Image
23.3.2016 0 Comments

Neefektívna práca s dokumentmi znižuje produktivitu až o 20 percent

Činnosti súvisiace s dokumentmi prispievajú každoročne až k 20 % strate produktivity, uvádza nová správa IDC vytvorená z iniciatívy spoločnosti OKI. Za rok tak plytvanie časom zamestnancov predstavuje viac ako dva pracovné mesiace.

V uplynulých rokoch došlo k rýchlemu rastu možností prístupu k informáciám. Objem dát, ktorý firmy získavajú, sa zvýšil medzi rokmi 2010 – 2015 šesťkrát a rast bude pokračovať podobným tempom. Výzvou pre firmy je, aby takto prichádzajúce informácie dávali zmysel a ich spracovanie prebiehalo cenovo a časovo čo najefektívnejším spôsobom. Ďalším trendom je vyhodnocovanie prevádzkových nákladov súvisiacich s tlačou a hľadanie spôsobov, ako svoje činnosti zjednodušiť. Tretím trendom je dopad stále mobilnejších pracovných síl, kde by malo do roku 2018 75 % zamestnancov pracovať z mobilných zariadení doma, na cestách alebo z kancelárií. Tento faktor vytvára potrebu prístupu k zabezpečeným informáciám, ktoré pracovníci potrebujú „kedykoľvek a odkiaľkoľvek“.

V ére cloudu môžu pokročilé funkcie novej generácie inteligentných multifunkčných tlačiarní hrať kľúčovú rolu v modernizácii pracoviska,“ potvrdzuje Terry Kawashima, riaditeľ OKI Europe.

Tvárou v tvár prístupu k väčším objemom digitalizovaných informácií prieskum IDC varuje, že spoločnosti musia venovať dôkladnú pozornosť prístupu k dátam a ich zabezpečeniu. Podľa najnovších zistení však celých 75 % európskych malých a stredných podnikov nemá zavedené žiadne postupy zabezpečenia dokumentov, napríklad používateľské ID, a je tak potenciálne vystavených bezpečnostným hrozbám.

Aby inteligentné multifunkčné tlačiarne vyhoveli novým požiadavkám, musia byť schopné tlačiť bez problémov zo všetkých typov mobilných zariadení. Musia zároveň umožňovať bezpečnú tlač z mobilných zariadení tak, aby bola zaistená ochrana pred stratou či zneužitím informácií. Zariadenia môžu vo firme automatizovať zavedené postupy a rýchlo zaistiť nárast produktivity. Podľa zistení IDC inteligentné multifunkčné tlačiarne spĺňajú požiadavky 70 % európskych firiem, ktoré sa chystajú prijať nástroje automatizácie práce s dokumentmi a zvýšiť tak produktivitu zamestnancov.

Rozsiahle portfólio inteligentných multifunkčných tlačiarní OKI ponúka firmám mnoho nástrojov, ako zlepšiť spôsob, ktorým sa dokumenty v organizácii spracovávajú a spravujú, a pomôcť tak zvýšiť efektivitu. V reakcii na kľúčové kancelárske trendy identifikované spoločnosťou IDC tieto výkonné multifunkčné tlačiarne spájajú sofistikovaný softvér s pokročilými technológiami a zaručujú najvyššiu úroveň podpory zabezpečenej tlače z tabletov a smartfónov, navýšenie produktivity a zároveň zlepšenie vstupu, spracovania a výstupu dokumentov pomocou vstavaného systému sXP (smart Extendable Platform) spoločnosti OKI.

Na získanie ďalších informácií navštívte www.oki.cz/smartmfps.

Zobrazit Galériu
Autor: TS OKI

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá