Image
27.8.2014 0 Comments

Náramok Myo bude spolupracovať s Google Glass a umožní ovládanie pohybmi svalov

myo_control.jpg Náramok Myo, produkt kanadského startupu Thalmic Lab umožňujúci ovládanie zariadení gestami bez použitia kamery, bude spolupracovať s množstvom inteligentných okuliarov vrátane Google Glass, Recon Jet či Epson Moverio.

Náramok využíva elektromyografiu - meria elektrické impulzy, ktoré vznikajú pri pohybe svalov. Zariadenie tieto impulzy spracuje a premení ich do formy používateľských príkazov. Ak si používateľ nasadí náramok na ruku, senzory na ňom začnú snímať všetky pohyby svalov a zápästia, pričom sledujú aj pozíciu ruky v priestore.

Platforma Myo + Smartglasses je komplexné riešenie pre pracovníkov v teréne. O tom, ako bude fungovať, pripravila spoločnosť sériu videí na svojom kanáli na YouTube.


Keďže Google Glass predstavuje v súčasnosti najvyspelejšie inteligentné okuliare, je najvhodnejší na spoluprácu s náramkom Myo.

Myo sa má uviesť na trh v septembri za 149 dolárov, no už nejaký čas si ho možno predobjednať na stránkach Thalmic Lab. Výrobca však nezameral svoj produkt na spotrebiteľský trh, ale na použitie v rozličných priemyselných odvetviach. Preto spolupracuje s rôznymi vývojármi softvéru, ako je napr. APX Labs, ktorý vytvoril pre platformu softvér na práce v teréne, či Augmedix, ktorý vypracoval aplikáciu pre oblasť zdravotníctva na interakciu lekára a pacienta. Spoločnosť Bridgit vytvorila softvér pre stavebných robotníkov a Recon zasa pre pracovníkov v teréne, napr. pre cyklistických kuriérov.

Zdroj: forbes.com
cnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá