Image
20.7.2016 0 Comments

Nico360 – najmenšia 360-stupňová kamera na svete už od 99 USD

Hongkonský startup Nicocam predstavil na crowdfundingovom portáli Indiegogo minikameru Nico360, o ktorej tvrdí, že je to najmenšia 360-stupňová kamera na svete. Má rozmery len 46 × 46 × 28 mm a hmotnosť 96 gramov. Hoci je malá, je až prekvapivo výkonná. Vnútri skrýva dva 16-megapixelové snímače Sony, spojené s dvoma širokouhlými objektívmi. Umožňuje nahrávať 360-stupňové video s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov/30 fps, ktoré sa dá ukladať do 32 GB vnútornej pamäte alebo naživo prenášať na zariadenie s Androidom alebo iOS cez Wi-Fi. Podporuje aj náhlavné súpravy na virtuálnu realitu a prehrávanie 360-stupňových videí z internetu.

Je navrhnutá na použitie v teréne, je vodotesná a vzdoruje aj nárazom. Zaznamenáva aj dáta z pohybového senzora, čo sa zíde pri extrémnych športoch. Video sa dá nahrávať v štyroch režimoch: Flat Mode, Sphere Mode, Planet Mode a VR Mode.

Medzi ďalšie vlastnosti patrí technológia bluetooth, 1400 mAh batéria a dokonca aj podpora pre súbory Adobe DNG RAW (pravdepodobne len pre statické zábery). Fotoaparát používa elektronickú stabilizáciu obrazu, ktorá by mala pomôcť znížiť chvenie fotoaparátu.

Videozáznam sa automaticky spája do konečnej 360-stupňovej podoby prostredníctvom sprievodnej mobilnej aplikácie. Okrem verzie pre iOS a Android je aplikácia NicoVR k dispozícii aj pre Windows PC.

Cieľová suma v kampani na Indiegogo vo výške 50 000 dolárov bola už prekročená. Prví prispievatelia môžu získať kameru za 99 dolárov, čo je polovica jej predpokladanej maloobchodnej ceny. Dodávky by sa mali začať v októbri.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá