Image
12.2.2014 0 Comments

Náramok Razer Nabu oslovil viac ako 10 000 developerov

Razer_nabu_smartband.jpg Spoločnosť Razer tohto roku upútala na konferencii CES v Las Vegas predstavením úplne modulárneho počítača a takisto náramkom Nabu. Práve náramok sa stal viac populárnym, ako sa sprvu očakávalo.

Náramok obsahuje dvojicu displejov, ktoré zobrazujú niekoľko dostupných funkcií. Displej OLED sa používa na rýchle informovanie dotyčného o volaniach, SMS, upozorneniach (tak ako sme zvyknutí pri hodinkách Galaxy Gear), druhý displej zase informuje používateľa podrobnejšie, nielen miniatúrnymi náhľadmi.

Nabu je vybavený senzormi na sledovanie zdravotného stavu, prípadne pulzu pri behu - skrátka obsahuje monitorovacie senzory. Takisto umožňuje používateľovi komunikovať s okolitým svetom, zobrazovať notifikácie zo sociálnych sietí či párovať sa z mobilnými telefónmi a tabletmi na základe technológie Bluetooth.

Razer_comms_png1.png

Práve tieto veci upútali vývojárov na konferencii a 24 hodín po skončení CES 2014 sa spoločnosti Razer ozvalo až 10 000 individuálnych developerov, ktorí mali záujem spolupracovať a podieľať sa na vývoji tohto náramku. Je teda už isté, že náramok nebude mať o aplikácie núdzu. Nabu získal aj cenu portálu Engadget - People's Choice (teda výber ľudí).

Razer je hlavne spoločnosť, ktorá sa zameriava na tvorbu herných zariadení a aplikácií. Je teda veľká šanca, že Nabu bude plne spolupracovať so zariadeniami spoločnosti Razer viac ako s inými značkami. Spoločnosť sa nechala počuť, že výborným implementovaním náramku by bolo prepojiť ho s aplikáciami typu TeamSpeak, Ventrilo či Razer Comms (VoIP). Možnosťou je aj plná kompatibilita s herným Razer Edge, kde by náramok zase plnil akúsi informatívnu funkciu.

Uvidíme, ako sa celá situácia vyvinie, momentálne však môžeme povedať, že Razer trafil naozaj do čierneho a spoločnosť sa po tablete Edge uberá správnym smerom.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá