Image
18.1.2016 0 Comments

Netflix bojuje proti proxy serverom. Zákazníci už nebudú môcť obísť regionálne obmedzenia

Netflix oznámil, že zavedie opatrenia smerujúce k tomu, aby zákazníci mohli streamovať len obsah, ktorý je k dispozícii v ich krajine. Tento krok prichádza iba týždeň po tom, čo spoločnosť na CES 2016 oznámila rozšírenie svojich služieb do ďalších 130 krajín vrátane Slovenska.

„V nasledujúcich týždňoch budú zákazníci využívajúci proxy a unblockery mať prístup len k službám, ktoré sú v súčasnosti dostupné v ich krajine," píše v blogovom príspevku David Fullagar, viceprezident Netflixu pre doručovanie obsahu. „Sme presvedčení, že v dôsledku tejto zmeny členovia prestanú používať proxy." Prax používania VPN, proxy a nástrojov na odblokovanie na obídenie obmedzení a získanie prístupu k obsahu, ktorý nie je k dispozícii v danom regióne, sa stala medzi používateľmi veľmi populárnou.

Z blogového príspevku vyznieva, že Netflix nie je týmto krokom nadšený, zrejme ho k nemu donútili vlastníci práv. Fullagar dodáva, že spoločnosť pracuje na spôsobe, ako dostať rovnaký obsah ku všetkým používateľom. Väčšina jeho nových pôvodných relácií bude k dispozícii na celom svete v rovnakom čase. Ale s licencovanými filmami a televíznymi programami je problém. „Tu budeme aj naďalej rešpektovať dohody o licencovaní obsahu týkajúce sa zemepisnej polohy."

Spoločnosť nerozoberá svoje metódy na detekciu proxy. Mohlo by ísť o jednoduché blokovanie IP adries spojených s obľúbeným službami VPN a proxy, tak ako sa niekde blokuje Tor.

Na záver Fullagar dodáva, že Netflix pokračuje vo vyjednávaní nových zmlúv s vlastníkmi autorských práv, ktoré by umožnili streamovanie obsahu po celom svete.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá