Image
11.7.2014 0 Comments

Náramok KizON od LG umožní sledovať deti na diaľku

LG_KizON.jpg Spoločnosť LG po svojich smart hodinkách G Watch so systémom Android Wear predstavila ďalšie zariadenie z oblasti nositeľnej elektroniky. Ide o náramok KizON, určený predovšetkým deťom. Vďaka zabudovanému GPS a pripojeniu k internetu cez Wi-Fi môže náramok poskytovať rodičom v reálnom čase informácie o pohybe ich detí.

KizON je vybavený tlačidlom One Step Direct Call, ktoré umožní rodičom ľahko sa skontaktovať so svojimi deťmi. Ak dieťa nezareaguje na volanie z prednastaveného telefónneho čísla do 10 sekúnd, KizON sa automaticky pripojí k hovoru, takže rodič môže počúvať cez vstavaný mikrofón.

Ďalšia užitočná funkcia je Location Reminder umožňujúca rodičom nastaviť prístroj tak, aby poskytoval lokalizačné informácie o deťoch v konkrétnom čase v priebehu dňa.

kizon.jpg

Náramok má pamäť s kapacitou 64 MB RAM a 125 MB ROM, rozmery 34,7 × 55,2 × 13,9 mm a obsahuje 400 mAh batériu, ktorá po úplnom nabití vydrží na 36 hodín používania. Rodičia dostanú upozornenie prostredníctvom svojich smartfónov, keď kapacita batérie klesne pod 25 %.

Na upútanie pozornosti detí bude náramok zdobený populárnymi kreslenými postavičkami a dodávať sa bude v troch farbách - modrej, ružovej a zelenej.

KizON sa najprv dostane na trh v Južnej Kórei a v priebehu tretieho štvrťroka sa objaví aj v Severnej Amerike a Európe. Cena zatiaľ nebola zverejnená.

Zdroj: thenextweb.com
lgnewsroom.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá