Image
27.8.2014 0 Comments

Náramok Myo bude spolupracovať s Google Glass a umožní ovládanie pohybmi svalov

myo_control.jpg Náramok Myo, produkt kanadského startupu Thalmic Lab umožňujúci ovládanie zariadení gestami bez použitia kamery, bude spolupracovať s množstvom inteligentných okuliarov vrátane Google Glass, Recon Jet či Epson Moverio.

Náramok využíva elektromyografiu - meria elektrické impulzy, ktoré vznikajú pri pohybe svalov. Zariadenie tieto impulzy spracuje a premení ich do formy používateľských príkazov. Ak si používateľ nasadí náramok na ruku, senzory na ňom začnú snímať všetky pohyby svalov a zápästia, pričom sledujú aj pozíciu ruky v priestore.

Platforma Myo + Smartglasses je komplexné riešenie pre pracovníkov v teréne. O tom, ako bude fungovať, pripravila spoločnosť sériu videí na svojom kanáli na YouTube.


Keďže Google Glass predstavuje v súčasnosti najvyspelejšie inteligentné okuliare, je najvhodnejší na spoluprácu s náramkom Myo.

Myo sa má uviesť na trh v septembri za 149 dolárov, no už nejaký čas si ho možno predobjednať na stránkach Thalmic Lab. Výrobca však nezameral svoj produkt na spotrebiteľský trh, ale na použitie v rozličných priemyselných odvetviach. Preto spolupracuje s rôznymi vývojármi softvéru, ako je napr. APX Labs, ktorý vytvoril pre platformu softvér na práce v teréne, či Augmedix, ktorý vypracoval aplikáciu pre oblasť zdravotníctva na interakciu lekára a pacienta. Spoločnosť Bridgit vytvorila softvér pre stavebných robotníkov a Recon zasa pre pracovníkov v teréne, napr. pre cyklistických kuriérov.

Zdroj: forbes.com
cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá