Image
21.1.2016 0 Comments

Nadšenci vinylov, pozor! Sony prichádza s novým gramofónom

Spolu s celosvetovým trendom oživenia vinylových platní Sony uvádza prémiový gramofón, ktorý je zameraný na bezkonkurenčnú zvukovú kvalitu. Model Sony PS-HX500 ako prvý na svete umožňuje digitalizáciu kolekcie platní do digitálneho formátu vo vysokom rozlíšení (ekvivalent DSD - Direct Stream Digital) tak, aby ste si mohli charakteristický zvuk vašej obľúbenej zbierky platní vychutnať, nech ste kdekoľvek. Tento prehrávač vinylov nepozná žiadne kompromisy.

Gramofón PS-HX500 je navrhnutý pre milovníkov hudby a kvalitného zvuku s dôrazom na množstvo konštrukčných detailov a rešpektom k vašim hudobným klenotom. Od ramienka s novou konštrukciou cez otočný tanier odliaty tlakom až po základňu.

sonyPS-HX500_2.jpg

Rovné ramienko s ihlou umiestnenou na stredovej osi je zárukou výborného vyváženia a stereofónnej reprodukcie. Disponuje takisto integrovanou guľovou hlavou, ktorá minimalizuje rezonanciu. Práve dizajn sa podpísal na neuveriteľne presnej reprodukcii. Súčasťou ramienka je aj zariadenie, ktoré kompenzuje odstredivú silu (tzv. anti-skating), a zariadenie na zdvih a posun ramienka (tzv. cueing). Prenoska s pohyblivými magnetmi (MM cartridge) má nastaviteľný prítlak a vyváženie.

Gramofón PS-HX500 má hliníkový otočný tanier odliaty tlakom, poháňaný remeňom a dvojrýchlostným motorom, 30 mm akustické podložky s vysokou hustotou, novú 5 mm gumenú podložku medzi tanierom a základňou a štyri tlmiace nožičky.

Vinyl sa vydáva na cesty

Nový gramofón od Sony je vybavený kvalitným A/D prevodníkom štandardu DSD, ktorý umožňuje digitalizáciu platní v High-Resolution kvalite. Vďaka tomu si teraz môžete vziať vaše obľúbené nahrávky kdekoľvek a prehrávať ich na počítači, smartfóne alebo hudobnom prehrávači. Gramofón má zabudovaný predzosilňovač, a tak ho môžete jednoducho prepojiť s externým zosilňovačom, hudobnými systémami alebo aktívnymi reproduktormi pomocou linkových vstupov (typicky označených ako LINE-IN, AUDIO-IN, AUX IN a pod.).

PS-HX500 je prvý gramofón na svete, ktorý podporuje konverziu do formátu Double-rate a Single-rate DSD (vzorkovacia frekvencia/sampling 5,6 MHz/1 bit, 2,8 MHz/1 bit). Tento výkonný audioformát je schopný reprodukovať hudbu presne a prirodzene. Proces A/D konverzie umožňuje voľbu výsledného kodeku (formátu súboru), a teda aj ovplyvnenie výslednej kvality a veľkosti súboru, či už zvolíte formát WAW, alebo precíznejšie Hi-Res audio, či maximálnu možnú kvalitu digitálnej kópie vo formáte Double-rate DSD.

Po pripojení PS-HX500 k PC si stiahnete a nainštalujete softvér na prevod nahrávok do digitálnej podoby. Digitalizované nahrávky môžete potom v počítači upravovať, rozdeľovať či spájať a premenovať na lepšiu organizáciu hudobnej knižnice. Záleží len na vás, či uchováte celý album alebo len vybrané skladby.

Gramofón PS-HX500 bude dostupný v Európe od apríla 2016 za maloobchodnú cenu 500 eur.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá