Image
23.10.2012 0 Comments

Nexus 10, 32 GB Nexus 7, LG Nexus 4 a Android 4.2 Jelly Bean už čoskoro!

Nový týždeň začneme ďalšími špekuláciami ohľadom predstavenia nových zariadení Nexus a najnovšej verzie Androidu 4.2. Tie majú byť predstavené už 29. októbra v New Yorku. Pre zahraničný spravodajský portál The Next Web to potvrdil vnútorný zdroj zo spoločnosti Google, ktorý mal možnosť vidieť jedno z tzv. weekly all-hands stretnutí na videu. Na ňom sa hovorilo aj o nových zariadeniach Nexus a novej verzii Androidu, ktoré majú byť odhalené práve na spomínanej akcii Googlu.

invite1-1.jpeg

Nie je nijaké prekvapenie, že medzi novinkami, ktoré sa majú demonštrovať na podujatí v New Yorku, je aj nový smartfón Nexus vyrobený spoločnosťou LG - LG Nexus 4. Spolu s ním by Google mal odhaliť aj 32 GB verziu Nexusu 7 a pravdepodobne aj model tohto tabletu s podporou 3G (Nexus 7 s 32 GB vnútornou pamäťou a podporou 3G sa bude predávať aj na Slovensku). Posledným a nepochybne veľmi očakávaným zariadením je 10-palcový tablet Nexus. Ten by podľa dostupných informácií mala vyrobiť spoločnosť Samsung a zaujať by mohol napríklad aj displejom Retina s rozlíšením 2560 × 1600 pixelov (16:10). Všetky novinky by údajne mali fungovať už s novou verziou operačného systému Android (4.2 Jelly Bean).

O LG Nexus 4 sme už čo-to písali. Predchádzajúce správy a uniknuté informácie či fotografie odhalili smartfón so štvorjadrovým procesorom Snapdragon S4 Pro, 2 GB RAM, 4,7-palcovým HD displejom, 8 Mpix fotoaparátom, 1,3 Mpix prednou kamerou, batériou s kapacitou 2100 mAh a vnútornou pamäťou s kapacitou 8 alebo 16 GB bez možnosti rozšírenia pamäťovými kartami. Veríme však, že k dispozícii bude aj verzia s internou pamäťou s veľkosťou 32 GB. Tieto technické špecifikácie potvrdil aj vnútorný zdroj portálu The Next Web.

LG-Nexus-X1.jpeg

Na povrch vyplávalo aj niekoľko ďalších noviniek ohľadom Androidu 4.2. Ten by mal podľa The Next Web niesť názov súčasnej verzie Androidu, teda Android 4.2 Jelly Bean. Používateľom by mal ponúknuť dlho očakávanú správu používateľských účtov - podobne ako na počítačoch s OS Windows. Tablet tak budú môcť využívať niekoľkí používatelia, ktorí sa môžu medzi svojimi profilmi jednoducho prepínať. Každý si tak bude môcť nainštalovať vlastné aplikácie, používať súkromný e-mail alebo posielať správy bez obáv o narušenie svojho súkromia. Ďalšie novinky:

- Veľké zlepšenie Google Now
- Notifikácie dostanú ďalšie zlepšenia a budete si môcť napríklad prečítať celé správy priamo v notifikačnej lište
- Zlepšené používateľské prostredie pre väčšie tablety
- Natívna klávesnica Androidu bude pravdepodobne podporovať písanie posunom prsta po displeji (swyping)
- Content in the center umožní prístup k obsahu Google Play priamo z plochy
- Aplikácia fotoaparátu bude podporovať panorámu s možnosťou horizontálneho aj vertikálneho snímania
- Nový Gmail s podporou pinch-to-zoom
- Nová galéria s redizajnovaným používateľským prostredím

Google na evente v New Yorku pravdepodobne odhalí ešte ďalšie prekvapenia. My vás, samozrejme, o všetkých novinkách budeme informovať.

Aktualizácia:

Amit Gujral, šéf LG Mobile Product Planning, potvrdil, že spoločnosť 29. októbra predstaví nový LG Nexus. Gujral sa zmienil aj o tom, že nový Nexus bude mať 4,7-palcový displej a štvorjadrový procesor s taktom 1,5 GHz.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá