12.10.2015 0 Comments

Naše pracovisko je mobilné a mobilní sme aj pri hľadaní práce

Štúdia 2015 Work Trends Study spoločnosti Adecco prezentuje kľúčové poznatky a odporúčania pre nábory zamestnancov cez sociálne siete, digitálnu reputáciu a novovznikajúce trendy pracoviska budúcnosti.

Spoločnosť Adecco Group, globálny líder v poskytovaní HR riešení, publikovala štúdiu 2015 Work Trends Study. Kľúčové poznatky poukazujú na čoraz mobilnejšie hľadanie práce a mobilnejšie pracoviská. Prínos sociálnych sietí pri hľadaní práce a nábore sa takisto stáva viac a viac dôležitým. Navyše sa objavujú nové trendy, ako je „smartworking", ktoré ovplyvnia pracovné prostredie spoločností a budú vyžadovať nový prístup k tradičnému vzťahu medzi zamestnávateľom a zamestnancom.

Prieskumu spoločnosti Adecco sa zúčastnilo viac ako 31 tisíc uchádzačov o prácu a viac ako 4 100 náborových pracovníkov z 26 krajín. Respondenti zdieľali ich názory a skúsenosti s využitím sociálnych sietí počas náboru a pri hľadaní práce.

Analyzované dáta poskytujú ucelený pohľad na využitie sociálnych sietí pre profesionálne účely, ich efektivitu pri priraďovaní uchádzačov o prácu s dostupnými pozíciami, na relevantnosť „online reputácie" a jej vplyv na nábor, ako aj nové trendy typu „smartworking", podľa ktorého bude flexibilita kľúčovou vlastnosťou práce v budúcnosti. Kľúčové poznatky obsahujú viacero zaujímavých faktorov, ktoré môžu pomôcť HR pracovníkom aj uchádzačov zefektívniť ich online aktivitu.

LinkedIn je aj naďalej najobľúbenejšia sociálna sieť pre profesionálne účely a to pre náborových pracovníkov (61%) aj uchádzačov (34%). Facebook je sociálna sieť, ktorú nemožno ignorovať v rámci sociálnych aktivít, vrátane osobnej prezentácie. Uchádzačom o prácu rastie pravdepodobnosť, že ich oslovia náboroví pracovníci, so zvyšujúcim sa počtom sociálnych sietí, ktoré používajú. Ak je uchádzač aktívny na jednej sociálnej sieti, pravdepodobnosť, že ho náborový pracovník osloví, je 16%. V prípade, že uchádzač využíva všetkých 5 najväčších sociálnych sietí, je to až 46%.„Nie je náhoda, že mobilné zariadenia a sociálne siete zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu aj v našom profesionálnom živote. Na sociálnych sieťach nechávame odtlačky svojej identity a zvykli sme si, že vo vrecku nosíme vševediace zariadenie, ktoré nám odpovie na naše otázky. Tie, ktoré sa týkajú pracovných príležitostí nevynímajúc," hovorí Ivana Heretik Vačoková zo spoločnosti Adecco Slovakia.

Štúdia takisto zdôrazňuje, že záujemcovia o prácu sú viac mobilní, ako náboroví pracovníci. 65% uchádzačov pravidelne alebo niekedy používa mobilné zariadenie pre hľadanie práce. V prípade HR pracovníkov, ktorí hľadajú vhodného kandidáta, je to 41%.

Výsledky štúdie prezradili aj to, že flexibilita v práci bude v budúcnosti kľúčová a prinesie nové možnosti na pracoviská. Hoci väčšina uchádzačov a viac ako polovica HR pracovníkov o koncepte s názvom „smartworking" nikdy nepočula, koncept integrácie týchto riešení do ich každodenných povinností ich veľmi zaujal. Uchádzači o prácu sú novému konceptu viac otvorení, náboroví pracovníci sú ostražitejší. Smartworking a ďalšie nové koncepty ovplyvnia vzťahy medzi zamestnancami a zamestnávateľom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá