Image
20.6.2016 0 Comments

Na trhu je nová verzia IBM SPSS Modeler

Vďaka softwaru IBM SPSS Modeler teraz môžete analyzovať svoje dáta ešte jednoduchšie. Na trh prichádza vylepšená verzia 18.0, ktorá umožní analyzovať dáta vnútri organizácie aj v cloude, na PC a teraz aj na Mac OS. Pracovať dokáže na serveri, ale aj na Vašom desktop počítači.
Tato silná platforma pre prediktívnu analýzu ponúka automatizovanú prípravu dát, analýzu textu či sociálnych sietí, modelovanie a praktickú vizualizáciu výstupov – to všetko v intuitívnom grafickom prostredí.
Organizácie môžu ťažiť zo získaných dát aj bez analytického vzdelania a skúseností: „Užívatelia sa môžu plne sústrediť na objavovanie nových poznatkov z dát, miesto toho aby sa zaoberali technickými záležitosťami, ako je napríklad písanie kódu,“ vraví Ondřej Háva, vedúci analytik spoločnosti ACREA CR.
Od predchodzích verzií sa IBM SPSS Modeler 18.0 líši napríklad novým uzlom Time Series (procedúru je možné spustiť aj na vzdialenom integrovanom serveri), možností sťahovania doplnkov v rámci komunity cez Extensions Hub alebo rozšírením možností vytvárania vlastných uzlov pomocov Custom Dialog Builder. Po novom je možné pre prístup k dátam použiť okrem jazyka R i Python Spark.
Nástroj IBM SPSS Modeler je vhodný predovšetkým pre posilnenie obchodných výsledkov, spracovania dát v priemyslu, pre univerzity, vedecké pracoviská a verejnú správu.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá