Image
21.1.2016 0 Comments

Nadšenci vinylov, pozor! Sony prichádza s novým gramofónom

Spolu s celosvetovým trendom oživenia vinylových platní Sony uvádza prémiový gramofón, ktorý je zameraný na bezkonkurenčnú zvukovú kvalitu. Model Sony PS-HX500 ako prvý na svete umožňuje digitalizáciu kolekcie platní do digitálneho formátu vo vysokom rozlíšení (ekvivalent DSD - Direct Stream Digital) tak, aby ste si mohli charakteristický zvuk vašej obľúbenej zbierky platní vychutnať, nech ste kdekoľvek. Tento prehrávač vinylov nepozná žiadne kompromisy.

Gramofón PS-HX500 je navrhnutý pre milovníkov hudby a kvalitného zvuku s dôrazom na množstvo konštrukčných detailov a rešpektom k vašim hudobným klenotom. Od ramienka s novou konštrukciou cez otočný tanier odliaty tlakom až po základňu.

sonyPS-HX500_2.jpg

Rovné ramienko s ihlou umiestnenou na stredovej osi je zárukou výborného vyváženia a stereofónnej reprodukcie. Disponuje takisto integrovanou guľovou hlavou, ktorá minimalizuje rezonanciu. Práve dizajn sa podpísal na neuveriteľne presnej reprodukcii. Súčasťou ramienka je aj zariadenie, ktoré kompenzuje odstredivú silu (tzv. anti-skating), a zariadenie na zdvih a posun ramienka (tzv. cueing). Prenoska s pohyblivými magnetmi (MM cartridge) má nastaviteľný prítlak a vyváženie.

Gramofón PS-HX500 má hliníkový otočný tanier odliaty tlakom, poháňaný remeňom a dvojrýchlostným motorom, 30 mm akustické podložky s vysokou hustotou, novú 5 mm gumenú podložku medzi tanierom a základňou a štyri tlmiace nožičky.

Vinyl sa vydáva na cesty

Nový gramofón od Sony je vybavený kvalitným A/D prevodníkom štandardu DSD, ktorý umožňuje digitalizáciu platní v High-Resolution kvalite. Vďaka tomu si teraz môžete vziať vaše obľúbené nahrávky kdekoľvek a prehrávať ich na počítači, smartfóne alebo hudobnom prehrávači. Gramofón má zabudovaný predzosilňovač, a tak ho môžete jednoducho prepojiť s externým zosilňovačom, hudobnými systémami alebo aktívnymi reproduktormi pomocou linkových vstupov (typicky označených ako LINE-IN, AUDIO-IN, AUX IN a pod.).

PS-HX500 je prvý gramofón na svete, ktorý podporuje konverziu do formátu Double-rate a Single-rate DSD (vzorkovacia frekvencia/sampling 5,6 MHz/1 bit, 2,8 MHz/1 bit). Tento výkonný audioformát je schopný reprodukovať hudbu presne a prirodzene. Proces A/D konverzie umožňuje voľbu výsledného kodeku (formátu súboru), a teda aj ovplyvnenie výslednej kvality a veľkosti súboru, či už zvolíte formát WAW, alebo precíznejšie Hi-Res audio, či maximálnu možnú kvalitu digitálnej kópie vo formáte Double-rate DSD.

Po pripojení PS-HX500 k PC si stiahnete a nainštalujete softvér na prevod nahrávok do digitálnej podoby. Digitalizované nahrávky môžete potom v počítači upravovať, rozdeľovať či spájať a premenovať na lepšiu organizáciu hudobnej knižnice. Záleží len na vás, či uchováte celý album alebo len vybrané skladby.

Gramofón PS-HX500 bude dostupný v Európe od apríla 2016 za maloobchodnú cenu 500 eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá