Image
12.9.2012 0 Comments

Nahradí Apple Passbook klasické peňaženky?

passbook_119.jpg Jednou z hlavných noviniek novej verzie operačného systému iOS bude aplikácia Passbook. Tá funguje ako virtuálna peňaženka - odkladacie miesto na digitálne kupóny, lístky, zľavové karty, letenky atď. Passbook má vďaka svojej koncepcii a aktuálnej popularite zariadení Apple šancu nahradiť klasické peňaženky.

Táto transformácia nenastane zo dňa na deň, ale v roku 2016 by mali mobilné platby generovať až 617 miliárd dolárov. Platenie telefónom je populárne už dnes, hlavným lákadlom sú rôzne kupóny a zľavy, ktoré môžu stáli zákazníci využívať. Apple vďaka popularite a rozšíreniu zariadení s iOS môže ponukou potenciálneho partnerstva osloviť aj veľké spoločnosti. Čísla hovoria za všetko, len iPhonov sa do dnešného dňa predalo 250 miliónov kusov, ďalších 200 miliónov by sa malo predať do konca roka 2013.

Hoci Passbook môže byť svojím zameraním určený aj na platenie mobilom, väčšina analytikov očakáva, že iPhone 5 nebude vybavený čipom NFC. Ten spotrebúva batériu a technológia zatiaľ nie je dostatočne masovo rozšírená. Apple má šancu v prípade Passbooku vytvoriť a presadiť vlastný koncept platenia mobilom. Mnohé zľavové kupóny a letenky stačí totiž jednoducho naskenovať, v prípade ďalších funkcií je Applu k dispozícii aj bohatá komunita vývojárov.

Na iných mobilných zariadeniach sa už dnes môžeme stretnúť s niekoľkými aplikáciami, ktoré ponúkajú zákazníkom zľavy a iné výhody. V týchto prípadoch však musí mať používateľ aplikáciu otvorenú, aby mohol prijímať zľavy. Výhoda Passbooku je v tom, že používateľovi sa zľavy automaticky zasielajú aj v prípade neaktívnej aplikácie, a to aj v závislosti od miesta, kde sa nachádza. Potenciál aplikácie ako marketingového nástroja je zrejmý a po príchode do obchodného centra môže používateľov čakať množstvo kupónov, ktoré sa hneď objavia v Passbooku.

Passbook je jedna z najdôležitejších súčastí iOS6. Bližšie informácie o dostupnosti novej verzie operačného systému by sme sa mali dozvedieť počas dnešnej tlačovej konferencie.

Zdroj: usatoday.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Apple predstavil nový MacBook Pro a rozlúčil sa s funkčnými klávesmi

28.10.2016 09:03

V úvode prezentácie povedal Tim Cook, CEO Applu, pár slov o tom, že firme záleží na tom, aby boli jej technológie prístupné každému, a ďalej sa už venoval novinkám. Služba Apple TV sa dočkala okrem p ...

Produkty

Otestovali sme prvé terabajtové SSD od Western Digital po odkúpení SanDisku

28.10.2016 00:16

Western Digital odkúpením SanDisku vstupuje na nový trh, trh SSD. Táto akvizícia priniesla už aj prvé ovocie. Otestovali sme to najobjemnejšie, čo má najväčší výrobca platňových diskov v ponuke. SSD ...

Produkty

Namiesto QWERTY emodži. Apple pracuje na novej klávesnici pre notebooky

28.10.2016 00:07

Spoločnosť Sonder Design, austrálsky startup, za ktorým stojí Foxconn Technology, rokuje s Applom o licencii na svoju futuristickú technológiu klávesnice, kde sú bežné stláčateľné klávesy nahradené E- ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá