Image
13.12.2012 0 Comments

Najľahší konvertibilný ultrabook s Windows 8 Pro a otočným závesom

Panasonic predstavil konvertibilný ultrabook s nadštandardnou odolnosťou, ktorý je nielen najľahší * na svete, ale obsahuje aj otočný záves s rozsahom uhla 360°, takže sa dá využívať ako klasický notebook alebo ako tablet.

Nový Toughbook CF-AX2 je iba 18 mm hrubý, navyše aj veľmi ľahký (štandardný model má hmotnosť len 1,15 kg) hybridný ultrabook. Novinka bola navrhnutá tak, aby bola maximálne odolná proti poškriabaniu, nárazom, pádom z výšky až 76 cm a aj tlaku na displej s hodnotou až 100 kgf.

Panasonic Toughbook CF-AX2.jpg

Ultrabook je vybavený HD kapacitným viacdotykovým displejom s pomerom strán 16:9 a s veľkosťou 11,6 palca, ktorý je ovládateľný desiatimi prstami. Displej je navyše pokrytý špeciálnou antireflexnou vrstvou.

Toughbook CF-AX2 obsahuje port VGA a HDMI, dva porty USB 3.0 aj čítačku kariet štandardu SD-XC. Nízkonapäťový procesor Intel Core i5-3427 vPro je taktovaný na frekvencii 1,8 GHz. V štandardnom vyhotovení majú používatelia k dispozícii operačnú pamäť s veľkosťou 4 GB a disk SSD s kapacitou 128 GB. V cene CF-AX2 je zahrnutá aj technológia vPro.

Toughbook CF-AX2 štandardne podporuje Bluetooth 4.0 a bezdrôtové siete noriem IEEE802.11 a/​​b/g/n, nechýba ani širokopásmový 3G modul Gobi 3000.

Zariadenie je napájané za prevádzky vymeniteľnou batériou umožňujúcou prevádzku bez nutnosti dobitia po dobu až 8 hodín (Mobile Mark 2007, 60 cd/m2).

Nový ultrabook môže byť pre odvetvia, v ktorých je vysoké zabezpečenie a ochrana informácií povinná, vybavený kontaktnou čítačkou čipových kariet, ako aj technológiou ochrany proti krádeži Intel Anti Theft a podporou vyhľadávania odcudzených zariadení.

Nový Toughbook CF-AX2 bude na európsky trh uvedený v januári 2013 za predpokladanú koncovú cenu 1800 EUR bez DPH.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá