Image
11.7.2014 0 Comments

Náramok KizON od LG umožní sledovať deti na diaľku

LG_KizON.jpg Spoločnosť LG po svojich smart hodinkách G Watch so systémom Android Wear predstavila ďalšie zariadenie z oblasti nositeľnej elektroniky. Ide o náramok KizON, určený predovšetkým deťom. Vďaka zabudovanému GPS a pripojeniu k internetu cez Wi-Fi môže náramok poskytovať rodičom v reálnom čase informácie o pohybe ich detí.

KizON je vybavený tlačidlom One Step Direct Call, ktoré umožní rodičom ľahko sa skontaktovať so svojimi deťmi. Ak dieťa nezareaguje na volanie z prednastaveného telefónneho čísla do 10 sekúnd, KizON sa automaticky pripojí k hovoru, takže rodič môže počúvať cez vstavaný mikrofón.

Ďalšia užitočná funkcia je Location Reminder umožňujúca rodičom nastaviť prístroj tak, aby poskytoval lokalizačné informácie o deťoch v konkrétnom čase v priebehu dňa.

kizon.jpg

Náramok má pamäť s kapacitou 64 MB RAM a 125 MB ROM, rozmery 34,7 × 55,2 × 13,9 mm a obsahuje 400 mAh batériu, ktorá po úplnom nabití vydrží na 36 hodín používania. Rodičia dostanú upozornenie prostredníctvom svojich smartfónov, keď kapacita batérie klesne pod 25 %.

Na upútanie pozornosti detí bude náramok zdobený populárnymi kreslenými postavičkami a dodávať sa bude v troch farbách - modrej, ružovej a zelenej.

KizON sa najprv dostane na trh v Južnej Kórei a v priebehu tretieho štvrťroka sa objaví aj v Severnej Amerike a Európe. Cena zatiaľ nebola zverejnená.

Zdroj: thenextweb.com
lgnewsroom.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá