9.7.2014 0 Comments

Najvýkonnejšie projektory Epson na pevnú inštaláciu s ultra vysokým svetelným výkonom

Spoločnosť Epson predstavila jedenásť nových výkonných projektorov, ktoré nepochybne ďalej upevnia jej vedúcu pozíciu na trhu s projektormi na pevnú inštaláciu. Nový rad EB-Z11000 je určený najmä na použitie vo veľkých miestnostiach a prezentačných priestoroch pre viac ako 60 osôb. Zahŕňa prvé projektory Epson, ktoré v rozlíšení WUXGA dosahujú svetelný výkon až 10 000 lúmenov.

Napriek tomu že boli produkty radu EB-Z11000 primárne navrhnuté pre veľké priestory, jednotlivé modely majú veľký potenciál presadiť sa aj v segmente prenájmu projekčnej techniky. Oslovia tiež zákazníkov, hľadajúcich riešenia pre digitálnu reklamu, pretože pri všetkých projektoroch radu EB-Z11000 je možné využiť funkciu zobrazenia na výšku, čo je pre účinnú prezentáciu mnohých reklamných nápisov a pútačov ideálne.

Roman Vejražka, Business Account Manager VI spoločnosti Epson Europe, vysvetľuje: „Uvedením nového radu EB-Z11000 posilnila spoločnosť Epson svoju pozíciu na trhu s projektormi na pevnú inštaláciu. Nové modely projektorov s jedinečnou 3LCD technológiou nájdu široké využitie nielen v zasadacích miestnostiach, univerzitných posluchárňach, múzeách a konferenčných centrách, ale hodia sa do akéhokoľvek prostredia, kde je potrebné zabezpečiť maximálne jasný a ostrý obraz pri rôznych svetelných podmienkach."

Všetky projektory Epson, vrátane radu EB-Z11000, sú vybavené najmodernejšími technológiami a flexibilnými funkciami. Základom je unikátna pokročilá 3LCD technológia spoločnosti Epson, ktorá je zárukou kvalitného a výnimočne jasného obrazu vo fantasticky živých farbách, a to pri akýchkoľvek svetelných podmienkach, dokonca aj pri dennom svetle. Vďaka panelom 3LCD je možné dosiahnuť dokonalý obraz s rovnako vysokým bielym a farebným svetelným výstupom.

Inštalácia nových projektorov je veľmi jednoduchá. S novým unikátnym objektívom s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou je možné prispôsobiť sa požiadavkám daným konkrétnou miestnosťou. Voliteľný objektív LU02 umožňuje umiestniť projektory veľmi blízko k projekčnej ploche bez toho, aby tým utrpela kvalita alebo rozmery premietaného obrazu. Vďaka unikátnemu pomeru projekčnej vzdialenosti tohto objektívu 0,64-0,77 : 1 sú nové modely EB-Z11000 skvelým riešením aj v prípade, že nie je k dispozícii dostatok priestoru na inštaláciu. Všetky modely sú navyše kompatibilné aj s ostatnými voliteľnými objektívmi Epson radu Z.

Nové projektory sú vybavené aj ďalšími všestrannými funkciami: všetky modely je možné napríklad inštalovať v rozsahu otočenia 360 stupňov a vďaka širokému rozsahu posunu objektívu ich je možné flexibilne natáčať podľa potreby všetkými smermi. K dispozícii je rozhranie Wi-Fi a tiež rozhranie HDBaseT, ktoré umožňuje pripojenie až piatich zdrojov obrazu pomocou jediného kábla. Na kalibráciu môže užívateľ využiť skúšobné obrazce, funkcia Epson „Super Resolution" poskytuje ostrejší obraz a funkcia „edge blending" slúži na skladanie obrazu z viacerých projektorov.

11 nových modelov radu EB-Z11000 bude k dispozícii buď v bielej alebo čiernej verzii.

Súčasťou radu EB-Z11000 je päť projektorov s rozlíšením WUXGA, pričom štyri z nich sú vybavené vstupmi SDI na veľkoplošnú projekciu obrazového signálu vo vysokom rozlíšení a technológiou interpolácie na plynulejšie zobrazenie pohyblivých snímok. Biely EB-Z10000U a čierny EB-Z10005U so svetelnosťou 10 000 lúmenov predstavujú najvýkonnejšie projektory s rozlíšením WUXGA, aké kedy spoločnosť Epson vyvinula. Biely EB-Z9870U a čierny EB-Z9875U dosahujú svetelný výkon 8 700 lúmenov v rozlíšení WUXGA, zatiaľ čo EB-Z9750U ponúka svetelnosť 7 500 lúmenov (aj v rozlíšení WUXGA).

Rad EB-Z11000 ďalej zahŕňa tri biele projektory s rozlíšením WXGA - ide o EB-Z11000W (11 000 lúmenov), EB-Z9900W (9 200 lúmenov) a EB-Z9800W (8 300 lúmenov). Biely EB-Z11000 a čierny EB-Z11005 dosahujú svetelný výkon 11 000 lúmenov v rozlíšení XGA. Model EB-Z9870 potom ponúka svetelnosť 8 700 lúmenov v rozlíšení XGA.

Projektory radu EB-Z11000 budú uvedené na trh v lete 2014.

Hlavné vlastnosti:

 • Svetelný výkon až 11 000 lúmenov
 • Vysoké rozlíšenie až do WUXGA
 • Technológia 3LCD
 • Režim zobrazenia na výšku
 • Jedinečný objektív LU02 s pomerom projekčnej vzdialenosti 0,64-0,77 : 1
 • Pripojenie cez rozhranie HDBaseT a Wi-Fi
 • Štyri modely so vstupom SDI
 • Funkcia Epson „Super Resolution"
 • Interpolácia snímok na rozlíšenie WUXGA
 • Funkcia korekcie bodu a oblúka na dokonalú projekciu na nerovných projekčných plochách
 • Kompatibilné so všetkými dostupnými objektívmi Epson radu Z


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Unibail-Rodamco, Niantic a Pokémon vstúpili do partnerstva zameraného na mobilnú aplikáciu Pokémon Go

13.01.2017 08:30

Spoločnosť Unibail-Rodamco, ktorá je najväčšou obchodno-realitnou skupinou v Európe, uzatvára v spolupráci s nadnárodnou spoločnosťou The Pokémon Company International partnerstvo so softvérovým vývoj ...

Tlačové správy

Canon získava popredného výrobcu zdravotníckych zariadení Toshiba Medical Systems a vytvára z neho svoju dcérsku spoločnosť

13.01.2017 08:20

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, oznámila, že na základe kladného rozhodnutia regulačných orgánov jej predstavenstvo odsúhlasilo prevod akcií japonskej spoločnosti Tos ...

Tlačové správy

Viac ako 1,6 milióna ponúknutých miest – taký bol prvý rok BlaBlaCar na Slovensku a v Čechách

13.01.2017 08:18

Celosvetová platforma pre spolujazdu BlaBlaCar vstúpila na slovenský a český trh pred rokom. Za ten čas stihli vodiči ponúknuť na spolujazdu 1 682 217 miest. Prebrázdili dokopy trasu dlhú takmer 136 m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá