Image
21.7.2014 0 Comments

Neobmedzený prístup k 600 000 ebookom za 10 USD? Amazon pripravuje novú službu.

ITN_elektronicke knihy.jpg Spoločnosť Amazon pripravuje novú predplatiteľskú službu Kindle Unlimited, v rámci ktorej používateľ získa prístup k elektronickým knihám a audioknihám.

Zatiaľ oficiálne nepredstavená služba ponúkne neobmedzený prístup k viac než 600 000 knihám a tisícom audiokníh na akomkoľvek zariadení. Vyplýva to z informácií uverejnených na testovacej stránke na webe Amazon.com, ktorá bola po objavení americkými novinármi stiahnutá. Amazon sa zatiaľ k novej službe odmietol vyjadriť. Na testovacej stránke stojí, že medzi populárnymi titulmi dostupnými na Kindle Unlimited budú tituly ako Voda pre slony, Pí a jeho život a séria Hunger Games či Harry Potter. 

Používatelia si budú môcť vybrať knihy v kategóriách sci-fi, romance, thriller a mystery. „Ak Amazon túto službu naozaj začne ponúkať, bude to pre celý trh veľká vec. Úplne to zmení ekonomický model celého priemyslu," uviedol Dan Olds, analytik z agentúry Gabriel Consulting Group. „Bude treba vyriešiť niekoľko problémov, napr. ako vykonať finančné vyrovnanie medzi veľkými a malými vydavateľmi plus tými, ktorí si publikujú pod vlastným menom. U používateľov však bude taká služba veľmi populárna."

„Ponuka Amazonu v štýle 'prečítajte, čo zvládnete' by značnému počtu čitateľov znížila náklady, zatiaľ čo by zvýšila príjmy tejto americkej spoločnosti," dodal Olds. „Aj keď aj ostatní vydavatelia elektronických kníh budú chcieť na Kindle Unlimited reagovať svojimi vlastnými riešeniami, s Amazonom budú pre jeho širokú ponuku len ťažko súperiť. Amazon už má na svojej platforme veľkú väčšinu vydavateľov a autorov."

Predplatiteľské služby s elektronickými knihami už existujú. Medzi najpopulárnejšie patria Oyster a Scribd, ale ich ponuka je menšia ako tá od Amazonu (Oyster ponúka prístup k 500 000 knihám, zatiaľ čo Scribd k 400 000). 

Výhodou Amazonu pri audioknihách je to, že ich vo svojej ponuke má takmer 8000 vďaka akvizícii spoločnosti Audible, a to s integrovanou funkciou Whyspersync for Voice. Používatelia tak v nich môžu jednoducho prechádzať medzi zvukovou knihou a elektronickou knihou v závislosti od svojho umiestnenia a potreby.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá