SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Najlepšie tablety pre Android i Windows

Archív NXT
0

Po pokojnejšom minulom mesiaci sa nám na testovacom stole objavilo opäť väčšie množstvo tabletov. Testované kúsky potešili rôznorodosťou a niektorými zaujímavými funkciami, pričom medzi recenzovanými zariadeniami nechýbali ani horúce novinky, ako je Samsung Galaxy Note 8.0 alebo ASUS Fonepad.

Androidové tablety

ASUS Fonepad

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Spoločnosť ASUS vytvorila v spolupráci s Googlom obľúbený tablet Nexus 7. Neskôr, už na vlastnú päsť, vyrobil ASUS zariadenie MeMo Pad, ktoré je dostupné v 7-palcovej a 10-palcovej verzii. Obe tieto zariadenia sme si už v PC REVUE predstavili. Hoci 7-palcový MeMo Pad pôsobil ako mladší súrodenec Nexusu 7, mal horší dizajn a hardvérová výbava bola slabšia.

fonepad1.jpg

ASUS však tieto nedostatky odstránil rýchlo a výsledkom je ASUS Fonepad. Tento tablet zaujme svojím názvom - Fonepad je iné usporiadanie slov Pad a Fone, ktoré tvoria názov ďalšieho produktu tohto výrobcu, inteligentného telefónu s dokovacou stanicou vo forme tabletu. Fonepad síce nie je tablet, ktorý sa dokáže zmenšiť do tela telefónu, no ponúka funkciu telefonovania.

Pravdepodobne sa nenájde nikto, kto by nahradil svoj telefón tabletom. Hoci Fonepad umožňuje telefonovať, táto funkcia bude predstavovať záložné riešenie, ak sa vám vybije telefón. Vtedy naozaj radi využijete na telefonovanie aj tablet. Z Fonepadu sme počas testovania skúšali telefonovať, a hoci ide spočiatku o nezvyčajný pocit, prístroj sa drží v jednej ruke pomerne pohodlne a kvalita audioprenosu je takisto na veľmi dobrej úrovni. Jediná pripomienka k telefonovaniu z tabletu: Fonepad si musíte správne priložiť k uchu, aby ste druhého účastníka hovoru dobre počuli.

fonepad2.jpg

Prejdime k zariadeniu. Fonepad na prvý pohľad pripomína Nexus 7 aj MeMo Pad, na rozdiel od týchto tabletov však disponuje dokonale hladkým chrbtom. Komu na Nexuse prekážali vrúbky, ten nový dizajn Fonepadu ocení. Prístroj nás prekvapil aj kovovým šasi a vzhľadom na cenu produktu ponúka elegantné telo a kvalitnú konštrukciu. MeMo Pad sa nám na prvý pohľad nepáčil, v tomto prípade to bolo presne naopak.

Sedempalcový displej využíva technológiu IPS a ponúka už takmer štandardné rozlíšenie 1280 × 800. Rozdiel oproti 7-palcovému Memo Padu je na prvý pohľad zrejmý, ku kvalite displeja nemáme pripomienky. Zaujímavá je voľba procesora - ASUS osadil prístroj procesorom Intel Atom Z2420 s frekvenciou 1,2 GHz. V tejto súvislosti dodajme, že hoci výsledky benchmarku nie sú veľmi lákavé, tablet reagoval pružne a zahrali sme si aj 3D hry, aj keď s nízkym nastavením detailov. Fonepad rozhodne svojím výkonom nepatrí do high-endu, ale je veľmi dobre optimalizovaný, pohodlne sa s ním pracuje a ponúka slušnú životnosť batérie - v rámci testovania sme namerali 8,5 hodín v strednej záťaži. Ak nechcete tablet iba na hranie, Fonepad vám odporúčame. Testovaný model disponoval 16 GB úložiskom, používateľ má k dispozícii 11 GB. Nechýba podpora karty microSD - čítačka kariet je spoločne so slotom na SIM karty skrytá na chrbte zariadenia v hornej časti.

Vo výsledku máme z Fonepadu dobrý pocit. ASUS odstránil všetky nedostatky 7" Memo Padu, pridal možnosť telefonovania a výsledkom je Fonepad. Za dobrú cenu ponúka kvalitnú a elegantnú konštrukciu a rozumný výkon na bežné činnosti.

Cena: 219 EUR
Zapožičal: ASUS

iconBIT NetTAB Space III

So značkou iconBIT sa pravdepodobne stretávate prvýkrát, tablet NetTAB Space III však ponúka zaujímavú hardvérovú výbavu za lákavú cenu. Inak povedané, displej Retina za necelých 240 EUR, 9,7-palcový displej s rozlíšením 2048 × 1536 s technológiou IPS je hlavný dôvod, prečo si tento tablet zaslúži pozornosť. Výkon zariadenia zodpovedá použitému displeju - dvojjadrový procesor Cortex-A9 s frekvenciou 1,6 GHz ponúka dostatok výkonu, aby používateľ mohol naplno využiť ponúkané rozlíšenie pri bežnej práci.

iconbit.jpg

3D hry s maximálnym nastavením detailov si však v tomto ultravysokom rozlíšení nevychutnáte. Výdrž batérie je štandardná, takmer 6 hodín, no v tomto segmente sme sa už stretli pri podobnej výbave aj s polovičnou výdržou. Čo sa tabletu týka, neponúka žiadnu pridanú hodnotu. Zariadenie využíva operačný systém Android 4.1.1, súčasťou balenia sú viac-menej iba aplikácie Google.

Naša kritika smeruje na dizajn a konštrukciu. Tablet aj napriek hrúbke 9,2 mm pôsobí masívnym dojmom, a hoci sa snaží podobať na iPad, kvalitu a eleganciu tabletu od Applu nedosahuje. V prípade testovaného kusa bolo dokonca pri stlačení mierne cítiť labilitu displeja na ľavej strane. Zarazilo nás aj rozdelenie fyzických tlačidiel - vedľa nastavenia hlasitosti sa nachádza tlačidlo s nápisom ESC, ktoré si minimálne pri prvom stretnutí pomýlite s tlačidlom na vypnutie/zapnutie zariadenia. To je samostatne umiestnené na boku. Portová výbava je štandardná - port micro USB a slot na karty microSD. Nechýba ani predná a zadná kamera.

iconBIT NetTAB Space III je štandardný tablet bez pridanej hodnoty. Poteší jeho pekný displej s vysokým rozlíšením.

Cena: 239,88 EUR
Zapožičal:
AGEM Computers

Samsung Galaxy Note 8.0

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Nielen ASUS Fonepad dokáže telefonovať, ale aj nový Samsung Galaxy Note s 8-palcovým displejom. Ten má oproti Fonepadu o jeden palec väčší displej, čo môže niekomu prekážať pri držaní tabletu v jednej ruke - zariadenie je o 1,5 cm širšie a najmä používatelia s kratšími prstami budú mať s držaním menšie problémy.

note1.jpg

Nový Galaxy Note však toho ponúka oveľa viac ako len funkciu telefonovania. Podobne ako v prípade ostatných produktov Note je samozrejmé využitie stylusu, ktorý sa nachádza v základnom balení. Note ponúka niekoľko aplikácií, ktoré stylus využívajú a ponúkajú pridanú používateľskú hodnotu - či už to je aplikácia Poznámky S, ktorú s obľubou používa aj náš šéfredaktor, alebo Paper Artist, kde si môžete kresliť. Túto kresliacu aplikáciu ocenia najmä deti. Stylus však využijete aj počas bežnej práce - napr. ak budete pri pozeraní videa pohybovať stylusom nad časovou osou, na príslušnom mieste sa zobrazí náhľad s obrázkom. Na používanie stylusu sme si rýchlo zvykli, ide o intuitívny spôsob ovládania, ktorý je v niektorých prípadoch pohodlnejší ako klasické dotykové ovládanie pomocou prstov. Potešilo nás aj prispôsobenie operačného systému, ktorý rozpozná, že používateľ vytiahol pero, a automaticky mu ponúkne zoznam poznámok. Ak pero zabudnete mimo tabletu a odídete od neho, tablet vás na to upozorní.

Nový Galaxy Note z hľadiska dizajnu neprekvapil. Či už ide o biele plastové telo, oblé hrany, alebo celý dizajn a kvalitu konštrukcie, vyzerá rovnako ako ostatné produkty Galaxy. Rovnaká je aj softvérová výbava, ktorá zároveň predstavuje dôvod, prečo si vybrať tento tablet, a nie konkurenciu. Galaxy Note 8.0 môžete ovládať pomocou hlasu, funkcia S Voice umožňuje hlasovo upravovať nastavenia zariadenia (napr. zapni Wi-Fi), nastavovať budík, zavolať žiadanej osobe, spustiť aplikáciu alebo aktualizovať sociálnu sieť. Využitie je rôznorodé, ale podobne ako v prípade Siri v zariadeniach s iOS slovenčina zatiaľ nie je podporovaná.

note2.jpg

V rámci testovania nás potešila najmä funkcia Multi View. Tú možno aktivovať dlhým podržaním tlačidla späť - následne sa na obrazovke objaví špeciálny panel so zoznamom aplikácií. Tieto aplikácie sa dajú používať v režime rozdelenej obrazovky. Ide o užitočnú funkciu, ktorú využijete napr. v prípade, že potrebujete mať vedľa seba otvorený dokument a internetový prehliadač. Hoci Multi View podporuje iba niektoré aplikácie, ich zoznam je v podstate postačujúci - nechýba podpora sociálnych sietí, internetového prehliadača, kancelárskeho balíka atď. Túto funkciu sme si počas testovania obľúbili, je užitočná a používateľovi poskytuje reálnu pridanú hodnotu. Keďže ide o funkciu, ktorá je súčasťou nadstavby Androidu od Samsungu, u konkurencie sa s ňou nestretnete.

Čo sa hardvéru týka, Galaxy Note je najvýkonnejšie zariadenie v rámci testovaných tabletov. Prístroj je vybavený 4-jadrovým procesorom Exynos 4412 s frekvenciou 1,6 GHz a operačnou pamäťou s veľkosťou 2 GB RAM. Testovaný model ponúkal 16 GB dátové úložisko, používateľ mal k dispozícii približne 9 GB. Čítačka kariet microSD však podporuje karty s kapacitou až 64 GB. Batéria poskytla v rámci testovania 6-hodinovú životnosť. Dodajme, že 8-palcový displej má rozlíšenie 1280 × 800.

Galaxy Note 8.0 patrí medzi to najlepšie, čo môže náročný používateľ nájsť na trhu androidových tabletov. Chválime pridanú hodnotu, ktorú ponúka funkcia Multi View a ďalšie funkcie od Samsungu. Výborný je aj stylus a jeho využitie pri práci s operačným systémom, resp. pri tvorbe poznámok. V tomto smere nemá Galaxy Note na trhu konkurenciu, ale pripravte sa, že za toto zariadenie zaplatíte o niečo viac než za bežný tablet s Androidom.

Cena: od 399 EUR za Wi-Fi a 509 EUR za Wi-Fi + 3G
Zapožičal: Samsung

tablety-tab1.jpg

tablety-tab2.jpg


Tablety s Windows

Acer Iconia Tab W700

Jeden z prvých tabletov s operačným systémom Windows 8, ktorý sme recenzovali, bol model Acer Iconia Tab W510. Ponúkal sa za veľmi dobrú cenu, niekomu však mohlo prekážať plastové telo a konštrukcia. V prípade testovaného modelu Iconia Tab W700 sú tieto vyhrady odstránené.

acer.png

W700 disponuje masívnou hliníkovou konštrukciou. Telo je na dotyk pevné, konštrukcia výborná. Negatívom je síce o niečo vyššia hmotnosť, ale v prípade tohto tabletu sa nebudete báť, že by ste ho počas cestovania zlomili alebo inak poškodili. Iconia Tab W700 sa nám zapáčila už na prvý pohľad. Okrem kvalitnej konštrukcie potešil aj 11,6-palcový displej s full HD rozlíšením 1920 × 1080 a procesor Intel Core i3-2365M s pracovnou frekvenciou 1,40 GHz. V kombinácii s operačnou pamäťou s veľkosťou 4 GB ponúka toto riešenie približne dvojnásobný výkon v porovnaní s tabletmi s procesorom Intel Atom Z2760, aspoň na základe výsledkov benchmarku PCMark 7. Keďže je použitý procesor z generácie Sandy Bridge, grafický čip Intel HD Graphics 3000 disponuje asi o 20 % menším grafickým výkonom ako aktuálna generácia. Na hranie 3D hier si však tablet nekupuje asi nikto, takže grafický čip využijete najmä v aplikáciách, ktoré podporujú hardvérovú akceleráciu pomocou grafiky, napr. pri sledovaní videa.

Testovaná 64 GB verzia ponúka približne 23 GB voľného miesta, zvyšok zaberá operačný systém a softvér. Batéria vydržala v Battery Eater teste takmer 3 hodiny, samozrejme, v rámci bežnej práce poskytuje dlhšiu životnosť.

W700 nás potešil aj obalom s hardvérovou klávesnicou, ktorý bol súčasťou základného balenia. Tento obal v kombinácii s tabletom pôsobí ako kniha a zariadenie chráni z oboch strán. Hardvérová klávesnica sa pri práci hodí, zamrzí absencia touchpadu. K tabletu teda musíte pripojiť myš pomocou technológie Bluetooth alebo cez port USB, vtedy vám plnohodnotne nahradí notebook, aj keď so slabšou portovou výbavou - na klávesnici sa porty nenachádzajú, tablet poskytuje jeden port USB 3.0 a výstup HDMI.

Cena: od 699 EUR
Zapožičal:
Acer

Dell Latitude 10

Dell má ako jeden z mála výrobcov aj tablet s procesorom ARM a systémom Windows RT. Ten (XPS 10) sme vám v PC REVUE predstavili už dávnejšie. Teraz sme mali možnosť otestovať Dell Latitude 10 s procesorom Intel Atom.

dell.jpg

Tento tablet poskytuje z hľadiska hardvérovej výbavy rovnaké vybavenie ako iné zariadenia, ktoré sú postavené na platforme Atom. V praxi to znamená procesor Intel Atom Z2760 s frekvenciou 1,8 GHz, 2 GB RAM a 32-bitový operačný systém. Zariadenia sa tak odlišujú iba z hľadiska konštrukcie, dizajnu a ponúkanej portovej výbavy, prípadne dokovacej stanice a/alebo stylusu. Na druhej strane, hoci je výkon týchto zariadení nižší v porovnaní s tabletmi s Intel Core, výdrž batérie je lepšia. Dell Latitude 10 vydržal v Battery Eater teste 5,5 hodiny.

Tablet má čierne pogumované šasi, no aj napriek tomu si zachováva punc elegancie. Konštrukcia je pevná, tablet pôsobí kvalitným dojmom. Jedinú pripomienku máme ki rámu okolo displeja, ktorý by mohol byť menší. Zaujímavá je vymeniteľná batéria, priamo v balení sme mali pribalenú ďalšiu s kapacitou 60 watthodín. Priamo na tablete sa nachádza aj čítačka klasických kariet SD, výstup miniHDMI a port USB 2.0; 10,1-palcový displej IPS ponúka štandardné rozlíšenie 1366 × 768.

Pretože Dell Latitude 10 je navrhnutý na využitie v biznise, k dispozícii je aj dokovacia stanica. Tá kombinuje pogumované a kovové šasi a poskytuje 4 porty USB, plnohodnotný eternetový port a bežný výstup HDMI. Dokovacia stanica zároveň slúži ako stojan a poskytuje vhodný sklon na prácu. Pre používateľa ide o výbornú pomôcku, v kombinácii s externým monitorom premení tablet na takmer plnohodnotný počítač. Zariadenie ponúka aj voliteľnú podporu modulu TPM a ďalších riešení zabezpečenia. Poteší aj stylus, ktorý značne uľahčuje prácu s tabletom, najmä ak práve nepoužívate dokovaciu stanicu, resp. externú myš. Na záver dodajme, že tento tablet je k dispozícii vo viacerých vyhotoveniach - predáva sa aj verzia s nevymeniteľnou batériou a model bez stylusu.

Cena: 724 Eur
Zapožičal: Dell

HP ElitePad

Ďalší tablet, ktorý je určený do prostredia biznisu, HP ElitePad, nás prekvapil už počas vybaľovania. Disponuje totiž atraktívnym dizajnom, ktorý by sa skôr hodil do spotrebiteľského segmentu. Na druhej strane zariadenie neponúka prakticky nijakú portovú výbavu. Na tele nenájdete ani jeden port USB, čítačka kariet microSD je spoločne so slotom na SIM karty schovaná v tele a bez kancelárskej sponky sa k nim nedostanete.

hp.jpg

Odpoveď na otázku prečo je zrejmá - HP k tabletu ponúka množstvo príslušenstva. My sme testovali dokovaciu stanicu, ktorá má audiovýstup, jeden port USB 3.0 a tri USB 2.0, plnohodnotný eternet a výstup HDMI a VGA. Podobne ako tablet Dell aj ElitePad s dokovacou stanicou si môžete jednoducho premeniť na bežný počítač, hoci výkon bude aj v tomto prípade pre použitý procesor značne nižší. K ElitePadu možno dokúpiť aj príslušenstvo Productivity Jacket. Tento obal poskytuje dva porty USB, plnohodnotný výstup HDMI a klasickú čítačku kariet, čo značne zlepšuje možnosti konektivity. Na druhej strane tento obal nie je odpoveď na otázku, prečo tablet disponuje takou chudobnou výbavou.

Ako sme už naznačili, ElitePad využíva procesor Intel Atom. Ďalej poskytuje 2 GB RAM, rozlíšenie iba 1280 × 800 a dátové úložisko až do veľkosti 64 GB. V takom prípade má používateľ k dispozícii približne 36 GB voľného miesta. 10,1-palcový displej je vystužený ochranným sklom Corning Gorilla Glass 2.

ElitePad sa snaží nahradiť diskutabilnú hardvérovú výbavu softvérom a ponúka riešenie zabezpečenia HP Client Security. Okrem iného poskytuje používateľovi podporu služieb Computrace a Sparekey, kódovanie disku, správcu hesiel, bezpečnosti a poverení.

Bez ohľadu na to však považujeme HP ElitePad za mierne kontroverzný tablet. Od firemného tabletu by sme očakávali vyššie rozlíšenie displeja a lepšiu výbavu v základnom balení bez nutnosti kupovať ďalšie príslušenstvo. Na druhej strane chválime dizajn, ElitePad patrí medzi najkrajšie tablety s Windows 8, čo však ocenia prevažne bežní používatelia.

Cena: od 630 EUR, dokovacia stanica 77 EUR
Zapožičal: HP

Lenovo ThinkPad Tablet 2

Prehliadku nových tabletov s procesorom Intel Atom ukončíme novinkou od Lenova. ThinkPad Tablet 2 disponuje na pohľad najtenším dizajnom, aj keď ElitePad je o málinko tenší. Zároveň ide o najľahší tablet z trojice Dell Latitude 10, HP ElitePad, Lenovo a ponúka aj pridanú hodnotu vo forme stylusu v základnom balení.

lenovo.jpg

Hoci plastové telo nie je na pohľad také elegantné ako kovová konštrukcia v prípade ElitePadu, ThinkPad ponúka používateľovi iné výhody. V prvom rade je to spomínaná nízka hmotnosť, ďalej slušná portová výbava - výstup miniHDMI, sloty na karty microSD a SIM a plnohodnotný port USB 2.0. To všetko ponúka ThinkPad v základnej výbave, pričom súčasťou tela je aj odkladací priestor na stylus, ktorý je súčasťou balenia.

ThinkPad disponuje 10,1-palcovým displejom IPS so štandardným rozlíšením 1366 × 768. Štandardný je aj procesor Intel Atom Z2760 a operačná pamäť s veľkosťou 2 GB RAM. V rámci testovania sme mali možnosť vyskúšať 32 GB verziu tabletu, ktorá po nainštalovaní ponúka 11,4 GB voľného priestoru, a 64 GB verziu - tá používateľovi poskytne takmer 33 GB.

Pre používateľov, ktorí chcú ThinkPad Tablet 2 používať naozaj efektívne, má Lenovo voliteľné príslušenstvo vo forme hardvérovej klávesnice - stojana. Toto príslušenstvo má plastové telo, a hoci na pohľad nepôsobí veľmi elegantne, poskytuje potrebnú funkcionalitu. Bluetoothová klávesnica je porovnateľná s klávesnicami v notebookoch, písanie je rýchle a pohodlné, znamená teda prínos v oblasti produktivity. Zároveň poskytuje aj klasický červený trackpad, v kombinácii s dvojicou tlačidiel možno pomocou tohto príslušenstva ovládať aj myš.

Ťažko povedať, ktorý z trojice tabletov s procesorom Intel Atom je najlepší. Výrobcovia predstavili rôzne riešenia, ktoré sa líšia v dizajne, konštrukcii aj cene. Ponúkaná funkcionalita je však vo všetkých prípadoch rovnaká, takže záleží iba na používateľovi, ktoré riešenie sa mu zapáči, resp. ho osloví.

Cena: od 599 EUR, klávesnica 130 EUR
Zapožičal: Lenovo


Samsung ATIV Smart PC Pro

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Zariadenie s názvom Samsung ATIV Smart PC je tablet s procesorom Intel Atom. No model Pro je vybavený procesorom Intel Core i5, čím poskytuje značný nárast výkonu. ATIV Smart PC Pro je najvýkonnejšie zariadenie, ktoré sme v rámci tohto článku mali možnosť otestovať, a zároveň ide o jeden z najvýkonnejších tabletov s Windows 8, ktoré sú momentálne dostupné na trhu. Samsung v prípade konceptu zariadení ATIV Smart PC ide správnou cestou - koncept sme chválili už pri recenzovaní pôvodnej verzie s Intelom Atom. Nová verzia Pro však robí z tohto tabletu plnohodnotnú náhradu za notebook.

ativ1.jpg

Dôvodom je kompletná výbava. V balení sa nachádza okrem tabletu aj stylus a dokovacia stanica s hardvérovou klávesnicou a touchpadom. Stylus je výborná pomôcka, ktorú využijete najmä v desktopovom prostredí - v ňom sme v rámci testovania pracovali najčastejšie a stylus nám okrem iného výrazne uľahčil prácu so súbormi. Ak chcete na tablete pracovať v desktopovom rozhraní, no nechcete k nemu pripojiť externú myš alebo dokovaciu stanicu, stylus je povinnosť.

Na druhej strane dokovacia stanica premení tablet na notebook. Klávesnica poskytuje rovnakú funkcionalitu ako v prípade notebooku a to isté môžeme povedať aj o touchpade. V kombinácii s dokovacou stanicou zabudnete, že máte pred sebou tablet, zariadenie budete považovať za klasický notebook - dokovacia stanica dokonca ponúka ďalšiu dvojicu portov USB 2.0. Na tablete sa nachádza port USB 3.0, čítačka kariet microSD, slot na SIM kartu a výstup HDMI.

Veľmi dobrý dojem z tabletu umocňuje aj výborná hardvérová výbava. Samsung ATIV Smart PC Pro disponuje dvojjadrovým procesorom Intel Core i5 3317U. Ten ponúka pracovnú frekvenciu 1,7 GHz a grafický čip Intel HD Graphics 4000 aj s podporou DirectX 11. V kombinácii s operačnou pamäťou 4 GB RAM poskytuje toto riešenie až trojnásobný výkon v porovnaní s tabletmi na platforme Intel Atom. ATIV Smart PC Pro ako jediný v teste zvládol aj benchmark 3DMark 11 a v kategórii Performance získal 562 bodov. Na tablete sme si dokonca v rámci recenzovania zahrali aj nový Tomb Raider - hoci v rozlíšení 1280 × 720 a pri najnižších detailoch, hra však bola hrateľná. Dodajme, že 11,6-palcový displej má rozlíšenie 1920 × 1080.

ativ2.jpg

Vyšší výkon sa prejavil aj na výdrží batérie, ktorá je o poznanie menšia ako v prípade tabletov s Atomom. Hoci ju Battery Eater vyšťavil už po dvoch hodinách, v prípade bežnej práce vám vydrží 5 až 8 hodín v závislosti od používania. Negatívom platformy Intel Core môže byť aj hlučnejšia prevádzka, počas záťaže počujete ventilátor a tablet je na dotyk teplý. Tomu zodpovedá aj konštrukcia, na tele sa nachádzajú vetráčiky a v porovnaní s ostatnými tabletmi je ATIV Pro hrubší.

Samsung ATIV Smart PC Pro určite nie je na pohľad najkrajší tablet spomedzi zariadení, ktoré sa v tomto teste objavili. Ide však o najpraktickejšie riešenie, ktoré ocenia najmä nároční používatelia. Hoci platforma Intel Atom predstavuje výborný dôvod, prečo nepotrebujeme tablety Windows 8 s architektúrou ARM, z hľadiska výkonu má svoje obmedzenia. Tie možno odstrániť pomocou procesorov Intel Core a Samsung v prípade tabletu ATIV Smart PC Pro dokázal vytvoriť výborné konvertibilné zariadenie. Hoci tablet nie je bezchybný a občas sme mali problém s nedoliehaním dokovacej stanice, toto riešenie je veľmi praktické a poskytuje potrebnú výbavu na efektívne využívanie zariadenia.

Cena: 1400 EUR
Zapožičal: Samsung

tablety-tab4.jpg

tablety-tab3.jpg

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať