Image
8.2.2016 0 Comments

Najnovšiu verziu OS Android Marshmallow zatiaľ nepoužíva takmer nikto

Pre niekoho to možno bude znieť prekvapivo, no najnovšia verzia OS Android zatiaľ nezažíva obrovský nárast počtu inštalácií. Najmä v porovnaní so štatistikami z minulosti.

Z celkového množstva zariadení s Androidom si jeho šiestu verziu užíva zatiaľ iba 1,2 % používateľov. V skutočnosti je to nárast oproti údajom z minulého mesiaca, ktoré hovorili o podiele 0,7 % na všetkých inštaláciách. Tieto údaje sú založené na prieskume spoločnosti Google. Jeho výsledky po týždňovom zisťovaní na Google Play Store jasne naznačujú, že nová verzia OS nevyvoláva medzi používateľmi veľké počiatočné nadšenie.

Príčiny by mohli spočívať v obave, že zariadenie nebude s novou verziou fungovať celkom korektne. Bezvýznamné nebudú zrejme ani očakávania, že obľúbené aplikácie ešte nebudú s novou verziu Androidu kompatibilné, a predpoklad používateľov, že nový OS neprinesie oproti minulému výraznejšie výhody.

Pochopiteľne, rozšíreniu nového systému nepomáha ani minimálne množstvo výrobcov smartfónov, ktorí už ponúkli trhu príslušné zariadenia či aspoň upgrade. Marshmallow možno nájsť predinštalovaný iba na Nexuse 5X a 6P. Spoločnosť LG ním postupne upgraduje svoju vlajkovú loď G4. Tým sa krátky zoznam končí. Ostatní výrobcovia zatiaľ iba deklarujú, že majú v pláne nový systém na svoje zariadenia inštalovať tento rok. Pozitívnou pre väčšie množstvo používateľov by mohla byť správa Samsungu o tom, že modely Galaxy S6 a S6 Edge sú už pripravené na prechod na Android 6.0.1. Kedy sa k nám tento upgrade dostane, nevieme, no jeho distribúcia by sa mala začať v Južnej Kórei.

Na porovnanie, Android 5.0 Lollipop po prvom mesiaci od uvedenia na trh disponoval podielom 34,1% na všetkých inštaláciách a jeho predchodca Android 4.4 KitKat si rovnako rýchlo získal 35,5 %. Rozdiel je teda obrovský a možno aj trochu paradoxne je KitKat zatiaľ najpoužívanejší variant. Predpokladá sa, že ho Lollipop prekoná v budúcom mesiaci. Fakt, že piata verzia Androidu ešte stále nezískala prvenstvo, je ďalší kúsok do skladačky o vlažnom prijatí šiestej verzie.

Ak sa zaujímate o to, aká je popularita Jelly Bean (4.1 - 4.3.1), počet inštalácií tohto OS pomaly klesá, no stále si z trhového koláča ukrajuje takmer štvrtinu s aktuálnym množstvom 23,9 % všetkých inštalácií. Perličkou je dnes už zastaraný Android Froyo (2.2 - 2.2.3), ktorým disponuje 0,1 % zariadení, čo je v porovnaní s najnovším variantom relatívne veľa. Pochopiteľne, že tieto zariadenia už upgrade na novšie OS nikdy nedostanú, takže konzervatívnejší používatelia sa ich ešte nejaký čas budú držať.

Zdroj: cnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá