Image
23.10.2015 0 Comments

Naštartujte sa pre prácu i zábavu s dvojicou noviniek od Lenovo VIBE P1 a P1m

VIBE P1 a P1m sú určené pre tých, ktorí sú neustále v pohybe, pýšia sa masívnou batériou a špeciálnym prepínačom pre šetrenie energie.

Spoločnosť Lenovo dňa 22. októbra 2015 na Slovensku uviedla dva nové výkonné modely smartfónov VIBE P1 a P1m. Svoje uplatnenie nájdu najmä u náročnejších užívateľov, ktorí sú aktívni v práci aj osobnom živote. Novinky im poskytnú spoľahlivosť v oblasti výdrže batérie a možnosť pripojenia na sieť 4G LTE.

Okrem výnimočnej výdrže batérie sú P1 a P1m vybavené manuálnym prepínačom pre šetrenie energie, ktorý optimalizuje chod zariadenia a predĺži životnosť batérie. Novinky sú vybavené aj funkciou OTG (On-The-Go) nabíjania, s ktorou môžu nabíjať ostatné zariadenia, ako napr. bluetooth slúchadlá alebo dokonca iný smartfón. Novinky sú poháňané výkonnými procesormi, ktoré zvládajú aplikácie, či hry a podporujú sieť 4G LTE pre rýchle pripojenie a prístup k online obsahu.


Ohúri vás výkonom

VIBE P1 disponuje extrémnou 5000 mAh batériou, vďaka ktorej sa môže pochváliť prvenstvom vo svojej triede. Smartfón tak vydrží fungovať celý deň bez nutnosti nabíjania. Okrem manuálneho prepínača pre šetrenie energie, ktorý predlžuje výdrž batérie a tiež funkcie OTG (On-The-Go) nabíjania ponúka možnosť 24W rýchleho nabíjania, s ktorým sa batéria telefónu nabije na 100% za 2 hodiny a 40 minút, prípadne 15 minút nabíjania ponúkne 3 hodiny hovoru.

Vo vnútri VIBE P1 nájdete osemjadrový 1.5GHz 64-bitový procesor Qualcomm® Snapdragon™ 615, ktorý bezproblémovo zvláda spustenie viacerých aplikácií naraz. Na zabezpečenie rýchleho a neprerušovaného surfovania na internete podporuje okrem spomínanej siete 4G LTE aj 5G WiFi, prostredníctvom funkcie Wi-Fi Boost, ktorá zabezpečí lepšiu rýchlosť a dosah Wi-Fi pripojenia. P1 dokážete taktiež spárovať s celou škálou smart zariadení, od slúchadiel, kamery až po televízory, a to použitím bezdrôtovej technológie NFC (Near-Field Communication). Viac pohodlia a lepšie zabezpečenie zariadenia zaručí zabudovaný skener odtlačkov prstov na hlavnom tlačidle, ktorý slúži na odomknutie čiernej obrazovky.

VIBE P1_Gold_Hero_06.jpg

Lepšiu kvalitu zvuku prináša Smart PA technológia. P1 má uzavretú zvukovú komoru pre lepšiu rezonanciu a lepšie basy pre všetky druhy multimediálnych požiadaviek. Smartfón je vybavený 13MP zadným fotoaparátom s PDAF technológiou rýchleho zaostrovania a 5MP selfie fotoaparátom s viacerými režimami fotenia a "skrášľovacími" prvkami.

VIBE P1 vás zláka svojim prémiovým dizajnom a štíhlym hliníkovým rámom (po stranách s hrúbkou len 4 mm). Rafinovane zaoblený kovový kryt ponúka lepšiu ergonómiu pri držaní smartfónu. Displej je vyrobený zo skla Gorillia Glass 3.

Menší brat VIBE P1m využíva kapacitne menšiu, no aj tak dlhotrvajúcu 4000 mAh batériu s funkciou rýchleho nabíjania, ktorá užívateľom umožňuje rýchle nabitie, keď sa ponáhľajú. Smartfón je pripravený aj na neočakávané situácie. Vďaka povrchovej úprave nano technológiou P2i je odolný voči ošpliechaniu vodou alebo rozliatemu nápoju.

P1m nezaostáva ani vo výkone. Vo vnútri smartfónu sa okrem veľkokapacitnej batérie ukrýva aj výkonný štvorjadrový 64-bitový procesor s frekvenciou 1,0 GHz, 2 GB RAM pamäte a 16 GB internej pamäte s možnosťou rozšírenia o 32 GB kartou microSD.

VIBE P1 je dostupný v platinovej a grafitovej šedej. P1m ponúkne dve elegantné prevedenia, ónyxovo čiernu a perleťovo bielu.

Ceny pre P1 a P1m

Výkonnejšia novinka VIBE P1 štartuje na cene 349 EUR. VIBE P1m doslova prekvapí svojou cenovkou 199 EUR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá