11.9.2012 0 Comments

Nakupujte múdro vďaka internetovým porovnávačom cien

Slováci sú sporivý národ, čo sa dobre ukazuje na vysokej návštevnosti zľavových serverov, na ktorých sa dá nakupovať za skupinové ceny a výrazne ušetriť. Stále viac rastie tiež obľuba internetových porovnávačov cien tovarov a služieb a pomaly sa aj v tomto segmente začíname približovať západným trhom. Online porovnávač cien tovaru Najlepsie-ceny.sk prináša niekoľko zaujímavých tipov ako a k čomu porovnávače pri vašich nákupoch na internete využívať.

Čo je internetový porovnávač cien a ako funguje?
Porovnávač cien je internetová stránka alebo aplikácia, ktorá združuje stovky až tisícky internetových obchodov a priehľadne zobrazuje ich produkty podľa rozličných kritérií (ceny tovaru alebo služby, dostupnosti, značky, certifikátu kvality).

Podľa prieskumu Najlepsie-ceny.sk strávi zákazník pri separátnom hľadaní produktu v internetových obchodoch približne 30 minút na internete. Naopak, ak využije porovnávač cien môže sa doba strávená hľadaním na internete skrátiť mnohonásobne, až na necelú pol minútu. „Väčšina slovenských užívateľov internetu zatiaľ pri nakupovaní na internete a hľadaní tovaru navštevuje veľmi zdĺhavo a jednotlivo e-shopy, ktoré pozná a zložito si porovnáva ceny produktu pred tým, než sa rozhodne pre nákup. Tento proces je nielenže časovo náročný, ale v dnešnej dobe ho môžeme označiť za prežitok, pretože porovnávače cien urobia všetku prácu automaticky za vás - rýchlo, za niekoľko desiatok sekúnd, a prehľadne zobrazia vami hľadaný produkt a už do troch kliknutí nájdete želaný tovar namiesto trávenia desiatok minút prehľadávaním konkrétnych stránok s neistým výsledkom," popisuje projektová manažérka Najlepsie-ceny.sk Zuzana Ondrejová.

Aké sú hlavné výhody porovnávačov cien pre užívateľov?
Šetria peniaze - pri nákupe vybavenia do domácnosti môžete ušetriť až niekoľko sto Eur.
Šetria čas - zákazník nemusí dlho hľadať najlepšiu cenu na internete, všetko má na jedno kliknutie.
Záruka kvality - porovnávače cien združujú väčšinou iba preverené a kvalitné e-shopy.
Poradenstvo - na porovnávačoch cien existujú služby, ktoré radia užívateľom, napr. ako vybrať správny fotoaparát, čo všetko nakúpiť pred svadbou, alebo na čo nezabudnúť, keď čakáte prírastok do rodiny, a podobne.

Hromadné zľavy
Najlepsie-ceny.sk ako jeden z prvých porovnávačov cien spustil službu umožňujúcu porovnávanie ponúk väčšiny zľavových serverov hromadného nakupovania na slovenskom trhu. Užívatelia tak na jednom mieste, v kategórii http://www.najlepsie-ceny.sk/hromadne-slevy nájdu aktuálne ponuky zľavových serverov prehľadne zoradené podľa miest a účelu ponúkaného tovaru či služby.

Servery hromadného nakupovania sú na slovenskom trhu hitom, preto sme sa rozhodli na túto popularitu a rastúci záujem užívateľov reagovať a v spolupráci s našimi partnermi sme spustili túto službu aj na Najlepsie-ceny.sk. Naši zákazníci oceňujú nástroj, ktorý im pomáha rýchlo a ľahko sa zorientovať v záplave ponúk zliav viac ako 25 serverov tohto typu, ktoré na Slovensku pôsobia," dodáva Zuzana Ondrejová.

V SR minulého roku využívalo internetové porovnávače cien približne 22% internetových nakupujúcich. V neďalekom Nemecku cez porovnávače cien nakupuje až cez 60% užívateľov (internetu).


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Biznis

Problémy s mobilom Note 7 budú Samsung stáť vyše 5 mld. USD

15.10.2016 00:10

Zastavenie výroby smartfónu Galaxy Note 7 bude juhokórejskú spoločnosť Samsung Electronics stáť zhruba 3 mld. USD v tomto a nasledujúcom štvrťroku, čiže celkové náklady stiahnutia budú prinajmenšom 5, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá