Image
12.2.2014 0 Comments

Náramok Razer Nabu oslovil viac ako 10 000 developerov

Razer_nabu_smartband.jpg Spoločnosť Razer tohto roku upútala na konferencii CES v Las Vegas predstavením úplne modulárneho počítača a takisto náramkom Nabu. Práve náramok sa stal viac populárnym, ako sa sprvu očakávalo.

Náramok obsahuje dvojicu displejov, ktoré zobrazujú niekoľko dostupných funkcií. Displej OLED sa používa na rýchle informovanie dotyčného o volaniach, SMS, upozorneniach (tak ako sme zvyknutí pri hodinkách Galaxy Gear), druhý displej zase informuje používateľa podrobnejšie, nielen miniatúrnymi náhľadmi.

Nabu je vybavený senzormi na sledovanie zdravotného stavu, prípadne pulzu pri behu - skrátka obsahuje monitorovacie senzory. Takisto umožňuje používateľovi komunikovať s okolitým svetom, zobrazovať notifikácie zo sociálnych sietí či párovať sa z mobilnými telefónmi a tabletmi na základe technológie Bluetooth.

Razer_comms_png1.png

Práve tieto veci upútali vývojárov na konferencii a 24 hodín po skončení CES 2014 sa spoločnosti Razer ozvalo až 10 000 individuálnych developerov, ktorí mali záujem spolupracovať a podieľať sa na vývoji tohto náramku. Je teda už isté, že náramok nebude mať o aplikácie núdzu. Nabu získal aj cenu portálu Engadget - People's Choice (teda výber ľudí).

Razer je hlavne spoločnosť, ktorá sa zameriava na tvorbu herných zariadení a aplikácií. Je teda veľká šanca, že Nabu bude plne spolupracovať so zariadeniami spoločnosti Razer viac ako s inými značkami. Spoločnosť sa nechala počuť, že výborným implementovaním náramku by bolo prepojiť ho s aplikáciami typu TeamSpeak, Ventrilo či Razer Comms (VoIP). Možnosťou je aj plná kompatibilita s herným Razer Edge, kde by náramok zase plnil akúsi informatívnu funkciu.

Uvidíme, ako sa celá situácia vyvinie, momentálne však môžeme povedať, že Razer trafil naozaj do čierneho a spoločnosť sa po tablete Edge uberá správnym smerom.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá