Image
20.6.2016 0 Comments

Na trhu je nová verzia IBM SPSS Modeler

Vďaka softwaru IBM SPSS Modeler teraz môžete analyzovať svoje dáta ešte jednoduchšie. Na trh prichádza vylepšená verzia 18.0, ktorá umožní analyzovať dáta vnútri organizácie aj v cloude, na PC a teraz aj na Mac OS. Pracovať dokáže na serveri, ale aj na Vašom desktop počítači.
Tato silná platforma pre prediktívnu analýzu ponúka automatizovanú prípravu dát, analýzu textu či sociálnych sietí, modelovanie a praktickú vizualizáciu výstupov – to všetko v intuitívnom grafickom prostredí.
Organizácie môžu ťažiť zo získaných dát aj bez analytického vzdelania a skúseností: „Užívatelia sa môžu plne sústrediť na objavovanie nových poznatkov z dát, miesto toho aby sa zaoberali technickými záležitosťami, ako je napríklad písanie kódu,“ vraví Ondřej Háva, vedúci analytik spoločnosti ACREA CR.
Od predchodzích verzií sa IBM SPSS Modeler 18.0 líši napríklad novým uzlom Time Series (procedúru je možné spustiť aj na vzdialenom integrovanom serveri), možností sťahovania doplnkov v rámci komunity cez Extensions Hub alebo rozšírením možností vytvárania vlastných uzlov pomocov Custom Dialog Builder. Po novom je možné pre prístup k dátam použiť okrem jazyka R i Python Spark.
Nástroj IBM SPSS Modeler je vhodný predovšetkým pre posilnenie obchodných výsledkov, spracovania dát v priemyslu, pre univerzity, vedecké pracoviská a verejnú správu.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá