Image
20.6.2016 0 Comments

Na trhu je nová verzia IBM SPSS Modeler

Vďaka softwaru IBM SPSS Modeler teraz môžete analyzovať svoje dáta ešte jednoduchšie. Na trh prichádza vylepšená verzia 18.0, ktorá umožní analyzovať dáta vnútri organizácie aj v cloude, na PC a teraz aj na Mac OS. Pracovať dokáže na serveri, ale aj na Vašom desktop počítači.
Tato silná platforma pre prediktívnu analýzu ponúka automatizovanú prípravu dát, analýzu textu či sociálnych sietí, modelovanie a praktickú vizualizáciu výstupov – to všetko v intuitívnom grafickom prostredí.
Organizácie môžu ťažiť zo získaných dát aj bez analytického vzdelania a skúseností: „Užívatelia sa môžu plne sústrediť na objavovanie nových poznatkov z dát, miesto toho aby sa zaoberali technickými záležitosťami, ako je napríklad písanie kódu,“ vraví Ondřej Háva, vedúci analytik spoločnosti ACREA CR.
Od predchodzích verzií sa IBM SPSS Modeler 18.0 líši napríklad novým uzlom Time Series (procedúru je možné spustiť aj na vzdialenom integrovanom serveri), možností sťahovania doplnkov v rámci komunity cez Extensions Hub alebo rozšírením možností vytvárania vlastných uzlov pomocov Custom Dialog Builder. Po novom je možné pre prístup k dátam použiť okrem jazyka R i Python Spark.
Nástroj IBM SPSS Modeler je vhodný predovšetkým pre posilnenie obchodných výsledkov, spracovania dát v priemyslu, pre univerzity, vedecké pracoviská a verejnú správu.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá