Image
16.9.2016 0 Comments

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované na streche, na bokoch aj vzadu (spolu 7,5 m2). Mníchovský startup získal na svoje auto v crowdfundingovej kampani na Indiegogo vyše 202 000 eur. Cieľová suma bola 150 000 eur.

Sono pripravuje dve verzie svojho solárneho auta. Prvá s názvom Urban bude určená do mesta, stáť bude 12 000 eur a na jedno nabitie bude mať dojazd 120 km. Cena vyššej verzie Extender bude 16 000 eur a jej dojazd na jedno nabitie bude 250 km. Maximálna rýchlosť je 140 km/h. No cena lízingu či kúpna cena nezahŕňa batériu.  Firma tvrdí, že fotovoltické panely na vozidle budú schopné generovať energiu zhruba na 30 km jazdy denne. Zvyšok „šťavy“ možno doplniť dobíjaním zo štandardnej zásuvky v domácnosti.

V aute je šesť sedadiel, tie zadné možno sklopiť, aby sa získal väčší priestor na náklad. Prístrojová doska má 10-palcový displej, ktorý sa dá spojiť so smartfónom cez bluetooth či Wi-Fi.

Testovacie jazdy prototypov Sionu chce spoločnosť začať v priebehu budúceho roka, prvé dodávky zamieria na európsky a severoamerický trh v roku 2018. Sono sľubuje prispievateľom celodennú skúšobnú jazdu v novom vozidle. Ľudia, ktorí majú záujem o kúpu, môžu zaplatiť zálohu 500 eur, ktorá sa im odráta z ceny vozidla. Ak pri predobjednávke zaplatia 2000 eur, dostanú zľavu 5 % z ceny.

Zdroj: autoblog.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Slovensko-ruský startup Mishiko, ktorý získal od investorov 2 milióny USD, uvádza na trh inteligentný obojok pre psov

14.09.2016 00:15

Startup Mishiko, zaoberajúci sa vývojom zariadení v oblasti Internetu vecí (IoT), dnes oznámil zahájenie predaja prvého z nich: inteligentného obojku pre psov (www.mishiko.net). Projekt, ktorý od roku ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá