Image
23.3.2016 0 Comments

Neefektívna práca s dokumentmi znižuje produktivitu až o 20 percent

Činnosti súvisiace s dokumentmi prispievajú každoročne až k 20 % strate produktivity, uvádza nová správa IDC vytvorená z iniciatívy spoločnosti OKI. Za rok tak plytvanie časom zamestnancov predstavuje viac ako dva pracovné mesiace.

V uplynulých rokoch došlo k rýchlemu rastu možností prístupu k informáciám. Objem dát, ktorý firmy získavajú, sa zvýšil medzi rokmi 2010 – 2015 šesťkrát a rast bude pokračovať podobným tempom. Výzvou pre firmy je, aby takto prichádzajúce informácie dávali zmysel a ich spracovanie prebiehalo cenovo a časovo čo najefektívnejším spôsobom. Ďalším trendom je vyhodnocovanie prevádzkových nákladov súvisiacich s tlačou a hľadanie spôsobov, ako svoje činnosti zjednodušiť. Tretím trendom je dopad stále mobilnejších pracovných síl, kde by malo do roku 2018 75 % zamestnancov pracovať z mobilných zariadení doma, na cestách alebo z kancelárií. Tento faktor vytvára potrebu prístupu k zabezpečeným informáciám, ktoré pracovníci potrebujú „kedykoľvek a odkiaľkoľvek“.

V ére cloudu môžu pokročilé funkcie novej generácie inteligentných multifunkčných tlačiarní hrať kľúčovú rolu v modernizácii pracoviska,“ potvrdzuje Terry Kawashima, riaditeľ OKI Europe.

Tvárou v tvár prístupu k väčším objemom digitalizovaných informácií prieskum IDC varuje, že spoločnosti musia venovať dôkladnú pozornosť prístupu k dátam a ich zabezpečeniu. Podľa najnovších zistení však celých 75 % európskych malých a stredných podnikov nemá zavedené žiadne postupy zabezpečenia dokumentov, napríklad používateľské ID, a je tak potenciálne vystavených bezpečnostným hrozbám.

Aby inteligentné multifunkčné tlačiarne vyhoveli novým požiadavkám, musia byť schopné tlačiť bez problémov zo všetkých typov mobilných zariadení. Musia zároveň umožňovať bezpečnú tlač z mobilných zariadení tak, aby bola zaistená ochrana pred stratou či zneužitím informácií. Zariadenia môžu vo firme automatizovať zavedené postupy a rýchlo zaistiť nárast produktivity. Podľa zistení IDC inteligentné multifunkčné tlačiarne spĺňajú požiadavky 70 % európskych firiem, ktoré sa chystajú prijať nástroje automatizácie práce s dokumentmi a zvýšiť tak produktivitu zamestnancov.

Rozsiahle portfólio inteligentných multifunkčných tlačiarní OKI ponúka firmám mnoho nástrojov, ako zlepšiť spôsob, ktorým sa dokumenty v organizácii spracovávajú a spravujú, a pomôcť tak zvýšiť efektivitu. V reakcii na kľúčové kancelárske trendy identifikované spoločnosťou IDC tieto výkonné multifunkčné tlačiarne spájajú sofistikovaný softvér s pokročilými technológiami a zaručujú najvyššiu úroveň podpory zabezpečenej tlače z tabletov a smartfónov, navýšenie produktivity a zároveň zlepšenie vstupu, spracovania a výstupu dokumentov pomocou vstavaného systému sXP (smart Extendable Platform) spoločnosti OKI.

Na získanie ďalších informácií navštívte www.oki.cz/smartmfps.

Zobrazit Galériu
Autor: TS OKI

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá