Image
21.7.2014 0 Comments

Neobmedzený prístup k 600 000 ebookom za 10 USD? Amazon pripravuje novú službu.

ITN_elektronicke knihy.jpg Spoločnosť Amazon pripravuje novú predplatiteľskú službu Kindle Unlimited, v rámci ktorej používateľ získa prístup k elektronickým knihám a audioknihám.

Zatiaľ oficiálne nepredstavená služba ponúkne neobmedzený prístup k viac než 600 000 knihám a tisícom audiokníh na akomkoľvek zariadení. Vyplýva to z informácií uverejnených na testovacej stránke na webe Amazon.com, ktorá bola po objavení americkými novinármi stiahnutá. Amazon sa zatiaľ k novej službe odmietol vyjadriť. Na testovacej stránke stojí, že medzi populárnymi titulmi dostupnými na Kindle Unlimited budú tituly ako Voda pre slony, Pí a jeho život a séria Hunger Games či Harry Potter. 

Používatelia si budú môcť vybrať knihy v kategóriách sci-fi, romance, thriller a mystery. „Ak Amazon túto službu naozaj začne ponúkať, bude to pre celý trh veľká vec. Úplne to zmení ekonomický model celého priemyslu," uviedol Dan Olds, analytik z agentúry Gabriel Consulting Group. „Bude treba vyriešiť niekoľko problémov, napr. ako vykonať finančné vyrovnanie medzi veľkými a malými vydavateľmi plus tými, ktorí si publikujú pod vlastným menom. U používateľov však bude taká služba veľmi populárna."

„Ponuka Amazonu v štýle 'prečítajte, čo zvládnete' by značnému počtu čitateľov znížila náklady, zatiaľ čo by zvýšila príjmy tejto americkej spoločnosti," dodal Olds. „Aj keď aj ostatní vydavatelia elektronických kníh budú chcieť na Kindle Unlimited reagovať svojimi vlastnými riešeniami, s Amazonom budú pre jeho širokú ponuku len ťažko súperiť. Amazon už má na svojej platforme veľkú väčšinu vydavateľov a autorov."

Predplatiteľské služby s elektronickými knihami už existujú. Medzi najpopulárnejšie patria Oyster a Scribd, ale ich ponuka je menšia ako tá od Amazonu (Oyster ponúka prístup k 500 000 knihám, zatiaľ čo Scribd k 400 000). 

Výhodou Amazonu pri audioknihách je to, že ich vo svojej ponuke má takmer 8000 vďaka akvizícii spoločnosti Audible, a to s integrovanou funkciou Whyspersync for Voice. Používatelia tak v nich môžu jednoducho prechádzať medzi zvukovou knihou a elektronickou knihou v závislosti od svojho umiestnenia a potreby.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá