Image
12.2.2014 0 Comments

Náramok Razer Nabu oslovil viac ako 10 000 developerov

Razer_nabu_smartband.jpg Spoločnosť Razer tohto roku upútala na konferencii CES v Las Vegas predstavením úplne modulárneho počítača a takisto náramkom Nabu. Práve náramok sa stal viac populárnym, ako sa sprvu očakávalo.

Náramok obsahuje dvojicu displejov, ktoré zobrazujú niekoľko dostupných funkcií. Displej OLED sa používa na rýchle informovanie dotyčného o volaniach, SMS, upozorneniach (tak ako sme zvyknutí pri hodinkách Galaxy Gear), druhý displej zase informuje používateľa podrobnejšie, nielen miniatúrnymi náhľadmi.

Nabu je vybavený senzormi na sledovanie zdravotného stavu, prípadne pulzu pri behu - skrátka obsahuje monitorovacie senzory. Takisto umožňuje používateľovi komunikovať s okolitým svetom, zobrazovať notifikácie zo sociálnych sietí či párovať sa z mobilnými telefónmi a tabletmi na základe technológie Bluetooth.

Razer_comms_png1.png

Práve tieto veci upútali vývojárov na konferencii a 24 hodín po skončení CES 2014 sa spoločnosti Razer ozvalo až 10 000 individuálnych developerov, ktorí mali záujem spolupracovať a podieľať sa na vývoji tohto náramku. Je teda už isté, že náramok nebude mať o aplikácie núdzu. Nabu získal aj cenu portálu Engadget - People's Choice (teda výber ľudí).

Razer je hlavne spoločnosť, ktorá sa zameriava na tvorbu herných zariadení a aplikácií. Je teda veľká šanca, že Nabu bude plne spolupracovať so zariadeniami spoločnosti Razer viac ako s inými značkami. Spoločnosť sa nechala počuť, že výborným implementovaním náramku by bolo prepojiť ho s aplikáciami typu TeamSpeak, Ventrilo či Razer Comms (VoIP). Možnosťou je aj plná kompatibilita s herným Razer Edge, kde by náramok zase plnil akúsi informatívnu funkciu.

Uvidíme, ako sa celá situácia vyvinie, momentálne však môžeme povedať, že Razer trafil naozaj do čierneho a spoločnosť sa po tablete Edge uberá správnym smerom.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá