Image
16.4.2015 0 Comments

Naživo: Huawei predstavil P8, novú vlajkovú loď na rok 2015. Na svoje si prídu aj hánky a hlas

P8-2_.jpg Z pohľadu technológií inovatívna a z hľadiska biznisu iniciatívna čínska spoločnosť Huawei predstavila v Londýne svoj nový revolučný smartfón P8 ktorý spája technológie, dizajn, módu a umenie. Mali sme možnosť byť pritom. Z uvedenia prinášame krátke video a informácie o novom telefóne. Kompletné video a podrobnú recenziu nájdete v májovom PC REVUE.

Už dejisko podujatia Billingsgate - stredisko módy a umenia dávalo tušiť, že sa bude jednať o kombináciu technológií a štýlu. Genius loci miesta uvedenia nového telefónu spôsobilo, že v duchu prezentáci „otca" moderných smartfónov Steve Jobsa sme už len čakali, kedy Richard Yu generálny riaditeľ spotrebiteľskej divízie spoločnosti Huawei Consumer Business Group ukáže legendárnu snímku s križovatkou humanitných vied a technológií. Nový telefón od Huawei je z hľadiska dizajnu a vyváženosti hardvéru a softvéru skutočne vydarený kúsok.

Richard Yu generálny riaditeľ spotrebiteľskej divízie spoločnosti Huawei Consumer Business Group demonštruje spoluprácu smartfónu P8 s inteligentným náramkom Huawei Talkband B2.

Richard Yu.jpg

Hliníkové telo telefónu P8 je vyrobené z jediného kusu pieskovaného hliníka. Môžete do neho vložiť buď dve SIM karty, alebo jednu kartu SIM a jednu Mikro SD. Pri uvedení na slovenskom trhu bude spočiatku dostupná jednosimková verzia. Samozrejmosťou je podpora 4G siete. Srdcom telefónu je nový procesor Kirin 930, ktorý poskytuje o 20 percent vyšší výkon, než konkurenčné prístroje s podobnou životnosťou batérie. Batéria 2600 mAh poskytne dostatok energie na jeden a pol dňa bežného, alebo deň intenzívneho používania. 5,2″ displej využíva technológiu IPS-neo. Hladký zadný kryt tela telefónu je vyrobený z ocele.

P8.jpg

Huawei prináša revolúciu aj v dotykovom ovládaní, do ktorého sa už nezapájajú len brušká prstov, ale aj hánky. Dvojitým poklepaním sa zobrazí celá obrazovka, zatiaľ čo nakreslením kruhu na displej používateľ zosníma zobrazený obsah. Na tlačovej konferencii bola prezentovaná aj možnosť vyhľadať telefón stratený v byte hlasovým povelom.

Najviac boli zdôrazňované optimalizované komunikačné schopnosti a možnosti fotoaparátu. P8 sa dokáže spojiť so službami v roamingových sieťach približne trikrát rýchlejšie než bežné modely telefónov. Vďaka technológii Signal+ a duálnej anténe je vylúčený jav známy ako antenagate, kedy dotyk prsta na nevhodnom mieste zníži citlivosť antény. Keď je jeden koniec antény zakrytý prstom a signál zoslabne, P8 okamžite prepne na druhý koniec antény.

Vďaka optickému stabilizátoru obrazu s rozsahom až 1,2° dokáže smartfón potlačiť chvenie pri držaní prístroja tak, aby boli zábery ostré. Novinkou je aj štvorfarebný senzor RGBW, ktorý pri vysokom kontraste zvyšuje jas o 32 percent, a v prostredí s nízkou hladinou osvetlenia ho znižuje o 78 percent. Signálový procesor redukuje šum a automaticky deteguje typ scény.

Na tlačovej konferencii bol prestavená aj phablet variant Huawei P8 max so 6,8 palcovým displejom a veľkokapacitnou batériou. Cena P8 začína na 499€ a P8 max na 549 €. Dostupnosť v českej republike ihneď, na Slovensku v júni 2015.


Ľuboslav Lacko, Londýn


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá