Image
9.4.2015 0 Comments

Na trh prichádzajú chromebooky za 149 dolárov a kľúč HDMI pod 100 dolárov

hisense_chromebook.jpg Google a jeho partneri pripravili záplavu nového hardvéru, ktorý má byť odpoveďou na uvedenie lacných notebookov so systémom Windows. Výrobcovia Haier a Hisense začali ponúkať Chromebook 11, resp. ďalší Chromebook s Chrome OS za 149 dolárov. Ich uhlopriečky sú 11,4, resp. 11,7 palca. Oba nové modely poháňa SoC čínskej spoločnosti Rockchip RK3288, čo je čip ARM so štyrmi 32-bitovými jadrami Cortex 17.

Oba chromebooky majú 2 GB RAM a 16 GB flashové úložisko eMMC. Obsahujú dva porty USB, čítačku kariet SD, výstup HDMI, kombinovaný port na mikrofón a slúchadlá, ako aj 720p webovú kameru, technológiu Wi-Fi a Bluetooth.

Obidva produkty podporujú hlasové príkazy spoločnosti Google (OK Google) a prichádzajú s mierne upravenou klávesnicou Chrome. Rozdielna je azda iba výdrž - Hisense ju sľubuje na úrovni 8 a pol hodiny, zatiaľ čo model Haier má zvládnuť až 10 hodín práce na batériu.

Hoci Rockchip tvrdí, že vstavané GPU zvládne 4K video, displeje na nových zariadeniach takúto schopnosť nemajú.

Ak sa vám chromebooky zdajú priveľké, môžete vyskúšať ďalšie nové zariadenie Asus Chromebit. Je to akýsi „chromebook v kľúči HDMI", ktorý bude stáť menej ako 100 dolárov. Bude sa dať ľahko pripojiť k televízoru alebo monitoru a ovládať sa bude cez bezdrôtovo pripojené bluetoothové periférie. Vyzerá veľmi podobne ako zariadenie Chromecast. Obsahuje rovnaký čip ako spomínané chromebooky, takisto 2 GB RAM a 16 GB internej flashovej pamäte, ďalej je vo výbave konektor microUSB na napájanie a Asus pridal aj port USB plnej veľkosti na zasunutie do rozbočovača USB.

chromebit_stick.jpg

S Chromebitom teda nepotrebujete notebook alebo netbook, stačí ho vsunúť do portu HDMI zobrazovacieho zariadenia doma, v práci alebo internetovej kaviarni.

Zdroj: pcworld.com
business-standard.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá