Image
21.1.2016 0 Comments

Nadšenci vinylov, pozor! Sony prichádza s novým gramofónom

Spolu s celosvetovým trendom oživenia vinylových platní Sony uvádza prémiový gramofón, ktorý je zameraný na bezkonkurenčnú zvukovú kvalitu. Model Sony PS-HX500 ako prvý na svete umožňuje digitalizáciu kolekcie platní do digitálneho formátu vo vysokom rozlíšení (ekvivalent DSD - Direct Stream Digital) tak, aby ste si mohli charakteristický zvuk vašej obľúbenej zbierky platní vychutnať, nech ste kdekoľvek. Tento prehrávač vinylov nepozná žiadne kompromisy.

Gramofón PS-HX500 je navrhnutý pre milovníkov hudby a kvalitného zvuku s dôrazom na množstvo konštrukčných detailov a rešpektom k vašim hudobným klenotom. Od ramienka s novou konštrukciou cez otočný tanier odliaty tlakom až po základňu.

sonyPS-HX500_2.jpg

Rovné ramienko s ihlou umiestnenou na stredovej osi je zárukou výborného vyváženia a stereofónnej reprodukcie. Disponuje takisto integrovanou guľovou hlavou, ktorá minimalizuje rezonanciu. Práve dizajn sa podpísal na neuveriteľne presnej reprodukcii. Súčasťou ramienka je aj zariadenie, ktoré kompenzuje odstredivú silu (tzv. anti-skating), a zariadenie na zdvih a posun ramienka (tzv. cueing). Prenoska s pohyblivými magnetmi (MM cartridge) má nastaviteľný prítlak a vyváženie.

Gramofón PS-HX500 má hliníkový otočný tanier odliaty tlakom, poháňaný remeňom a dvojrýchlostným motorom, 30 mm akustické podložky s vysokou hustotou, novú 5 mm gumenú podložku medzi tanierom a základňou a štyri tlmiace nožičky.

Vinyl sa vydáva na cesty

Nový gramofón od Sony je vybavený kvalitným A/D prevodníkom štandardu DSD, ktorý umožňuje digitalizáciu platní v High-Resolution kvalite. Vďaka tomu si teraz môžete vziať vaše obľúbené nahrávky kdekoľvek a prehrávať ich na počítači, smartfóne alebo hudobnom prehrávači. Gramofón má zabudovaný predzosilňovač, a tak ho môžete jednoducho prepojiť s externým zosilňovačom, hudobnými systémami alebo aktívnymi reproduktormi pomocou linkových vstupov (typicky označených ako LINE-IN, AUDIO-IN, AUX IN a pod.).

PS-HX500 je prvý gramofón na svete, ktorý podporuje konverziu do formátu Double-rate a Single-rate DSD (vzorkovacia frekvencia/sampling 5,6 MHz/1 bit, 2,8 MHz/1 bit). Tento výkonný audioformát je schopný reprodukovať hudbu presne a prirodzene. Proces A/D konverzie umožňuje voľbu výsledného kodeku (formátu súboru), a teda aj ovplyvnenie výslednej kvality a veľkosti súboru, či už zvolíte formát WAW, alebo precíznejšie Hi-Res audio, či maximálnu možnú kvalitu digitálnej kópie vo formáte Double-rate DSD.

Po pripojení PS-HX500 k PC si stiahnete a nainštalujete softvér na prevod nahrávok do digitálnej podoby. Digitalizované nahrávky môžete potom v počítači upravovať, rozdeľovať či spájať a premenovať na lepšiu organizáciu hudobnej knižnice. Záleží len na vás, či uchováte celý album alebo len vybrané skladby.

Gramofón PS-HX500 bude dostupný v Európe od apríla 2016 za maloobchodnú cenu 500 eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá