Image
9.4.2015 0 Comments

Na trh prichádzajú chromebooky za 149 dolárov a kľúč HDMI pod 100 dolárov

hisense_chromebook.jpg Google a jeho partneri pripravili záplavu nového hardvéru, ktorý má byť odpoveďou na uvedenie lacných notebookov so systémom Windows. Výrobcovia Haier a Hisense začali ponúkať Chromebook 11, resp. ďalší Chromebook s Chrome OS za 149 dolárov. Ich uhlopriečky sú 11,4, resp. 11,7 palca. Oba nové modely poháňa SoC čínskej spoločnosti Rockchip RK3288, čo je čip ARM so štyrmi 32-bitovými jadrami Cortex 17.

Oba chromebooky majú 2 GB RAM a 16 GB flashové úložisko eMMC. Obsahujú dva porty USB, čítačku kariet SD, výstup HDMI, kombinovaný port na mikrofón a slúchadlá, ako aj 720p webovú kameru, technológiu Wi-Fi a Bluetooth.

Obidva produkty podporujú hlasové príkazy spoločnosti Google (OK Google) a prichádzajú s mierne upravenou klávesnicou Chrome. Rozdielna je azda iba výdrž - Hisense ju sľubuje na úrovni 8 a pol hodiny, zatiaľ čo model Haier má zvládnuť až 10 hodín práce na batériu.

Hoci Rockchip tvrdí, že vstavané GPU zvládne 4K video, displeje na nových zariadeniach takúto schopnosť nemajú.

Ak sa vám chromebooky zdajú priveľké, môžete vyskúšať ďalšie nové zariadenie Asus Chromebit. Je to akýsi „chromebook v kľúči HDMI", ktorý bude stáť menej ako 100 dolárov. Bude sa dať ľahko pripojiť k televízoru alebo monitoru a ovládať sa bude cez bezdrôtovo pripojené bluetoothové periférie. Vyzerá veľmi podobne ako zariadenie Chromecast. Obsahuje rovnaký čip ako spomínané chromebooky, takisto 2 GB RAM a 16 GB internej flashovej pamäte, ďalej je vo výbave konektor microUSB na napájanie a Asus pridal aj port USB plnej veľkosti na zasunutie do rozbočovača USB.

chromebit_stick.jpg

S Chromebitom teda nepotrebujete notebook alebo netbook, stačí ho vsunúť do portu HDMI zobrazovacieho zariadenia doma, v práci alebo internetovej kaviarni.

Zdroj: pcworld.com
business-standard.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá