Image
12.9.2012 0 Comments

Nahradí Apple Passbook klasické peňaženky?

passbook_119.jpg Jednou z hlavných noviniek novej verzie operačného systému iOS bude aplikácia Passbook. Tá funguje ako virtuálna peňaženka - odkladacie miesto na digitálne kupóny, lístky, zľavové karty, letenky atď. Passbook má vďaka svojej koncepcii a aktuálnej popularite zariadení Apple šancu nahradiť klasické peňaženky.

Táto transformácia nenastane zo dňa na deň, ale v roku 2016 by mali mobilné platby generovať až 617 miliárd dolárov. Platenie telefónom je populárne už dnes, hlavným lákadlom sú rôzne kupóny a zľavy, ktoré môžu stáli zákazníci využívať. Apple vďaka popularite a rozšíreniu zariadení s iOS môže ponukou potenciálneho partnerstva osloviť aj veľké spoločnosti. Čísla hovoria za všetko, len iPhonov sa do dnešného dňa predalo 250 miliónov kusov, ďalších 200 miliónov by sa malo predať do konca roka 2013.

Hoci Passbook môže byť svojím zameraním určený aj na platenie mobilom, väčšina analytikov očakáva, že iPhone 5 nebude vybavený čipom NFC. Ten spotrebúva batériu a technológia zatiaľ nie je dostatočne masovo rozšírená. Apple má šancu v prípade Passbooku vytvoriť a presadiť vlastný koncept platenia mobilom. Mnohé zľavové kupóny a letenky stačí totiž jednoducho naskenovať, v prípade ďalších funkcií je Applu k dispozícii aj bohatá komunita vývojárov.

Na iných mobilných zariadeniach sa už dnes môžeme stretnúť s niekoľkými aplikáciami, ktoré ponúkajú zákazníkom zľavy a iné výhody. V týchto prípadoch však musí mať používateľ aplikáciu otvorenú, aby mohol prijímať zľavy. Výhoda Passbooku je v tom, že používateľovi sa zľavy automaticky zasielajú aj v prípade neaktívnej aplikácie, a to aj v závislosti od miesta, kde sa nachádza. Potenciál aplikácie ako marketingového nástroja je zrejmý a po príchode do obchodného centra môže používateľov čakať množstvo kupónov, ktoré sa hneď objavia v Passbooku.

Passbook je jedna z najdôležitejších súčastí iOS6. Bližšie informácie o dostupnosti novej verzie operačného systému by sme sa mali dozvedieť počas dnešnej tlačovej konferencie.

Zdroj: usatoday.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá