Image
30.4.2014 0 Comments

Nahrajte si platobné karty do mobilu a plaťte mobilom. Už aj na Slovensku.

IMG_0411.JPG MasterCard Europe, ČSOB, Global Payments Europe a Wincor Nixdorf oficiálne spúšťajú novú formu mobilných platieb - platobnú aplikáciu MasterCard Mobile. Tá umožňuje jednoducho vložiť všetky platobné karty (nezávisle od vydávajúcej banky) do mobilného telefónu a potom ich používať na platenie.

MasterCard Mobile má široké uplatnenie a umožňuje platenie mobilným telefónom na internete, priamo v mobilných aplikáciách alebo darcovské platby. Tento druh unikátnej služby už onedlho umožní aj platby v kamenných obchodoch, vo výdajných automatoch, v doprave a umožní dobíjanie kreditu u mobilných operátorov, platby faktúr alebo platby medzi používateľmi. 

IMG_0460.JPG

Mobilná aplikácia MasterCard Mobile sa dá zadarmo stiahnuť na Google Play a App Store a možno s ňou platiť približne v 4500 internetových obchodoch na Slovensku a v Českej republike. Platby prostredníctvom MasterCard Mobile ponúka ako prvá banka na Slovensku ČSOB.

Záujemcom o MasterCard Mobile stačí smartfón s pripojením na internet a platiť môžu začať jednoducho prostredníctvom svojho mobilného telefónu. Postup je jednoduchý. Zaregistrujú si svoje platobné karty aaktivujú ich. Nahrať sa dajú všetky platobné karty nezávisle od vydávajúcej banky a platobnej schémy.

IMG_0463.JPG

Použitie aplikácie MasterCard Mobile

Hneď pri oficiálnom spustení možno platiť kartou v mobilnom telefóne cez MasterCard Mobile v zhruba 4500 e-shopoch na Slovensku a v Českej republike. U týchto obchodníkov sa táto nová metóda platby automaticky ponúkne všetkým zákazníkom, ktorí pri voľbe metódy platby zadajú, že chcú platiť kartou. V tej chvíli si budú môcť namiesto vyplňovania údajov z karty kliknúť na akceptačné logo MasterCard Mobile. Zobrazí sa QR kód, ktorý jednoducho načítajú touto mobilnou aplikáciou, automaticky sa im zobrazia informácie o transakcii (obchodník, opis tovaru alebo služby a suma), zákazník si zvolí jednu z platobných kariet apotvrdí transakciu zvoleným heslom.

Ľudia sa vďaka MasterCard Mobile vyhnú zadávaniu údajov z karty do počítača, čím úplne odpadávajú akékoľvek dohady o bezpečnosti zadávania čísla karty," doplňuje Richard Walitza, viceprezident pre rozvoj mobilných platieb a inovácií MasterCard Europe pre Slovensko, ČR a Rakúsko, a zdôrazňuje: „Zostávajú zachované výhody a garancie kariet MasterCard a Maestro. Keby napríklad objednaný tovar nedorazil alebo by nebol v poriadku, môže držiteľ karty MasterCard alebo Maestro žiadať o vrátenie peňazí priamo vo svojej banke a vo väčšine prípadov sa nemusí dohadovať s e-shopom. Táto garancia sa nazýva ,charge back'."

Výhody pre držiteľov

Služba MasterCard Mobile, karta v mobilnom telefóne, držiteľom kariet prináša:

  • pohodlné nakupovanie - kedykoľvek a kdekoľvek, stačí iba mobilný telefón a netreba mať poruke platobné karty alebo peňaženku,
  • bezpečné platenie - nikde sa nevyplňujú údaje o kartách a platby sa potvrdzujú heslom zvoleným používateľom, komunikácia s centrálnym serverom prebieha cez zabezpečený kanál,
  • dostupný prehľad o histórii mobilných platieb,
  • postupné rozširovanie aplikácií a miest, kde bude možné MasterCard Mobile využiť (napr. pri nákupe cestovných lístkov, vstupeniek na kultúrne a športové akcie, využitie pri platení v taxíkoch, platby medzi sebou (peer to peer, MasterCard MoneySend), parkovné, katalógové nakupovanie cez QR kódy, interaktívne nakupovanie, platba faktúr, zloženiek, dobíjanie kreditu u mobilných operátorov, vernostné programy, zľavové kupóny).

Bezpečnosť služby MasterCard Mobile je na veľmi vysokej úrovni, predovšetkým z toho dôvodu, že údaje o platobných kartách nie sú uložené v telefóne ani sa žiadnou cestou nedostanú k obchodníkovi. Všetky údaje o platobných kartách sú bezpečne uložené na serveri. Prístup kmobilnej peňaženke je umožnený iba z mobilného zariadenia, na ktorom bola aplikácia MasterCard Mobile aktivovaná. Každá platobná transakcia sa potvrdzuje šesťmiestnym alfanumerickým mPIN-om, ktorý si používateľ volí pri aktivácii a môže ho kedykoľvek zmeniť.

Výhody pre obchodníkov

Aplikácia MasterCard Mobile obchodníkom zaistí:

  • rozšírenie obchodnej siete,
  • získanie nových zákazníkov,
  • bezpečný spôsob inkasa platieb,
  • zníženie súvisiacich nákladov,
  • posilnenie imidžu značky.

Platby možno prijímať kedykoľvek a kdekoľvek bez nutnosti inštalovať nové terminály, stačí samolepka s QR kódom či smartfón s aplikáciou. Tento inovatívny systém platieb priláka nových zákazníkov, ktorí preferujú rýchle a pohodlné nakupovanie. Hodí sa na platby malých súm alebo tam, kde by bol plný terminál veľa drahý. Pripojenie k MasterCard Mobile takisto zvyšuje prestíž obchodníka a pomáha zlepšiť propagáciu.

A ako sa môžu obchodníci k MasterCard Mobile pripojiť? V súčasnosti je k dispozícii hotové riešenie pre internetové obchody a iných obchodníkov. Pre obchodníkov využívajúcich platobnú bránu od ČSOB sú náklady na zavedenie tohto platobného systému nulové.

MasterCard Mobile je digitálna peňaženka, ktorá umožňuje jednoduché a bezpečné nakupovanie prostredníctvom mobilného telefónu. Klient si do digitálnej peňaženky uloží údaje o platobnej karte, a ak obchodník podporuje platby MasterCard Mobile, nie je potrebné prepisovať na platobnej bráne kartové údaje na dokončenie transakcie.

Na platobnej bráne pribudne nové tlačidlo Zaplatiť pomocou MasterCard Mobile a po kliknutí sa zobrazí QR kód, ktorý klient zosníma pomocou aplikácie MasterCard Mobile. Platbu vždy treba potvrdiť zadaním mPIN-u. Aplikácia MasterCard Mobile je voľne stiahnuteľná na Google Play a Apple AppStore, pričom ju môžu využívať držitelia platobných kariet MasterCard a ďalších kartových spoločností.

Obchodníci, ktorí majú vlastnú mobilnú aplikáciu a chcú umožniť zákazníkom platiť priamo z ich aplikácie, dostanú tzv. MasterCard Mobile API, ktorú prepoja so svojou existujúcou mobilnou aplikáciou. Zákazník si teda v ich mobilnej aplikácii zvolí tovar alebo službu adokončí transakciu výberom karty a potvrdením v aplikácii MasterCard Mobile.

Uvedenie aplikácie MasterCard Mobile je sprevádzané spustením špeciálnej webovej stránky www.mastercardmobile.sk, kde sú k dispozícii ďalšie informácie vrátane podrobného návodu a videoukážky aplikácie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá