Image
24.11.2015 0 Comments

Najväčší projekt na Kickstarteri sa skončil fiaskom. 3,4 milióna eur za minidron Zano sa zľahlo pod zem

Po tom, čo sa na Kickstarteri objavil atraktívne vyzerajúci projekt, ktorého cieľom bolo zhotoviť miniatúrny dron - dostatočne malý na to, aby sa majiteľovi zmestil do dlane, a dostatočne šikovný na to, aby dokázal natáčať HD videá, ktoré by sa bezprostredne po nahratí odosielali priamo do smartfónu - sa na jeho realizáciu vyzbieralo takmer 3,4 milióna eur. Vtedy ešte nikto netušil, že spoločnosť, ktorá mala stáť za výrobou drona Zano, skončí skôr, než by poriadne začala.

Kampaň miniatúrneho drona Zano, ktorá sa rekordne rýchlo prepracovala na prvú priečku a stala sa tak najväčším projektom na portáli Kickstarter, sa skončila fiaskom. Najprv odstúpil firemný riaditeľ, následne spoločnosť, ktorá za projektom stála, vydala vyhlásenie, v ktorom prispievateľom s ľútosťou oznámila svoju likvidáciu. Podľa jej slov sa snažila výrobu dronov Zano rozbehnúť a zefektívniť. Dokonca vraj viac než 600 kusov dronov zaslala svojim majiteľom, ale pre zlú kvalitu nahrávania, malú výdrž batérie a chýbajúce hlasové ovládanie musela výrobu zastaviť.


Keďže Kickstarter vo svojich podmienkach nikde nezaručuje náhradu škody pri kolapse projektu, je zrejmé, že viac ako 12-tisíc prispievateľov ostane bez peňazí.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá