC.

Cieľová suma v kampani na Indiegogo vo výške 50 000 dolárov bola už prekročená. Prví prispievatelia môžu získať kameru za 99 dolárov, čo je polovica jej predpokladanej maloobchodnej ceny. Dodávky by sa mali začať v októbri.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá