Image
21.7.2014 0 Comments

Neobmedzený prístup k 600 000 ebookom za 10 USD? Amazon pripravuje novú službu.

ITN_elektronicke knihy.jpg Spoločnosť Amazon pripravuje novú predplatiteľskú službu Kindle Unlimited, v rámci ktorej používateľ získa prístup k elektronickým knihám a audioknihám.

Zatiaľ oficiálne nepredstavená služba ponúkne neobmedzený prístup k viac než 600 000 knihám a tisícom audiokníh na akomkoľvek zariadení. Vyplýva to z informácií uverejnených na testovacej stránke na webe Amazon.com, ktorá bola po objavení americkými novinármi stiahnutá. Amazon sa zatiaľ k novej službe odmietol vyjadriť. Na testovacej stránke stojí, že medzi populárnymi titulmi dostupnými na Kindle Unlimited budú tituly ako Voda pre slony, Pí a jeho život a séria Hunger Games či Harry Potter. 

Používatelia si budú môcť vybrať knihy v kategóriách sci-fi, romance, thriller a mystery. „Ak Amazon túto službu naozaj začne ponúkať, bude to pre celý trh veľká vec. Úplne to zmení ekonomický model celého priemyslu," uviedol Dan Olds, analytik z agentúry Gabriel Consulting Group. „Bude treba vyriešiť niekoľko problémov, napr. ako vykonať finančné vyrovnanie medzi veľkými a malými vydavateľmi plus tými, ktorí si publikujú pod vlastným menom. U používateľov však bude taká služba veľmi populárna."

„Ponuka Amazonu v štýle 'prečítajte, čo zvládnete' by značnému počtu čitateľov znížila náklady, zatiaľ čo by zvýšila príjmy tejto americkej spoločnosti," dodal Olds. „Aj keď aj ostatní vydavatelia elektronických kníh budú chcieť na Kindle Unlimited reagovať svojimi vlastnými riešeniami, s Amazonom budú pre jeho širokú ponuku len ťažko súperiť. Amazon už má na svojej platforme veľkú väčšinu vydavateľov a autorov."

Predplatiteľské služby s elektronickými knihami už existujú. Medzi najpopulárnejšie patria Oyster a Scribd, ale ich ponuka je menšia ako tá od Amazonu (Oyster ponúka prístup k 500 000 knihám, zatiaľ čo Scribd k 400 000). 

Výhodou Amazonu pri audioknihách je to, že ich vo svojej ponuke má takmer 8000 vďaka akvizícii spoločnosti Audible, a to s integrovanou funkciou Whyspersync for Voice. Používatelia tak v nich môžu jednoducho prechádzať medzi zvukovou knihou a elektronickou knihou v závislosti od svojho umiestnenia a potreby.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá