Image
8.2.2016 0 Comments

Najnovšiu verziu OS Android Marshmallow zatiaľ nepoužíva takmer nikto

Pre niekoho to možno bude znieť prekvapivo, no najnovšia verzia OS Android zatiaľ nezažíva obrovský nárast počtu inštalácií. Najmä v porovnaní so štatistikami z minulosti.

Z celkového množstva zariadení s Androidom si jeho šiestu verziu užíva zatiaľ iba 1,2 % používateľov. V skutočnosti je to nárast oproti údajom z minulého mesiaca, ktoré hovorili o podiele 0,7 % na všetkých inštaláciách. Tieto údaje sú založené na prieskume spoločnosti Google. Jeho výsledky po týždňovom zisťovaní na Google Play Store jasne naznačujú, že nová verzia OS nevyvoláva medzi používateľmi veľké počiatočné nadšenie.

Príčiny by mohli spočívať v obave, že zariadenie nebude s novou verziou fungovať celkom korektne. Bezvýznamné nebudú zrejme ani očakávania, že obľúbené aplikácie ešte nebudú s novou verziu Androidu kompatibilné, a predpoklad používateľov, že nový OS neprinesie oproti minulému výraznejšie výhody.

Pochopiteľne, rozšíreniu nového systému nepomáha ani minimálne množstvo výrobcov smartfónov, ktorí už ponúkli trhu príslušné zariadenia či aspoň upgrade. Marshmallow možno nájsť predinštalovaný iba na Nexuse 5X a 6P. Spoločnosť LG ním postupne upgraduje svoju vlajkovú loď G4. Tým sa krátky zoznam končí. Ostatní výrobcovia zatiaľ iba deklarujú, že majú v pláne nový systém na svoje zariadenia inštalovať tento rok. Pozitívnou pre väčšie množstvo používateľov by mohla byť správa Samsungu o tom, že modely Galaxy S6 a S6 Edge sú už pripravené na prechod na Android 6.0.1. Kedy sa k nám tento upgrade dostane, nevieme, no jeho distribúcia by sa mala začať v Južnej Kórei.

Na porovnanie, Android 5.0 Lollipop po prvom mesiaci od uvedenia na trh disponoval podielom 34,1% na všetkých inštaláciách a jeho predchodca Android 4.4 KitKat si rovnako rýchlo získal 35,5 %. Rozdiel je teda obrovský a možno aj trochu paradoxne je KitKat zatiaľ najpoužívanejší variant. Predpokladá sa, že ho Lollipop prekoná v budúcom mesiaci. Fakt, že piata verzia Androidu ešte stále nezískala prvenstvo, je ďalší kúsok do skladačky o vlažnom prijatí šiestej verzie.

Ak sa zaujímate o to, aká je popularita Jelly Bean (4.1 - 4.3.1), počet inštalácií tohto OS pomaly klesá, no stále si z trhového koláča ukrajuje takmer štvrtinu s aktuálnym množstvom 23,9 % všetkých inštalácií. Perličkou je dnes už zastaraný Android Froyo (2.2 - 2.2.3), ktorým disponuje 0,1 % zariadení, čo je v porovnaní s najnovším variantom relatívne veľa. Pochopiteľne, že tieto zariadenia už upgrade na novšie OS nikdy nedostanú, takže konzervatívnejší používatelia sa ich ešte nejaký čas budú držať.

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá