Image
16.4.2015 0 Comments

Naživo: Huawei predstavil P8, novú vlajkovú loď na rok 2015. Na svoje si prídu aj hánky a hlas

P8-2_.jpg Z pohľadu technológií inovatívna a z hľadiska biznisu iniciatívna čínska spoločnosť Huawei predstavila v Londýne svoj nový revolučný smartfón P8 ktorý spája technológie, dizajn, módu a umenie. Mali sme možnosť byť pritom. Z uvedenia prinášame krátke video a informácie o novom telefóne. Kompletné video a podrobnú recenziu nájdete v májovom PC REVUE.

Už dejisko podujatia Billingsgate - stredisko módy a umenia dávalo tušiť, že sa bude jednať o kombináciu technológií a štýlu. Genius loci miesta uvedenia nového telefónu spôsobilo, že v duchu prezentáci „otca" moderných smartfónov Steve Jobsa sme už len čakali, kedy Richard Yu generálny riaditeľ spotrebiteľskej divízie spoločnosti Huawei Consumer Business Group ukáže legendárnu snímku s križovatkou humanitných vied a technológií. Nový telefón od Huawei je z hľadiska dizajnu a vyváženosti hardvéru a softvéru skutočne vydarený kúsok.

Richard Yu generálny riaditeľ spotrebiteľskej divízie spoločnosti Huawei Consumer Business Group demonštruje spoluprácu smartfónu P8 s inteligentným náramkom Huawei Talkband B2.

Richard Yu.jpg

Hliníkové telo telefónu P8 je vyrobené z jediného kusu pieskovaného hliníka. Môžete do neho vložiť buď dve SIM karty, alebo jednu kartu SIM a jednu Mikro SD. Pri uvedení na slovenskom trhu bude spočiatku dostupná jednosimková verzia. Samozrejmosťou je podpora 4G siete. Srdcom telefónu je nový procesor Kirin 930, ktorý poskytuje o 20 percent vyšší výkon, než konkurenčné prístroje s podobnou životnosťou batérie. Batéria 2600 mAh poskytne dostatok energie na jeden a pol dňa bežného, alebo deň intenzívneho používania. 5,2″ displej využíva technológiu IPS-neo. Hladký zadný kryt tela telefónu je vyrobený z ocele.

P8.jpg

Huawei prináša revolúciu aj v dotykovom ovládaní, do ktorého sa už nezapájajú len brušká prstov, ale aj hánky. Dvojitým poklepaním sa zobrazí celá obrazovka, zatiaľ čo nakreslením kruhu na displej používateľ zosníma zobrazený obsah. Na tlačovej konferencii bola prezentovaná aj možnosť vyhľadať telefón stratený v byte hlasovým povelom.

Najviac boli zdôrazňované optimalizované komunikačné schopnosti a možnosti fotoaparátu. P8 sa dokáže spojiť so službami v roamingových sieťach približne trikrát rýchlejšie než bežné modely telefónov. Vďaka technológii Signal+ a duálnej anténe je vylúčený jav známy ako antenagate, kedy dotyk prsta na nevhodnom mieste zníži citlivosť antény. Keď je jeden koniec antény zakrytý prstom a signál zoslabne, P8 okamžite prepne na druhý koniec antény.

Vďaka optickému stabilizátoru obrazu s rozsahom až 1,2° dokáže smartfón potlačiť chvenie pri držaní prístroja tak, aby boli zábery ostré. Novinkou je aj štvorfarebný senzor RGBW, ktorý pri vysokom kontraste zvyšuje jas o 32 percent, a v prostredí s nízkou hladinou osvetlenia ho znižuje o 78 percent. Signálový procesor redukuje šum a automaticky deteguje typ scény.

Na tlačovej konferencii bol prestavená aj phablet variant Huawei P8 max so 6,8 palcovým displejom a veľkokapacitnou batériou. Cena P8 začína na 499€ a P8 max na 549 €. Dostupnosť v českej republike ihneď, na Slovensku v júni 2015.


Ľuboslav Lacko, Londýn


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá