17.1.2016 0 Comments

Na veľtrhu CES bol predstavený desktopový počítač, ktorý zaistí čo najhladší chod virtuálnej reality.

Spoločnosť HP Inc. predstavuje desktopový herný počítač HP ENVY Phoenix vytvorený v spolupráci s HTC, ktorý hráčom prináša dostatočný výkon pre virtuálnu realitu (VR).

Nový HP ENVY Phoenix je navrhnutý pre zaistenie hladkého chodu VR Vive od HTC, ktorý ponúka unikátnu virtuálnu realitu vďaka možnosti škálovania miestnosti spolu s fotosenzormi na headsete a ovládačoch, ktoré monitorujú hráčov pohyb v 3D priestore. Vive od HTC a HP ENVY Phoenix tak spoločne prinášajú pohlcujúce riešenie VR do domácnosti.

„Popri čoraz väčšom hernom obsahu pre virtuálnu realitu zákazníci vyžadujú špecificky postavené PC s dostatočným výkonom pre plynulý chod herného obsahu," hovorí Erika Lindauerová, generálna riaditeľka HP Inc. Slovakia, „Spoločnosť HP sa vďaka spolupráci s HTC dostáva medzi lídrov v tejto technologickej oblasti a prináša HP ENVY Phoenix, desktop s dostatočným výkonom pre čo najlepší zážitok z virtuálnej reality."

Vďaka testovaniu rôznych konfigurácií počítača priamo v kombinácii s Vive od HTC mohli byť vyriešené kľúčové problémy grafických kariet týkajúce sa zaistenia nastavení správneho rozlíšenia. Po prepojení HP ENVY Phoenix s Vive od HTC ovládač grafickej karty rozpozná headset ako druhý displej. Spoločnosť HP naďalej optimalizuje ovládače a profily výkonového nastavenia pre zaistenie čo najväčšieho výkonu, bez nutnosti prepínať počítač do režimu High Performance.

„Spoločnosti HTC a HP spolupracujú na testovaní a optimalizácii hardvéru, aby zaistili čo najlepšie fungovanie pri využívaní technológií od HP spolu s HTC Vive," hovorí Dan O'Brien, viceprezident spoločnosti HTC. „Vďaka testovaniu na tých najnáročnejších hrách, ktoré sú dostupné na trhu, môže HTC a HP využívať hardvér na hranici jeho možností a poskytnúť stabilnú snímkovú frekvenciu pre hranie bez nepríjemného zasekávania sa obrazu."

HP ENVY Phoenix je herný desktop pripravený na virtuálnu realitu

HP ENVY Phoenix ponúka špeciálnu konfiguráciu, ktorá z neho robí najlepšie pripravený herný desktop od spoločnosti HP pre hráčov, ktorí si chcú užiť virtuálnu realitu bez prekážok, a to ihneď po vytiahnutí z obalu.

Vďaka až 2 TB pevnému disku poskytuje HP ENVY Phoenix dostatok miesta na VR hry, videá a animácie a v kombinácii s 128 GB SSD umožňuje používateľom rýchly prístup k dátam. Pre zvládnutie procesorovo náročnej VR je HP ENVY Phoenix vybavený procesormi Intel® CoreTM i7 K s otvoreným násobičom pre pretaktovanie. Pre čo najhladší beh VR obsahuje HP ENVY Phoenix grafickú kartu NVIDIA GTXTM 980 Ti. Takto výkonná GPU je nutná pre čo najmenšiu latenciu medzi renderovaním jednotlivých snímok, pretože práve tá je hlavným rušivým faktorom pri používaní VR. Výkonné CPU má za úlohu okamžité spracovanie pohybu hráčovho tela a zároveň musí dostatočne rýchlo informovať GPU, akú snímku a kam generovať, aby bola v súlade s postavením hráčovej hlavy.

Virtuálna realita je veľmi náročná na CPU, preto pre zvládnutie odvodu tepla využíva HP ENVY Phoenix vodné chladenie - pokročilý chladiaci systém, vďaka ktorému je počítač aj pri prevádzke v nízkych teplotách tichý. HP ENVY Phoenix ponúka možnosť výberu LED podsvietenia, ktoré sa odvíja od teploty CPU, takže používateľ vie, v akých teplotách jeho PC beží, čo je vhodné predovšetkým pri pretaktovaní.

Pre viac informácií navštívte www.hp.com/go/VR

Cena a dostupnosť

HP Phoenix bude dostupný vo vybraných krajinách regiónu EMEA (vrátane Slovenskej republiky) vo februári. Cena bude spresnená. HTC Vive je predávaný zvlášť.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá